Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
jorrro

Зафира Б 1.8 проблем с мощноста

Recommended Posts

Здравейте имам аз един проблем,колата е зафира 2007 1.8 з18хер вчера се качих и нямаше никакъв ток,а колата се кара секи ден,сложих зарядно и пак ток няма дори и за алармата след проверка на бушони сложих друк акумулатор и сичко се оправи ама не,колата не върви и дава грешка п 0010 която не мога да разгадая нещо за висок волтаж,ще бъда много благодарен ако някой има някаква идея какво да правя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте, че грешката е P0010 .. Виждам, че съществува грешка - P0100 - неизправност във веригата за разходомер за въздух. Или си други думи казано проблем с веригата към дебитомера - да не би когато сте подменяли акумулатора да сте разкачили нещо и да сте забравили да го закачите, или неволно да сте разбутали буксата която е на маркуча който излиза от въздушният филтър към мотора?

EDIT: Сега гледам и на още няколко места и виждам, че има такава грешка и е точно свързана със спад на напрежението ... Опитайте да изчистите грешката и дали всичко ще е наред след това ... пишете дали се е оправил проблема, явно ще се среща доста често - колите от тази година им е вече време за смяна на акумулатори.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филтъра е от другата страна,мисля че не съм разкачил нищо,най много да съм сменил местото на някой бушон а грешката е Intake camshaft powerstage circuit high voltage

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не - това за дебитомера не е твоята грешка ... питах само дали правилно си прочел грешката и дали наистина е P0010 ...

Иначе проблема до колкото успях да прочета в чужди форуми е, че се записва грешка за критичен спад на напрежението на акумулатора.. трябва да се изчисти грешката и да се смени акумулатора. Второ си го направил, остава да изчистиш грешката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чиста грешката с опком кабел и пак се появява.някой знае ли къде се намира цмп актуатор?

Редактирано от jorrro

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че страдат от датчик на вала и зъбно колело което се разцентровало.

Редактирано от jorrro

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване