Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Иван Златев

Какво е това

Recommended Posts

Искам да попитам какво е това на смукателния колектор и за какво точно служи

027488014.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах кво е тва сега има друг въпрос,като я запаля държи много ниски обороти и леко прекъсва,като откачих буксата оборотите заспаха и заработи много добре,ако го мръдна леко надясно ще се оправи ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля че е датчика за положението на дроселовата клапа,а единствения начин да разбереш дали ще има ефект е като я поразмърдаш.Ако няма промяна,винаги може да върнеш старото положение на датчика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решил съм да си чистя дроселовата клапа има ли нещо с което да внимавам да не изпадне или нещо да объркам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дроселовата клапа съм я чистил със спрей за карборатори

м/у другото имаш ли идея как се сваля задната броня?

Редактирано от BurgazliqT

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

броните се мъчих да ги свалям като ги боядисвах но не разбрах с какъв чалъм се свалят и се наложи да облепям където трябва,такаче съжалявам немога да ти помогна,а сега и друго да питам,абе тая мойта кола от ден на ден става все по зле,като я запала например сутрин първо палене ,запали и загасни,запали и загасни така докато не подам леко газ и си задържа оборотите,другото което е много ниски обороти държи,около 600-700 оборота,като се опитам да я форсирам до 1500-2000 оборота се тресе целия двигател каточе ли работи на 2-3 цилиндъра а след 2000 оборота се реже като луда,почва много да ма вбесява кво да права... давайте съвети

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то може да са много причините особено ако се кара на газ

може от някъде да смуче въздух,провери вакумите,големият маркуч от дросела към филтъра

степ мотора,маркуча на степ мотора,кабели,свещи..много може да са причините

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми тя колата е на ментан но на метан мърка а проблемите са само на бензин,почнах да свалям дроселовата клапа да я почистя но видях че охладителната течност циркулира и от там и се отказах а това ли ми е стъпковото моторче

027610783.jpg

ограденото на снимката и ако е тва как се почиства

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това е степ мотора,а охладителната течност минава през дросела през един малък маркуч

щом на метан работи нормално значи кабели свещи са наред,може да има някой запушен инжектор (понеже се кара на газ)

степ мотора можеш да го свалиш отзад има една букса и 2 та маркуча са със скоби през него минава само въздух

тук из форума имаше тема как се чисти в нещо се киснеше не но го разглобявай

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за инжектор се съмнявам защото 1-во ключа е автоматичен и всеки път пали на бензин не мисля че може да е спекъл(но нищо не пречи да е задръстен от "чистите ни горива") и 2-ро от време на време я прехвърлям на бензин да я покарам защото тогава се усеща силата а на метан е адски слаба тъй като този който е слагал метана е решил да спести някой лев и нямам авансатор,обесняваха ми че метана горял много бавно... като взема заплата ще я закарам на елкон да видим какво ще каже,другото което е по принцип колата работи не добре и ми бяха казали както е запалена да откача буксата на смукача,направих го и след като я откачих колата просто заработи идеално,много гладко и хубаво...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и проблема да е в степ мотора като изключиш буксата влиза в авариен режим колата

най добре го свали и го накисни в нещо има тук теми в кереоселин мисля че се киснеше

или ако имаш познат с същия мотор пробвайте с неговия степ мотор сваля се за 1 мин

аз имам процесор jetspark имах подобни проблеми и го свалих (мислех че е от него)

да ти кажа няма особена разлика само дето дадох 100лв за глупавия процесор,още не съм го закачил (сега ме подсети да го закача)

Редактирано от BurgazliqT

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване