Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
julijan

Прекъсва и придръпва при ускоряване на студен двигател

Recommended Posts

Някои знае ли дали след почистване на дросел трябва да се прави "адаптация" и може ли тази процедура да се направи с ОРСОМ.Препоръчаха ми да си почистя дросела но за да се свърши работата като хората трябвало да се свали дросела и затова реших да се допитам защото няма и година както го чистиха в един сервиз но не съм присъствал и не знам точно какво се прави.

Редактирано от julijan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Някои знае ли дали след почистване на дросел трябва да се прави "адаптация" и може ли тази процедура да се направи с ОРСОМ.Препоръчаха ми да си почистя дросела но за да се свърши работата като хората трябвало да се свали дросела и затова реших да се допитам защото няма и година както го чистиха в един сервиз но не съм присъствал и не знам точно какво се прави.

Задължително,трябва да се адаптира. Това не знам как става с ОП-КОМ. На диагностиката /Понеделник/ го адаптираха.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моя проблем. Оказа се запушен катализатор,вследствие на което ламбдата е блокирала и няма разблокирване. Стойността на която е блокирала е 4800 mV.Тоест в горната граница на работния и режим /0-4800 mV/. Колата още е в бокса ,утре доколкото разбрах ще и сложат универсална NGK.

Между временно налягането в бензиновата рейка на инжекторите е 3 бара при зададени стойности 300 - 380 кPa /килопаскал/,тоест 3-3.8 бара налягане.Има бензин колкото искаш.Това измерих последно в Неделя, за да съм сигурен в тези си мой профилактики. :blush:

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма такова понятие "блокирала ламбда сонда".Преди да ти изхвърлят катализатора,да те убедят,че наистина е запушен.Направи една снимка,като го свалят, на питата му вътре.Ако има нещо запушено по изпускателната система,ще се чува съскане при подаване на газ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това направих ,но не снимах. Наистина повече от половината отворчета бяха запушени. А аз катализатора го продадох за 100 лв.,не съм го хвърлил ей така.

Ламбда сондата показва с точност само 4820 mV. Ако трябва да съм по-подробен.Само тази стойност. Свалях,качвах,колата работи на място около 30 мин. Само тази стойност дава.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,грешно съм се изразил-"да го изхвърлят"-имах в предвид да го махнат от колата.С тестер ли гледахте напрежението на сондата или с мултицет?На контакт какво напрежение даваше?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На контакт ,на запален двигател и в движение. На тестер, дори на две различни места ми казаха че е сонда. Днес смених сондата и ... греда. Никаква разлика. На оп-ком ми показва отново 4882 mV. Проблема не е в нея. Сондата е нова.

Един приятел преди караше Зафира и каза че вече имам две ламбди. :) Направи ма на .... но каза начин по който той си тествал МАф сензора и така го хванал че проблема е в него.Утре ще го пробвам,става за секунди.Докато работи двигателя се включва и изключва,ако изгасне колата значи е заминал.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли,при теб има ли някакъв напредък?Оправи ли се Зафирата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Юли,при теб има ли някакъв напредък?Оправи ли се Зафирата?

Нямах време тази седмица да се занимавам с нея,но събирах мнения и предложения за решаването на проблема и през уикенда може да й обърна внимание.Като начало мисля да я закарам да й направят свестна диагностика,че съседа с ОРСОМа нещо не ми вдъхва доверие.А иначе вибрациите още си ги има без значение дали работи на газ или бензин,но само на празен ход.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На контакт ,на запален двигател и в движение. На тестер, дори на две различни места ми казаха че е сонда. Днес смених сондата и ... греда. Никаква разлика. На оп-ком ми показва отново 4882 mV. Проблема не е в нея. Сондата е нова.

Един приятел преди караше Зафира и каза че вече имам две ламбди. :) Направи ма на .... но каза начин по който той си тествал МАф сензора и така го хванал че проблема е в него.Утре ще го пробвам,става за секунди.Докато работи двигателя се включва и изключва,ако изгасне колата значи е заминал.

Колега,така не се мери дебитомер.Бях ти писал как да го замериш с мултицет,но можеше да му видиш данните и на ОПКОМа.Ако работи,е нормално да изгасне двигателят като го изключиш,но това не е показател,колко правилно работи.Включи отвън старата сонда и кажи какви миливолти показва на ОПКОМа(от студен до загрял мотор).Така ще провериш и дали подгревът на сондата работи(след 1 минута,трябва да пари яко).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали още миналият път я изкарах навън за около 30 мих.На 2-3 мин си пареше.Оп-ком показваше 4882 mV.Това на студен двигател.После и на топъл.Одеве свалих дебитомера и го замерих ,дава 2.28 а като духна в него по указаната правилна посока сваля стойността надолу.Но,аз мера съпротивлението. Ако бъркам нещо казвай.

Да,каза ми/на контакт-0V,на празен ход-0.6V и при рязко подаване на газ-4V)./.

Лек ден.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,дебитомерът се мери на волтове на средните два кабела при включена букса и запален двигател.Всичките ти мнения съм прочел,но не съм разбрал,че си пробвал с извадена навън ламбда сонда.Ако с работеща и извадена навън ламбда сонда е показвало след 5 минути пак 4800mV,означава,че повредата е в компютъра или връзката между него и сондата.В противен случай,на ОПКОМа щеше да ти покаже около 100mV.Премери на двата цветни кабела на сондата,какво напрежение идва на запален двигател и включена сонда(трябва да е същото,което виждаш на ОПКОМа).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mar 9 2013, 02:27 PM

"Направих и теста с ламбдата ,както каза Сокола. Ламбдата има пикове но като поработи малко колата и загрее дава 4800 mV"

Измерих съпротивлението на дебитомера : 16.68 килоома при 19 градуса стайна температура. Някъде няма ли таблица при кава температура ,какво съпротивление трябва да дава.Също тъка и допуските?Интересното е че като стопля малко ,това съпротивление не се мени.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mar 9 2013, 02:27 PM

"Направих и теста с ламбдата ,както каза Сокола. Ламбдата има пикове но като поработи малко колата и загрее дава 4800 mV"

Това го четох,но решх,че става дума за меренето с мултицет на сондата.Колега,защо искаш да мериш дебитомера на съпротивление?Това не е температурен датчик.Той трябва да е захранен от компютъра,за да започне да му променя напрежението.В дебитомера има електроника.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мериш извадена сонда,няма значение как работи дебитомерът и каква е горивната смес и затова трябваше да ти покаже 100mV,а при теб е 4800mV.Според мен,там трябва да търсиш проблема,а не в дебитомера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Втора сонда меря ,аз си мисля че тя мери каква е сместа ,а тя е богата.Много повече бензин налива ,а въздуха го няма. Дебитомера ако не отчита правилно потока на въздух възможно ли е да задава грешни параметри на компютъра и той да впръсква повече бензин,оттам сондата показва постоянно богата смес? Питам,защото вече и аз се обърках.

Ти искаш да кажеш че тази сонда ,какъвто и да е проблема в сместа трябва да сменя от 100 до 4800 mV. Сондата е мерих извадена и не помръдват тези данни.Колко пъти да я вадя и меря? Втората сонда е чисто нова. Към компютъра ли да се ориентирам?

П.С: Като махна захранването на дебитомера,защо оборотите се стабилизират и двигателя работи по-добре?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондата произвежда напрежение според количеството кислород в изгорелите газове.Като я извадиш навън,не си мени стойностите,а дава около 100mV.Когато е в двигателя,си мени стойностите,защото дюзите веднага коригират впръскването.Има вероятност при повреден дебитомер,компютърът да минава в авариен режим и да изключва комуникацията си с ламбда сондата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към София,имам здрав дебитомер за проба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С което искаш да кажеш че е вероятно дебитомера да иска отпуска? Тоест проблема да е в него?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа,че трябваше да го замериш както ти писах-това са данни от аутодатата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още тази вечер ще замеря дебитомера с мултимера или Оп-кома-а и ще кажа и ще кажа какви са данните. И аз видях че в аутодатата ги има.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерих дебитомера:

На контакт - 0V Дебит 0,0 kg/h

Работа на място - 1.3V Дебит 12,00 до 23,00 kg/h

Като подам газ - 1.2 до 3.0V. Дебит 12,00 до 124 kg/h

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествах с ОП-КОМ.

Редактирано от Reference

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че работи добре.Само на празен ход работи в голям диапазон,но това може да се дължи на неравномерните обороти на двигателя.Кажи,дали тия 4800mv. ги има и на буксата на сондата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизала ли е някаква грешка за дебитомера?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване