Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
opel_d4

Имам проблем !

Recommended Posts

Карам опел тигра 1.4 16в 99 година проблема ми е като и смажа цялата газ на 1-ва и 2-ра и нататък отначалото е бавна и като стигне 4000-5000 оборота изведнъж си искарва цялата мощ и върви от какво може да ми е проблема :?

просто имам закъснение във вървежа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на бензин или наз е ? Пробваи с кабели и свещи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с това което ти изброих,а лампичката на инжекцията свети ли ти ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е толко често ли е срещан този проблем, че всеки вика кабели и свещи и като са вкараш 40-50 лева и никаква разлика.

Аз лично ще си сменя свещите че вече не помня колко години карам с тях, но тези кабели които продават по магазините ми приличат уникални боклуци, само гума и вътре няколко нишки....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам въпрос към изказалите се в темата .. гледам в профилите ви, че карате Тигри но с мотори които не са в Тигра, някакви модификации ли сте правили?

В Тигра има 3 мотора :) X14XE, X16XE, C16XE

Понеже до преди няма и година карах Астра Ф с този мотор - Х14ХЕ - и съм нямал проблеми с колата от към вървене и голям разход, но съм сигурен, че над 90% които имат този мотор да не кажа и 99% ще ви отговорят, че ако смачкащ газта ( kick down) те просто така са устроени, че им трябват поне 2000 оборота да имат предварително, че да се изпънат .. ако от 900-1000 оборота смачкаш газта, тя се мъчи заради голямата порция гориво и липсата на въздух и колата се задушава и затова се получава това заглъхване и след това вече набира! Просто за да искаш да я понастъпиш в даден момент - двойно амбриране и газ до ламарина :3:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не от кабелите инжекцията не ми свети но като взех колата видях че е пипана блока не са го барали въздушния ми филтър е нов дали може да е от бензиновия филтър

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не четеш какво писах? Ако имаш проблем с бензиновият филтър няма да може това което си писал: "като стигне 4000-5000 оборота изведнъж си искарва цялата мощ"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мeн чeрния пушeк ми навява мисли за нeдобро изгарянe и в тоя рeд на мисли - провeри:

-дeбитомeра

-ламбда сондата

-горивната помпа

Аз залагам на дeбитомeра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор няма дебитомер .. черен пушек при тези мотори по-скоро е неправилна работа на температурният датчик на мотора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване