Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
cafara

Висок разход на гориво

Recommended Posts

Първо да кажа здравейте на всички.Тъй като съм нов във форума и може да съм объркал нещо моля да ме поправите.Искам да попитам моята астра защо харчи почти 10 на 100 в града? Изминал съм вече 2500 км а тя все така много си гори.Смесено ми гори 8 на 100. До 2000 км съм я карал нормално не съм я настъпвал, по автомагистрала не повече от 100 км/ч колата е astra j 1.7 CDTI 110кс не е автоматик? И още едно въпросче имам защо не ми показва на бордкомпютъра разхода на гориво? Тук в сервиза ми казаха че на енджой нямало такава опция а някаде във форумите бях чел че бордовият компютър е бил заключен и срещу 50 лв са го отключвали. Вярно ли е и ако е така каде мога да си го отключа? Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода, не е чак толкова висок според мен, зависи къде караш колата. Тук трябва да се включи колегата Droopy, който има същия двигател като твоя.

За борда, какви опции се сменят като въртиш пръстена на левия лост? Защото до колкото знам само чек контрола е така да се каже "екстра", обикновенния борд го има за всички. Ако пък наистина нямаш борд то не знам дали това, което си чул важи за Astra J, защото програмирането там е малко по-специфично и добавянето на екстри е изключително ограничено. Това за 50-те лева и отключването съм го чувал за Астра Х, където с Тех2 ставаха чудеса :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , аз също не мисля ,че разхода е много за градско каране :)) след 4000 очаквай да падне с 0,2 - 0,3 :))) поне при мен така беше,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Значи когато въртя лостчето имам 3 опции от които двете ми показват така наречения малък километраж а опция 1 е скоростта с която се движа в момента.Когато натисна 'меню' там ми излизат опции за маслото колко % ми остава още и някакви метрични единици това е друго няма . И има още една забележка която не ме притеснява чак толкова но все пак да я споделя с вас.Когато резервоара е пълен до горе при тръгване и спиране ми трака поплавака и от начало си викам брей нова кола а пък почна да трака но после разбрах че е от резервоара . При вас така ли е ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би по-скоро да пльока резервоара? :biggrin:

Иначе да, наистина нямаш борд. А относно отключването на такъв... поразпитай дилърствата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес покарах малко един Ситроен DS4, шума на двигателя е към една светлина година напред от на астричката ми!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пльокане и тракане но тракането повече се чува

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой каза, че дизела е икономичен?

Зависи от карането, но 10/100 не е чак толкова фрапиращ, ако сега както е хладно се казчваш и минаваш 2 - 5 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да по принцип така я карам но и на дълго не пада кой знае колко

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен 6,4 показва борда смесен :)) както и да я карам повече от 7 неми дига квото и да правя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам добри новини за горенето. Вече почти 5000 км навъртях и разхода падна доста извънградско ми гори около 5,5 при каране не по малко от 130 км/ч .За бордкомпютъра ходих в сервиза тук в Белгия и ми казаха за 150 евро може да се добави опция за разхода на гориво или за 300 евро се добавят и ниво на вода и масло плюс всичките датчици до колкото разбрах.За тракането на поплавака е било нормално (а за мен хич не е нормално) и сега мисля като се прибера в БГ да питам там колко ще ми струва всичко това все пак 300 евро са си 600 лева :) .Някой ако има информация нека я сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за борда опира до софтуер, тук ще е по-евтино предполагам. Ако има датчици, което най-вероятно е така при 2рия вариант, надали ще има огромна разлика в цената. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше онзи ден. Правех си експерименти :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може ли да попитам едно нещо , това дето свети на километража за какво е ? че на мен неми е светил до сега нещо там :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневните светлини?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен габаритите са при оборотите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Реших и аз да споделя моя опит досега (със скромните 800км от София до Бургас и обратно). Показа ми среден разход 6.8 - 130 км/ч. Надявам се разхода да намалява прогресивно, но както казах колата няма още хиляда км. :)

Редактирано от Rig

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване