Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
JORTE

дроселова клапа

Recommended Posts

колеги моля за малко съвети

значи на моя много добра позната и е заминала дроселовата клапа на колата

двигателя е 1.4 16в - тигров.ходила е на диагностика днес и са и казали че клапата не подлежи на почистване и трябва да се купува нова.

новия горе долу колко стува и дали да търся втора употреба ?

чувал съм за други марки автомобили че тези клапи са много скъпи чисто нови

п.с. втори човек е гледал колата след това и е казал че е за смяна

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си търси втора употреба,защото нова ще е лев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPS-а ли е заминал? Някъде гледах, че този датчик на доста добри парички .. нали и аз съм с този мотор и просто информативно видях цената, но се сещам за нещо около 40-60лв .. Най-добре ново, старото не се знае кога ще сдаде багажа и пак същата песен на нов глас ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно става на въпрос за датчика на дроселовата клапа. Или TPS-a както е споменал колегата. Най добре чисто нов струва точно 60лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не само датчика,ами цялата клапа трябвало да се сменя-така казаха днес в два сервиза

мога ли да търся цяла клапа 2-ра употреба,дали ще е надеждно ?

чисто нова клапа струвала няколко стотака,утре ще ходя да проверявам колко точно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да и стане на таз клапа? Пружинката ли да се скъса?

Или - Много е мръсна, а на нас не ни се занимава да си цапаме ръцете - сменяме я с нова .. намерете ще я сложим .. или ако искате ние ще ви я намерим на по тънка цена ...

По-добре се допитайте до други сервизи дали ще кажат и те че е за смяна клапата ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам дроселова клапа толкова изцапана, че да не става да се почисти даже.. все пак представлява една кръгла пластина с пружинка. Сигурни ли сте, че става дума за дросела, а не ЕГР клапана примерно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За първи път чувам дроселова клапа толкова изцапана, че да не става да се почисти даже.. все пак представлява една кръгла пластина с пружинка. Сигурни ли сте, че става дума за дросела, а не ЕГР клапана примерно?

за дроселовата клапа става въпрос наистина и днес смятам да ходя при един приятел да я погледне и да я почисти ако е възможно.все пак ми е приятел и ще каже най-точно какво да правим,а не както вчера са казали по "оторизираните" сервизи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш един спрей за карбуратори. Разглабяте - верно че е на гадно местенцето и е трудничко, но махате, после почиствате, сменяте TPS-а и сте готови!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клапата е почистена,автомобила е вече в движение,всичко е ОК

а тези двата сервиза в която са казали че трябва да се сменя :ranting2::newsm69: :icon_angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
клапата е почистена,автомобила е вече в движение,всичко е ОК

а тези двата сервиза в която са казали че трябва да се сменя :ranting2::newsm69: :icon_angry:

напиши кои са че да ги вкараме у чернио списък

аман от тарикати :icon_asshole:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че става на въпрос за EGR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той моя приятел е почистил и дроселовата клапа и този компонент,който се намира под нея,но не разбрах точно за кой става въпрос(някой който е по-наясно може да каже или ще го питам майстора)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих искал да си почистя дроселовата клапа някой да каже или покаже точно как става.Двигателя е z18xe

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено мисля ,че няма да се справя сам.... Ама е хубаво да се изчисти ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване