Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
SXS

Разход на 1.9 CDTI 120кс с автоматични скорости

Recommended Posts

Колеги от 3-4 дена имам Зафира Б с двигател 1.9CDTI 120кс с автоматична скоростна кутия. Колицата много ме радва... до момента в който не погледна бордовия компютър. Средният разход който отчита е 15,8л/100км. Вярно е че съм я карал само градско в София, но в интерес на истината не съм висял по големи задръствания. Въпроса ми е това ли е разхода който трябва да очаквам или пък компютъра ме лъже, или пък нещо не е както трябва?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога твърдо да заевя, че борд компютрите винаги показват по малко от това което наистена гори колата!Специално за твоя случей наистена ми се вижда много макар да си с автоматична скоростна кутия.Аз вярвам единственно на това което зареждам и си го изчислявам а на всички които ми твъдят, че колите им горят 3-4 на 100км. ги поздравявам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ти дава както знаеш е моментния разход и като настъпваш е нормално да е високичък, но въпреки всичко ми се струва прекалено висок.Колкото до това от опит казвам, че като цяло борд компютъра като среден разход за дадени километри почти не лъже.Засичал съм няколко пъти за около 500 километра дава разлика от 130 грама нафта ( на зафира 120коня ръчна ) като засичането става наливам до горе и след изминатите километри отново до горе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще коментираш - наливам в резервуара 55 литра навта, свършва горивото лампата ми светва а борда ми показва че съм изразходил 46литра, отивам и пак наливам и пак ми събира 55 литра.... не ми се виждат разлика 130 грама а 9 литра.Така е и с другите опели в Опел почнаха да овъртат като ги попитах от къде иде тази разлика.Борда показва това което са дали като технически характеристики на автомобила.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм с автоматика само, че 150к.с. Последния месец градско само ( в Добрич) борда ми варираше от 17 до 17,2/100км. За съжаление мисля, че не ме лъже иначе извънградско на нормално каране без много натискане на спорта, със средна скорост 110-120 съм я свалял на 5,7 от Добрич до Велико Търново. :) Хубава си е колата, да, ама това градско ми идва в повече, иначе лятото е около 13-13,5/100.

Да ти е честита колата ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега през този период,ако колата ти е влизала в регенерация е възможно. Когато мойта влезе в регенерация ми вдига до 12,но когато продължиш да караш то си пада разхода.Скоро ходих до Германия мойта е същата като твойта и ми даде 6,9 на компютър на сериозно каране. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Как ще коментираш - наливам в резервуара 55 литра навта, свършва горивото лампата ми светва а борда ми показва че съм изразходил 46литра, отивам и пак наливам и пак ми събира 55 литра.... не ми се виждат разлика 130 грама а 9 литра.Така е и с другите опели в Опел почнаха да овъртат като ги попитах от къде иде тази разлика.Борда показва това което са дали като технически характеристики на автомобила.

Не знам защо при теб така се получава, но и аз съм засичал няколко пъти и при мен всичко е точно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето техническите характеристики на Opel Zafira B 1.9 CDTI (150Hp) http://autodata.bg/mod/id:3446 за автоматична скоростна кутия дават градско 9.8литра на 100км. като имаш предвид че лъжат с около 1.5 - 2 литра се връзва с твоя разход.Гледам че поста ти е в края на февруари и това ме навежда на мисълта че този разход ти е бил точно в големите студове а пък в Добрич май не беше кой знае колко студено :biggrin: Каквото и да си говорим и каквото и да си коментираме колите си горят доста...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко ъпдейт от мен.

След като направих принудително регенериране на филтъра за твърди частици в сервиз разхода (според компа) моментално падна на 9,3/100 (среден). Лошото е че DPF-a е в много лошо състояние, явно предишния собственик многократно е прекъсвал процеса на самопочистване, и само след 50-60км. отново започна да се регенерира и пак ми вдигна разхода самоче този път в по-разумни граници - 12,4/100.

Тази събота предстои процедура по премахването на този филтър, като това надявам се ще е края на проблемите с него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето малко ъпдейт от мен.

След като направих принудително регенериране на филтъра за твърди частици в сервиз разхода (според компа) моментално падна на 9,3/100 (среден). Лошото е че DPF-a е в много лошо състояние, явно предишния собственик многократно е прекъсвал процеса на самопочистване, и само след 50-60км. отново започна да се регенерира и пак ми вдигна разхода самоче този път в по-разумни граници - 12,4/100.

Тази събота предстои процедура по премахването на този филтър, като това надявам се ще е края на проблемите с него.

Колега я обясни малко повече за тоя DPF, че сега лятото отново градско в Добрич ми дава около 15/100....имах проблеми с тоя филтър за твърди частици и уж изчистиха грешката, но ми казаха че ако се появи пак или нов филтър ( 3000лв) или някак да лъжат със софтуеъра колата. Взех да се замислям дали има връзка разхода с тази простотия....сподели и самопочистването как става, освен с каране на по-високи обороти :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване