Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
bili4652

Странен проблем със спирачките!

Recommended Posts

Понеже си с десен волан, принципно трябва да обезвъздушаваш така: 1. задно ляво, 2. задно дясно, 3. предно ляво и 4. предно дясно (помпата ти е там). Но при Опел може да има и изненади при разпределянето вътре в помпата. Затова е най-добре да намериш техническа литература за твоята кола, а имаш и ABS (Зафира Б). Аз имам обикновена Астра Ф (ляв волан, без ABS), но при нея има също особен ред на обезвъздушаване (1. предно дясно, 2. предно ляво, 3. задно дясно и 4. задно ляво), а не класическия...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз педала не потъва, явно проблема не е във въздух в спирачната система. Просто, когато ми се наложи да скоча на спирачките, за да спра внезапно, няма как да се получи, защото педала е корав, все едно колата е изгасена ( точно, когато някой ми сече пътя или изкочи дете/човек пред мен) . Ако обаче, имам време да си натисна плавно педала, за да спра, педала е мек и всичко е ок. Съскане се чуват когато запаля колата, СПИРА, когато леко натисна спирачката.

Редактирано от dnacho_83

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех отношение само по начините на обезвъздушаване. Ако проблемът ти е в сервото, защо не отидеш на майстор. Бих ти препоръчал "Sokol1", ако си в София. Момчето е много печено и работи само Опел. Пиши му тук във форума...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в Англия съм. Не мога да намеря и в ebay серво, със същия номер, говоря за ново. Смених го веднъж, със втора употреба, но явно и него съм го уцелил спукано. 😪

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си в Англия, защо не се обърнеш за помощ към едно момче от другия форум (miro_rz). Предполагам, че поне ще ти даде съвет! Но може би първо трябва да се регистрираш там.

https://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=135484&st=620

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес разгледах старото серво. Оказа се, че мембраната е здрава, но има един друг малък проблем. Корпуса на сервото е изгнил отзад на шпилките към педала.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване