Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Stratsi

Проблем с осветлението на табло километраж,конзолата,смяна на диоди/крушки ?!?

Recommended Posts

Здравеите, нов съм във форома и сажалявам ако въпроса който поставям е разискван някаде. Скоро смених Асконата си с Вектра Б. Като цяло съм много доволен, но имам проблем с осветлението на таблото, още като я взех неработеше. Брояча на километрите и дисплея светят, но стрелките са в пълен мрак. Та вапроса ми е, дали става дума за изгорели крушки или има вероятност да е нещто друго.

Ако може някой да ме посаветва ще сам благодарен.

Благодаря предварително.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми или са лампите , или реостата на таблото.Дисплея в дясно изгасва ли като включиш фаровете?А и виж двата габарита дали светят осветлението на таблото е вързано на предпазителя на 1-ния, само не се сещам ляв или десен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ми или са лампите , или реостата на таблото.Дисплея в дясно изгасва ли като включиш фаровете?А и виж двата габарита дали светят осветлението на таблото е вързано на предпазителя на 1-ния, само не се сещам ляв или десен.

Ок, ще проверя габаритите и предпазителите преди да се заема с лампите, иначе реостата работи, защото котролира лветлината на дисплея.

Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ок, ще проверя габаритите и предпазителите преди да се заема с лампите, иначе реостата работи, защото котролира лветлината на дисплея.

Благодаря!

Здравейте, :opel_forever:

Колега... абсолютно по същия начин и аз скоро смених Асконата с Вектра и.... за съжаление по същия повод съм тук във форума - днес видях, че не свети лампата на брояча на километрите и дясната половина на таблото със стрелките... Ужас, на Асконата за 10 години нищо не съм правил освен да я карам, а сега...

Та молбата ми е ако си решил проблема да споделиш каква е била причината при теб....

Разбира се ща проверя утре първо това което другия колега предлага, но.... ако не е това - просто да знам на къде отиват нещата...

И аз благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.blauetachos.de/doc/opel/vec/tac...el_vectra_b.htm

доколкото поразгледах на линка по-горе явно осветлението на цялото табло става с две крушки - една на дисплея и една по-големичка на цялото табло

проверете си крушките

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.blauetachos.de/doc/opel/vec/tac...el_vectra_b.htm

доколкото поразгледах на линка по-горе явно осветлението на цялото табло става с две крушки - една на дисплея и една по-големичка на цялото табло

проверете си крушките

Да, за съжаление май ще се окаже точно това - смяна на крушките, което за съжаление немците този път са го напраили да бъде възможно най-сложно.... Е, сигурно ще чакам поне да изгорят и двете та да си струва целия труд....

Благодаря за отзива... и снимките са полезни.... :beer:

А този линк сигурно ще е полезен за много други случаи... http://opel-vectra.5go.ru/11_1_11.htm

Не претендирам, че съм открил топлата вода с него, но... не го видях на друго място във форума, което не значи, че не съществува.... :-))

Редактирано от Vesel4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да, за съжаление май ще се окаже точно това - смяна на крушките, което за съжаление немците този път са го напраили да бъде възможно най-сложно.... Е, сигурно ще чакам поне да изгорят и двете та да си струва целия труд....

Благодаря за отзива... и снимките са полезни.... :beer:

А този линк сигурно ще е полезен за много други случаи... http://opel-vectra.5go.ru/11_1_11.htm

Не претендирам, че съм открил топлата вода с него, но... не го видях на друго място във форума, което не значи, че не съществува.... :-))

има и по-тъпи изцепки в ел инсталациите на немски коли :

на голф2 осветлението на парното не се сменя крушката - сменя се целия панел с крушката :devil-smiley-019: (не че не я смених като ми казаха 45 кинта за тая хава при пположение че една крушка струва 50 ст. макс)

а това парното да свети винаги когато колата е на контакт при опел е другата глупост затова повечето са изгорели а разглобяването там не е работа за всеки - на голфа е приказка дори и да струва 45 кинта панелчето прд това да разхвърляш половината табло за да се докопаш до една шибана крушка

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Искам да попитам како може да се сменят светодиодите на таблото че има няколко изгоряли.

Става въпрос за Вектра 2.0 16V 1997г.

Мерси предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-просто казано откачаш пластмасите,вадиш таблото и ги сменяш :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега това е начина !Развиваш пластмасите ,откачаш таблото и сменяш крушките(диодите) !Ако си откачал таблото преди ще стане бързо,ако не си ще ти отнема малко повече време ! Ако незнаеш как се откача ,пиши едно ЛС дати кажа !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами колега това е начина !Развиваш пластмасите ,откачаш таблото и сменяш крушките(диодите) !Ако си откачал таблото преди ще стане бързо,ако не си ще ти отнема малко повече време ! Ако незнаеш как се откача ,пиши едно ЛС дати кажа !

Мерси много колега, няма да ти забравя на услугата :-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега примерно, ако искаш от крушки да минеш към диоди, колегата Mr^DeatH ако може да ти каже как да преспособиш диоди към фасунгата(или не), пиши ми едно ЛС ще ти дам линк от форума за това успех с нечинанието. Аз благодарение на един колега дето е показал как става това всичките (почти) крушки съм ги сменил с диоди. Ако не си ме разбрал какво искам да ти кажа извини ме щото малко съм прекалил с ракията :drinkin: УСПЕХ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите искам да попитам как се сваля конзолата кадето са хванати копчетата за парното

и да си смЕня крушките на копчетата че не светят доло е тамна индия досега само снимки как се сваля

таблото ако може някои да ми кажи от каде да си намера снимки ще сам му благодарен

ОПС ЗАБРАВИХ ДА КАЖА ЗА КАКВА КОЛА СЕ ОТНАСЯ ВЕКТРА Б

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Редактирано от hristo22

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравеите искам да попитам как се сваля конзолата кадето са хванати копчетата за парното

и да си смЕня крушките на копчетата че не светят

1. Копчетата (врътките) за парното се вадят чрез дърпане

2. Конзолата(капачето) ножеш да го свалиш с помоща на една тънка права отверка без много напън и излиза

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен съм,че имате изгорели крушки често си горят съветвам ви като сменате крушки да сменате и 2 те големите за срелките,че се разминава с силата на светене! :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Искам да попитам сашто неска забелязах че като дам на контак

светят всички контролни лампи за маслото,абс.аербек,чека,само лампата за

акомолатора не светва моля за савет как може да се оправи и дали влиаи на зареждането на акомолатора

Редактирано от hristo22

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така трябва да е светват за определено време и изгасят, компа на колата ги проверява не изгаснат ли тогава значи, че имаш проблем с някои тези неща. А лампата за акумолатра трябва да си го смениш може да е изгоряла чрез него разбираш дали ти зарежда динамото. След като го смениш не светне ли като другите за определен период или свети постоянно значи имаш проблем с динамото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря bili4652 за барзите отговори.А тази лампа за акомолатора мисля утри да свалям таблото сас километража и ще вида да я смена.Копчетата за парното светнаха като коледна елха доволен сам от това което си ремонтирах .

утри ще продалжа сас таблото

Редактирано от hristo22

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, смених централната лампичка на този ключ, но пак неиска да светне. Къде да търся проблема.

Таблото с ключа ми е такова:

EGi1J.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си сменя крушките на парното тия които са но незнам как да отворя капака отпред Моля за съдействие Благодаря предварително ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махаш с отверка пласмасовя panel той е захванат със 6типки и това е.крушките те са отзад 3 броя .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го смениш светеше ли, какво сложи пак крушка или светодиод? Ако преди е светело и сложил диод пробвай да го завъртиш при тях има значение от полиеритета(+ и -)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да си сменя лампичката за нагласа на степените на климатроника, не се вижда на коя степен е, а и не увеличава плавно степените на обдухване - да няма нещо запушено, Вектра Б x20xev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж има тема за разглобяване на централнта конзола на Вектра Б.

След като я разглобиш, отзад има 4 лампички. Сменяш която не свети и си готов.

За плавнот увеличаване на степените незнам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на ти с поялника и начина на вързване на светодиоди ТОВА ще ти помогне много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване