Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
blademast6r

Модул за прозорците

Recommended Posts

Много тъпо е затворен раздела за Ел Инсталации. Сега темата ми ще я видят 5-6 човека с тигри ....

Искам да си взема такъв модул http://www.ebay.com/itm/Auto-Window-Roll-U...=item256a409d0e

Интерсува ме къде се свързва това нещо за всяка кола ли става ? Някви букси ама къде да ги ръгна тия букси ?

Като се замисля се ръга в алармата но всички ли аларми имат стандартна букса за да съвпадне

може ли на другите две свободни да свържа нещо друго

Редактирано от blademast6r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модул много трудно тръгва в корса/Тигра.Ако алармата ти има изход за стъкла става с 2 релета ще ти пусна схема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще чакам. Алармата ми я слягаха преди 5 години като купих колата и си е старичка трябва да видя къде беше кутията да разгледам има ли изходи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми схема на алармата, иначе трябва да си купиш едно реле за време.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да потърсиш във българските сайтове за модул за 2 стъкла щом твоята е такава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корса и тигра, "както каза колегата Манолов" със този тип модул не става. Този модул трябва да се закачи директно към моторчето за ел. стъкла а на тиграта имаш модул за автоматично вдигане и сваляне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Много тъпо е затворен раздела за Ел Инсталации. Сега темата ми ще я видят 5-6 човека с тигри ....

...

Като гледам само колеги с Тигри са ти писали .. :wave:

И за да не е оф топик - пиши каква марка и модел е алармата ти за да ти помогнат колегите .. или ако не я знаеш поне снимай дистанционното й!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко разяснение, модула с 4 стъкла става без проблем на кола с 2 или на кола с 2 и ел.люк например .Модула хваща липсата на товар и изключва незакачените кабели.Иначе колегата по-горе правилно ти е казал, че модул на тигра/корса/астра Ф фейслифт вектра А/Б/Ц, калибра, астра Г и всичко по-ново не може да се използва.На корса/тигра става ще опитам да обобщя как става.Вади се тази "кора" на лявата врата с копчетата, за там трябват да се сложат релета с 5 крачета.Лично аз ползвам от аларми, че има много, но става с всякакви, важно е да са с 5 крачета.Избираме как да се затварят с + или - най-често алармите пускат - затова схемата ще е за този вариант.Прерязваме кабела който вдига стъклата при натискане на копчето мисля беше сиво с нещо, но не помня, а и лесно се мери.Прерязаните кабели свързваме с постоянно затворените контакти,постоянно отворения контакт и едното на бубинката на релето свързваме с червения кабел постоянен + който отива към моторчето , а за останалия кабел другия крак на бубинката свързваме -са на алармата който е приблизително 15 сек. и имаме автоматично вдигане на стъклата.Същото е приложимо и за астра ф фейслифт.

Друг начин не знам как може да стане, ако има друг и на мен ще ми е интересно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

al-016-1-500x500.jpg

Че малко сложно ми идва, не разбрах... колко релета ? какви са тия релета ? как да взема минус от алармата.

Помна преди 2-3 години ходих при този който ми беше сложил алармата и му казах да ми направи така че да се дигат стъклата. А той вика - ако искаш да не ти се стопи алармата 50-60 лева за модул ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега виждам екстрите тъкмо ще ми кажете ако знаете как се сменят някои неща че ме побъркват

ВЪЗМОЖНОСТИ

- избор на различни алармени сигнали*

- избор на сигнали за включване и изключване* (как да си сменя сигнала сегашния ми бърка в мозъка)

- дистанционно радио управление с два бутона

- динамичен код

- двоен динамичен код *

- вграден имобилайзер *

- изходи за централно заключване с +/- (0.7/3.5 сек.)*

- дълго заключване * (не знам какво е но ми звучи добре)

- заключване при контакт *

- допълнителен канал за вдигане на стъкла или пейджър * (сега виждам че си има канал за стъклата)

- два режима на охрана (какви са пък тия режими)

- повторно самовключване* (какво е това ?)

- пасивно активиране* (какво е това ?)

- заключване при пасивно активиране* (какво е това ?)

- вход бутони с отрицателно задействане (какво е това ?)

* - програмируеми функции

Българско производство!

Това го видях като коментар за тази аларма в един форум за Астрано тиграта май няма такива екстри

"Щом е астра 97ма значи си търсиш кабелче с черно/кафяв цвят на него връзваш лилавия кабел от алармата разрешаваш 17 функция и ще започне да ти вдига стъклата с пускане на алармата. А кабела се намира в лявата колонка под волана в снопа проводници от лявата врата! На този кабел е вързан микроизключвател в ключалката на вратата на него със завъртане на ключа се подава маса можеш да премериш преди да свържеш с алармата и да пробваш;Успех!"

Редактирано от blademast6r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване