Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Iceman4o

Възстановяване двигател 1,8-116к.с

Recommended Posts

Колеги преди няколко месеца си купих Зафирата 1,8-116к.с X18XE1 двигател с газов инжекцион и съвсем скоро разбрах какъв сбирщайн има под предния капак. Много от частите не са от този двигател,а от не знам все още от какъв модел Опели. Така след като в официялното представителство на Опел в Сливен не можаха да ми направят диагностика тъй като компютъра ми е от 1.6 Corsa Gsi и не са пуснали кабела за диагностика от там се разбра че Дебитомера,Дросела,Бобина с кабелите и цялата инсталация в коша са преправяни и са от друг модел опел,пък и сигурно и други части са различни от оригиналните.Искам да си възстановя двигателя в оригиналния му вид, и ви моля да съвети какви части да търся,от къде и долу горе какви пари вървят тези части. Направил доста снимки.Напоследък много прекъсва на газ и бензин всичко смених кабели,свещи бобина и пак е същата работа. Всякакви съвети ще са ми от полза защото си харесвам Зафирката и искам да я оправя.Надявам се по снимките да ви помогнат в насоките.Стават ли части от Vectra B със сищия двигател X18XE1.

525879_458973047461525_1385159931_n.jpg

P7270393.jpg

P7270394.jpg

P7270395.jpg

P7270396.jpg

P7270397.jpg

P7270399.jpg

P7270400.jpg

P7270401.jpg

P7270402.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината, която те кара да "възстановиш" фабричният вид на мотора? Гледам, че са направили мод на бубината :) махнали са скъпата и често даваща проблеми блок бубина и са сложили такава от мотор по стара година .. което е добре :) според мен .. е вярно е, че имаш и вече и кабели освен нея, не е проблем стига да работят! Ако ЕКУ-то ти е от 1.6, вероятно там нямаш дебитомер, а някаква джаджа която съединява дросела с филтъра ...

Голям тунинг е паднал под капака ..

За да я направиш във фабричен вид, мога да ти дам съвет първо да видиш "щетите" от тези модификации с инсталацията вътре в купето и да търсиш цялата инсталация за мотора от морга + компютъра. Ако е модната инсталацията само при мотора, което е най-вероятната причина да не може да се диагностицира мотора, то инсталацията е малка и лесно ще се подмени. Като гледам газаджията и той си е оставил ръцете .. пишман майстори ... дросела и той като гледам не е фабричният ... в голям филм си влязъл с тази хубавица :) щом си я харесваш дерзай!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да я възстановя щото не е нормално за мен да карам така преправяна кола, пък и не може да се направи никаква диагностика.Това прекъсване в момента не мога да разбера от какво е например кви ли не неща пробвах и не става.Имам дебитомер дори съм го почиствал беше доста зацапан, доста е голям като диаметър не знам от каква кола е.

Как да проверя дали инсталацията в купето е пипана,макар че ме съмнява да е така ?

От Vectra B стават ли частите за моя двигател или по точно ме интересува компютъра и имат ли имобилайзер те.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре търси Зафира за части и прехвърляй липсващите части! За вектра Б е възможно да има несъответствия!

Като гледам имаш за смяна:

- Инсталация на мотора;

- Компютър за управление на мотора;

- Дроселова клапа;

- Дебитомер;

- Блок бубина;

- Трансподер за ключовете + гривната около патрона.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корса ГСИ има дебитомер.Ако ще връщаш зафирата в оригиналния вид астра Г е със същата архитектура и компютър, той е един тънък и стои на блока на мотора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може да каже дали от Векрта Б със същия двигател Х18ХЕ1 частите й стават и за зафирата, говорим за компютър с имобилайзер и чип,дросел, блок бобина и инсталацията на мотора в коша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Вектра Б не става инсталацията на Зафирата 100%

Колега повярвай ми ще хвърлиш мн пари колко да сложиш един двигател х18хе имай предвит,че компютрите на х18хе1 изгарат често което е мн манги!

Редактирано от sex_niki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам компа с транспондера и чипа. Работят на сто процента.Ако си заинтеросован мога да ги сложя на моята кола за 20 мин

0883 321 517

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е преработен от Х18ХЕ1 на C16XE и е станал нещо като C18XE :) .. ако можеш да си намериш инсталация за компютъра за да можеш да правиш диагностиката на колата не ти трябва да се връщаш в първоначално положение ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Този мотор е преработен от Х18ХЕ1 на C16XE и е станал нещо като C18XE :) .. ако можеш да си намериш инсталация за компютъра за да можеш да правиш диагностиката на колата не ти трябва да се връщаш в първоначално положение ...

И това е решение ако само един кабел е проблема че не мога да правя диагностиката.Всъщност трябва да намеря инсталация от Корса Б 1.6 ГСи(не съм сигурен) с двигател C16XE така лие.

А с какво по различна е инсталацията на Вектра Б,след като мотора е същия

Редактирано от Iceman4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване