Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
OneDriver

Изпускателен колектор

Recommended Posts

Здравейте,

От скоро започна да ми чука, думти, пука и щрака нещо в двигателя, особено като е студена. При загряване шума намаляваше до минимум, но си оставаше при определени ситуации /резонанс, подаване на повече газ.../. След направените огледи и тестове на 2 различни места получих следните съвети и насоки:

- да открия втора ръка или нов /не съм сигурен за това/ за 70-80лв от същият ДВГ

- от Англия било най-добре да потърся и закупя такъв

- заварчик да закърпи положението, но ще е временно /евтин вариант/

- да намеря чисто нов от калибра за 200-300лв /рядко срещано/ !!! понеже били за тези мотори ?

- чугунените не били решение, освен временно, трябвало да се оглеждам за стоманен /може и да не чух правилно !/

- при свалянето/слагането се късали твърде лесно, някакви шпилки което било страхотен проблем !!!

- тези омеги и техните двг винаги били с този проблем рано или късно...

- можело да си карам и така, няма проблем, но пък и в същото време трябвало да го сменям на момента /аз пък съм далеч съм от мисълта да си скапя нещо по колата/

В интерес на истината се чувствам объркан и не знам точно какво да търся и правя, освен да попитам следното - какъв изпускателен колектор трябва за моят ОМЕГАтрон /2000 год, двг Z22XE 2.2i 16V, бензин/ ? :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с x20xev и имах същия проблем моя го заварях на аргон при заварчик който е учител в механото в Бургас точно с тази специалност , изкара около 6 месеца.Моето мнение е взимай от моргата един и така ,моя го взех за 50лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те, но пък дали заварен или сменен с някой от моргата не е ли същият таралеж в гащите ?

Търсих нови през и-нет, не можах да открия за моята ! :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване