Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
bili4652

Странен проблем със спирачките!

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди два дена установих че не ми работят добре спирачките. Когато натискам педала на моменти става твърд и не ми светват стоповете и колата трудно спира. Преди малко с няколко експеримента забелязох, че когато форсирам колата или я държа малко на високи обороти всичко си идва на мястото, но идва момент пак прави същите номера. А педала съска сякаш испуска въздух. Има и друо,понеже предните ми накладки са на свършване и скоро ще ги сменям, възможно ли е за това да ми прави тези номера? А преди 2-3 години когато също бяха подчти свършели ферадата на накладките не ми е правела така.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си вакума на спирачната помпа или болта под нея може да се е разхлабил според мен там трябва да е проблема...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не каза в кое положение на педала има съскане,но ако е постоянно-за смяна е сервото.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега провери си вакума на спирачната помпа или болта под нея може да се е разхлабил според мен там трябва да е проблема...

Можеш ли да ми подскажеш къде е точно този болт?

Колега,не каза в кое положение на педала има съскане,но ако е постоянно-за смяна е сервото.Успехи!

Съскането е от средата до към края на хода на педала. И преди този проблем се чуваше но не толкова много или може да не съм го усетил до възникването на проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма съскане при пуснат педал,значи е скъсана мембраната на сервото.Като го сменяваш,погледни да не тече в него спирачна течност,което е основна причина за скапване на сервото!Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но няма загуба на течност, дори не съм наливал въобще от последното обезвъздушаване на системата(от почти година).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,само казвам какво да погледнеш,за да не се скапе новото серво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега днес ще ти снимам да видиш кое да провериш довечера ще ти кача снимка извинявай за закъснението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма я снимката и на кое казваш,,вакум на спирачната помпа,,?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса но видях темата и предпочетох да не пускам нова тема за такова дребно и малко питане :) Въпроса ми е следния, светна ми оранжевата лампа за ABS-а. Според мен сигурно няма да има течност, но вие имате ли някакви други предположения

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тази лампа е за неизправност в ABSа,а за течността светва друга лампа-червена.Кажи,какви грешки има в ABSа.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да проверя за грешки ? От почти две години от както имам колата нищо не съм правил по ABS-са, освен, че наскоро сменях на задното колело лагер на главината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш познат с тестер,някъде във форума имаше тема за самодиагностика,но не мога да я намеря.Колегите,да подскажат.Лампата,само в движение ли светва,или въобще не изгасва?Преди всичко,провери,да не са ти изгорели и двете крушки на стоповете.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата за самодиагностика click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Провери внимателно датчика на колелото със смененната лагер-главина, проводниците и буксите им към него. Много е вероятно като си я сменял да се е прекъснало нещо или да не прави контакт някъде.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тази главина,заради проблем в ABSа ли е сменена?Ако пак в нея покаже проблем при тестването,огледай добре буксата.Всички датчици трябва да показват около 1 килоом.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера на главината не беше сменян заради този датчик, а защото се беше разбил и колелото щеше да ми падне всеки момент. Днес сутринта и вечерта когато палих колата датчика не светеше, явно е било нещо временно (дано да е така де) :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема я пуснах за моя проблем, а почна да се говори за други проблеми :wooow: Като и да е :wave:

п.с. Вчера/снощи/ смених накладките и с днешното каране нямах признак, че съм имал някакви проблеми със спирачките. Всичко си е както преди, интересното е че при първия път нямах този проблем. Остана само едно хубаво обезвъздушаване на системата за всеки случай :)

п.с.2 Весели празници Колеги ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весели и на теб!Явно е имало боклуци на оста на падала и оттам е съскало и се е губел вакума и сега като си напомпал с новите накладки,са се оправили нещата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сега си работят нормално, дано си остане така :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и честита Коледа на всички.

Днес се възползвах от хубавото време и отстраних проблема със светването на стоповете при натискане на педала за спирачките. Понеже на моменти не светеха когато натискам педала, оказа се че самия бутон ми правел мизериите. Наслоило се е някакви боклуци по бутона който се намира над самия педал. А относно твърдостта на педала се оказа, че не е въздух в системата, а прекалено количество течност в казанчето който след смяната на накладките(износените) с нови. С довеждането на количеството между мин/мак колата сега си спира както преди.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,от вчера спирачките на колата не работят.Колата не спира бързо тоест педала е много твърд и не се натиска до долу.Колата е Опел Вектра Б 1.7 ТД Исузу.Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite kolegi izvinqvam se che ne pisha na kirilica blagodarq vi ako nqkoi moje da pomogne 

Problemat mi e sledniq: opel corsa b 1.2 1995 - obezvuzdushavame spirachki 2/3 sedmici kovat zdravo i sled 2/3 sedmica vsichko izchezva hvashta samo predno lqvo kolelo techove nqma nikade smenih 3 pati servoto , spirachnata pompa e nova i edno novo zadno cilindurche sum smenil

Obezvuzdushaval sum pri 2 razlichni maistora ediniqt na raka raboteshe chrez metoda s pompane na pedala 3 pati obezvuzdushavam pri nego kove zdravo i sled 2/3 sedmica pak izchezva vsichko samo predno lqvo hvashta drugiq maistor obezvuzdushavashe sus edna vakum pompichka 2 pati hodih pri nego i sled 2/3 sesmici pak nqmam spirachki samo predno lqvo durji ... kato q kupih nqmashe spirachki edvam spirashe i ot tam zapochnah odstranqvaneto na problema bez efekt veche okolo 7/8 meseca

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване