Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
newpotrebitel

ПРОГЛЕМ С ОПЕЛ ТИГРА 1.4

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форома и искам да ви споделя следния проглем.

Имам Опел Тигра 1.4 Х16ХЕ от няколко дни започна да предърпва и да глухне и не иска да върви. При подаване на повече газ започва да предърпва хем тръгва да дурпа хем спира ...също така забелязах, че колата много тресе от към аспуха и от него излиза черен дим при студен и при загрял двигател . Смених масло,филтри (горивен,маслен,въздушен) ....Моля помогнете !!!

Днес я диагностирах с ОП-КОМ но не ми показа никакви натрупани грешки.

Редактирано от newpotrebitel

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма как Тиграта да е 1.4-Х16ХЕ,или е 1.4 или 1.6.Не каза при тестването какво показва температурният датчик и ламбда сондата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега има няколко варианта ланд сондата която каза може да е от помпата за бензина няма гаранция че като си сменил горивния филтър пак не се е задръстил може и да са дюзите или така наречените инжектори ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моля за вашата помощ. Как се нарича тази "лайсна" на тиграта, показана на снимката? Опитвам се да намеря 2 бр такива, но където звънях, все не могат да намерят в каталозите такава "лайсна".

Дано Вие ми помогнете!

oHacz.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42лв. е едната и пристига грундирана-готова за боя.Лява и дясна са.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мри мен е същото.Мисля да ходя на диагностика.Check Engine свети,почти постоянно.Няма тяга,все едно са и взели душицата.Като пускам педала и полека почва да набира но е зле.Трябва да дигна на 5000 оборота за да потегля.Мн е зле и мн лапа.За баири не ми се говори само на 2-ра.Едвам се прибрах.Вариантите за това са мн.Главно датчици,ЕГР.Утре ще разбера.Може да пробвам първо със самодиагностика с кламер,за да си спестя 20 лв.След това ще видя какво ще ми кажат и приятели с Тигра.Ако и ти разбереш какво се случва с твоята пиши

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди всичко си провери зацепването на ангренажа и дали е добре стегнат болта на коляновия вал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване