Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
donchev

Вектра Б -перка на радиатора

Recommended Posts

Здравейте колеги!От скоро карам Вектра дизел 2,0 и имам нужда от вашата помощ!

Тази сутрин излизам и се опитвам да си отключа колата както винаги с дистанционното,но алармата не реагира.Отключих я с ключа и при отварянето на вратата плафона не светна.Първата ми мисъл беше ,че са ми откраднали акумулатора-вдигнах капака и си отдъхнах -там си е , без грам ток.

Дойде комшията да ми даде ток и при закачването на кабелите перката на радиатора се включи.Махнах кабели и клемата с мисълта че е залепнало релето,изчаках малко и пак сложих клемата.Същото положение- перката отново се включи дори и без да съм дал контакт.В момента съм свалил предпазителя ,за да не бута акумулатора.

Някой имал ли е подобен проблем?Къде да търся релето за перките?На Астрата е зад таблото с предпазителите а на Вектра?

Навън има мъгла,възможно ли е от влагата някъде нещо да е замасило?

Диодчето на алармата свети постоянно ,дори и като запаля.Централното работи ,но алармата не.

Моля помогнете!Благодаря предварително!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Вектра Б е с най-сложната система от релета,мисля,че бяха 6 или 7.Малко вероятно е някое да е залепнало.Не каза,имаш ли климатик и на коя скорост работят перките.Първо откачи датчика на радиатора за бавната скорост-2 пина,после за бързата-3 пина и ако и тогава пак работят перките,откачи голямата букса на фреона-6 пина.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С климатроник е колега.Перката работи на бавна скорост.Къде по точно да ги търся тези релета?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,прочети пак какво съм написал.БУКСИ НА ДАТЧИЦИ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е отстранен!Оказа се залепнало реле.Намира се в кутията с релета пред акумулатора - второто зелено от ляво надясно като застанеш с лице към колата.

Не бях в БГ затова чак сега пиша.

Весели празници!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря братле .

Имах същия проблем и помогна за отстраняването му .Много ти благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване