Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
traveller

Ел. уреди и ЦЗ не работят

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Пътувам из Балканите, и сега съм в Албания, където интернетът ми е много бавен, затова се извинявам предварително, че не съм проверил всички теми във форума. Имам следният проблем с моята Astra H X16XE - сутринта ми изгасна цялото табло, аварийните не се пускат и централното не се включва. Климатикът, фаровете и мигачите, както и радиото (с дислпея) работят ОК. На таблото обаче не свети абсолютно нищо (скоростомер, оборотомер, показател на гориво, данните за изминати километри). Проверих всички бушони и няма изгорели.

Преди да се случи това, колата ми измина около 600 км на непрекъснат дъжд. Възможно ли е попаднала някъде вода и какво друго може да е причинило проблемът според вас? В сряда ми предстои придвижване през Македония, и не ми се ще да пътувам без скоростомер, затова ще се радвам на всяка ваша идея!

Благодаря предварително, желая ви успешна седмица!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , проблема може да се окаже както тривиален така и комплексен ... на първо място ти трябва диагностика и сервиз където си разбират от работата . Всичко друго е във сферата на гадаенето . Поздрави и Успех .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си попрегледаш бушоните дали няма някой изгорял.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,

Както писах, бушоните са ОК, вече бях при 4ма майстора, и всичко е ОК. Ходих на диагностика, но момчетата разбираха главно от Мерцедес и Фолкваген (преобладаващи в Албания, явно) и ми казаха, че не знаят какво може да е :(

Явно ще карам бавно на път към БГ, но може ли да ми препоръчате някой сервиз, където да ми видят колата? Проблемът явно не е в бушоните. Прочетох няколко теми и изглежда сервизите на Опел в БГ обичат да диагностицират подобен проблем като "изгоряло табло, 1000 лв ремонт", затова ми се ще да заведа колата при някой колега с повече опит...

Лека вечер!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, дали ще може да споделиш как реши проблема и какъв всъщност беше той?

За съжаление и аз имам подобен и не мога да разбера от къде идва?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

днес се сблъсках със следния проблем. Карах си нормално всичко след което спрях за около 10-15мин и когато тръгнах скоростомера и оборотомера не реагираха. Направи ми впечатление, че и датчика за горивото показваше малко повече заредено гориво от колкото преди да спра. Гасих колата с изваден ключ изчаквах, пуснах на скорост спирах тръгвах... и нищо. Никаква лампа за грешка не светва (освен в началото докато прави проверката) след като запаля всичко си угасва нормално. Автомобила ми е Asta H 2005 cdti 1.7. Всичко останало си работи без грешка. Не обърнах внимание дали на цифровия дисплей се променят километрите, но... и това ще проверя. Ако някой има идея какво може да е причинило проблема моля кажете. А, пропуснах да кажа, че когато форсирам стрелката потрепва едва доловимо... Оф, незнам какво да правя честно.

Моля Ви за помощ и съвет :help: :blush:

P.S. В софия се намирам в момента.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Същия проблем имам и аз със таблото.Някой ще каже ли как си отстрани проблема.Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване