Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nickname

Алтернативен размер гуми за зимата

Recommended Posts

Здравейте колеги имам малко странен въпрос, които се появи с настъпване на зимния сезон. Искам да сложа на Зафира А по тесни и съответно малко по-високи гумички за зимата. Днес ходих на "консултация" в една гумаджииница за въпроса но ме отпратиха с отговора че гумите трябва да бъдат т.нар масови размери - 195/65-15 или 185/65-15, обаче на мен тези размери не ми вдъхват доверие за зимата. Попитах за размер 175/80-15, но ме изгледаха все едно съм излезнал от лудницата и дори не съществувал на пазара такъв размер. Викам добре а 185/70-15 имали такова животно отговора отново отрицателен - НЕ.

Въпросът ми е наистина ли НЕ съществува такъв размер 175/80-15 за ЛЕКИ коли (нормални гуми) и ще се държи ли по-добре зимата, основният ми проблем зимата е колата да тръгне от място с 195/65-15 не може да отлепи, ако има към 2 см височина пред гумата сняг или лед, иначе тръгне ли веднъж няма грешка. Ако може също така да ми препоръчате някакъв размер, които да бъде сравнително тънък и висок горе-долу. Става въпрос за Зафира А с джанти 15 , 6j-ET49.

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как няма да тръгнеш при 2 см сняг бе колега? :) Аз мойта Вектар Б цялата зима изкарах с една чисто нова зима и разбивах преспи и никъде не съм закъсвал! :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

185/65/15 според мен е най подходящ за Зафирката за зимата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид ръбче високо 2 см пред гумата иначе ако целият сняг беше висок 2 см нямаше дори да търся зимни гуми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме интересува като цяло стойка, външен вид, различното отчитане на километража и т.н. искам да нямам проблеми зимата и се опитвам да си намеря подходящи гуми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо някои хора се опитват да се правят на по-хитри от германците. Хората са дали предписание с какви гуми да се кара колата. Отишъл си при специалисти и те са ти казали. Какво повече искаш? За какъв дявол ти е по-висока гума - да исхвръкнеш в някой завой. Слагай едни нови гуми 195/65/15 и карай. Хората му казват, ам той пак пита. Ти му викаш куме Иване .....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото германеца е направил колата за германския ИЗЧИСТЕН сняг по улиците не за БЪЛГАРСКИЯТ сняг който е 20 см (минимум) и 195/65-15 дори и да ми подяряват зимни няма да сложа. Карах старата си кола 2 зими с тънка и висока гума и не съм имал проблем с извръкване, дори и с поднасяне нямаше.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Въпросът ми е наистина ли НЕ съществува такъв размер 175/80-15 за ЛЕКИ коли (нормални гуми)

Колега, порових се насам-натам, единствената гума с такъв размер, която намерих е за джипове на Bridgestone. Моделът е DMZ3. Съответно, много нисък скоростен индекс и според мен въобще неприложима за лек автомобил.

DMZ3.jpg

Колкото до другия размер, който си посочил - 185/70/15, такива гуми не можах да намеря никъде. Съответно е много вероятно този размер наистина да не съществува.

Гумаджийте са ти казали да търсиш по-масови размери, заради избора и цените, така че няма за какво да им се сърдиш на тях.

От това, което търсиш, най близкото е - 185/65/15. Има огромен избор и съответно може да си намериш доста добри цени. Не знам защо си се навил точно един от посочените два размера да намериш, но всеки си знае. Успех с търсенето и ще ми е интересно да споделиш в крайна сметка с какво си обул Зафирата.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да арзбера какъв ти е проблема с 195/65/15 що мойта с спортното окаване с една идея по ниска от Зафирата и бях като танк в зимата разбивах преспи и несъм закъсвал никога! Ако си решил да караш на 1 метър сняг и джип дати дам пак ша закъсаш! :wooow: Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам къде живееш - ако си в някоя високопланинска махала, дето изобщо не разриват пътищата, защо изобшо си купил Зафира? Вземи си една Нива и ще минаваш от всякъде. А нови хубави зимни гуми 196/65/15 няма кой да ти ги предложи без пари, че да не ги вземеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави,но щом така си решил,твоите гуми са 175x65x15-Ultra Grip 8-171лв.Ще копаш,но ще е по-ниско с 1см. и ще стоят малко смешно на джанти 6J.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване