Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Иван Златев

Спря да работи километража

Recommended Posts

И така.. първо спря да отчита малкия километраж който показва дневния пробег,а също и другия (общия пробег),днес спря и стрелката да ми показва километрите с които се движа...предполагам във всички случай ще трябва да свалям таблото,първо искам да питам дали е със жило или електронно (Omega A C20NE)под оборотомера пише еlectronic но незнам дали е само за оборотомера или и километража е електронен,другия ми въпрос е как се разглобява таблото и има ли някакви тънкости,моля ако някой реши да обясни да е по подробно защото ще се мъча да го правя сам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В замунда има ръководство за Омега-та---OPEL Service manual.Напиши това в Замунда и си го свали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да посъживя малко темата,проблема с километража беше скъсано жило,купих жило смених го... стрелката тръгна.Но проблема с общия и малкия километраж остана...,последва повторно разглобяване на таблото и се оказа че самата ос на голямия километраж е изкочила от мястото си и червяка неможе да завърти зъбчатката... в момента съм направил всичко да работи,който има въпроси да не се колебае и да пита ще помогна със удоволствие :tongue:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същия проблем и се чудя как се сваля километража. Има ли някакви тънкости при свалянето му от таблото?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развих всички винтове на пластмасата около таблото с уредите, но в горния ляв ъгъл при ключа за фаровете нещо продължава да държи, не знам щипка ли е винт ли е, пробвах да сваля ключа за фаровете, но не успях. Някой знае ли как се сваля ключа за фаровете?

kilometraj_lqvo_strekli.jpg

kilometraj_dqsno_strelki.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук нещо няма отговор, а много дни. Та как се сваля копчето ако не си го свалил- даваш положение габарит и дърпаш леко към теб положение плафон.Поглеждаш долу на врътката има прорез , пъхаш нещо тънко и пластмасовото капаче излиза.После в ляво и дясно има метални скоби с малка права отверка ги събираш и копчето излиза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване