Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте,

скоро пристига новата ми Астра J Cosmo, за съжаление идва без bluetooth. Не ми се обяснява защо е така, но да кажем неразбирателство :sad-smiley-046: , което беше трудно да се оправи.

Интересува ме някой да знае фирма, която да предлага алтернативен на този от Опел? Потърсих доста в гуглето, но за новата Астра нямах успех в БГ пазара.

Ако ме питате защо не си поръчам оригиналния ще ви дам сравнение приятел си взе за Пасат 2011 ОЕМ Bluetooth за 300 лв + 50 лв монтаж и спести 500 лв, а и не е имал някакви проблеми досега. За съжаление нямат за Астрата.

Ако не се намери ще се прежаля за оригинален, но ако има, защо да не похарча разликата, за нещо друго :biggrin: !

Предварително Мерси на отзовалите се!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще те разочаровам, че оригинален няма как да си монтираш. Афтърмаркетни има на Parrot, които са универсални, не знам какво точно търсиш, но могат да се направят да бъдат супер дискретни и незабележими... е не е като оригиналния, но е трябвало да го поръчаш с колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор колега. За моя радост не си прав:

Ето какво се поръчва от дилъра като партидни номера(оригинални части) и как се подвързват:

http://i944.photobucket.com/albums/ad282/s...ooth_AstraJ.jpg - казват че цената им е същата като на комплекта в ценовата листа.

ето го и резултата - http://img88.imageshack.us/img88/7828/img0...01101281514.jpg (потвърдено от различни източници в гуглето)

Само трябва да се навие дилъра да го направи - което мисля че няма да е трудно да го убедя след като заради негова грешка го няма.

Но ще потърся още малко преди да го тормозя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , дълги безаварийни километри от мен :]] И дано стане работата с блутота

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, това е много полезно! Сподели резултата след като го монтираш ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вече е възможно. В Ибей се появиха и китове като този

Аз сега си поръчах за моята кола и ще споделя като го монтирам как е .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в ebay изглежда много интересно! Като го преведох(не знам немски) забелязах, че след монтирането му е нужно да се активира, като се посети дилъра - дали ще се навие лесно е въпроса? Предполагам, че с правилният кабел няма да е сложно и сами да си го направим - стига да намерим правилнито упътване. Ако вече знаеш как се прави, моля те да споделиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам за Инсигния/Астра и новото поколение Опели като цяло, няма кабел, който да пише през ОБД. Само ОП-КОМ ги чете.. до някъде. Надявам се тези дни като пристигне ще видя за какво става въпрос, но се съмнявам като кажеш, на който и да е дилър какво да се направи, да ти откаже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се сетих, че като слагахме на пасата - си беше отключена шината, или както там го нарекоха - така, че може и при нас да е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи се още един тук. Но така като го гледам липсва микрофона!

Редактирано от opelll

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Появи се още един тук. Но така като го гледам липсва микрофона!

По-скоро само микрофон и модул има. :) Кабелите са сериозна пръчка също. Но пък този гледам че се е продал на половина и повече от цената, която платих аз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модулът при мен е инсталиран и работи. Това, което е необходимо е самия телефонен модул, микрофон и един голям кабелен сноп, ако мога така да се изразя. Ето този продава точно всичко необходимо за интервенцията.

opelll може да видиш в темата ми за колата, снимка на работата на модула.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер Да ти е честито!

При мен на дневен ред е затъмняването на задните стъкла в четвъртък и след това ще се ориентирам и аз да поръчам, тъкмо ще имаш повечко наблюдения!

Нещо не можах да се ориентирам за коя тема имаш предвид?

Лесна ли е инсталацията най вече микрофона ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тази тема имах в предвид. В последния пост съм пуснал как и станало една снимка. Иначе за инсталацията до колкото видях нямаше държачите предвидени за микрофона и за модула, но за всичко има начин :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Иначе за инсталацията до колкото видях нямаше държачите предвидени за микрофона и за модула, но за всичко има начин :)

Всъщност се оказа, че на твоя плафон е предвидено място, в което да се монтира микрофона и сега той е сложен така както трябва да бъде фабрично :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при Астрата дали е предвидено също? Така, като гледам, НЕ Е, ама да питам да няма нещо тайно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвън няма как да видиш :biggrin: Мен това ме притесняваше най-много, ако липсва държач за микрофона, да не се получават смущения при разговор от вибрациите му. :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А при Астрата дали е предвидено също?

Не, при Астрата целия плафон, когато колата има Bluetooth e различен и съответния отвор в тапицерията на тавана е по-голям, така че при нея монтажа на микрофона ще трябва да е по-творчески процес :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееми значи, ще кажеш, с какво може да те подкупя да помагаш :rotfl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

появи се пак в ebay по-евтиният вариант. Питах продавача дали това е пълният комплект и според него за CD400 липсва кабел, за който той иска още 120Е. Така като гледам снимките разликита, с този който вече си монтира колегата (тук) е в буксите отляво, които ми изглеждат, като някакви елементарни букси (евроконектори или както се наричаха там), и би трябвало да може да се направят.

Какво мислите вие дали съм прав или е нещо изчанчено?

Мерси предварително!

П.С. Не иска да дава никаква допълнителна информация!

Редактирано от opelll

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчанчено е. Може да ти изглеждат обикновенни но до колкото разбрах от Swing са си доста скъпи като букси. Търси вариант с налични такива. Иначе не пречи да си го купиш така и на 2ри етап да си поръчаш от някой дилър в БГ, буксите... но смятай, че те идват БЕЗ кабели до колкото знам и ще трябва сам да си набавяш инсталацията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Така като гледам снимките разликита, с този който вече си монтира колегата (тук) е в буксите отляво, които ми изглеждат, като някакви елементарни букси (евроконектори или както се наричаха там), и би трябвало да може да се направят.

Какво мислите вие дали съм прав или е нещо изчанчено?

Само така ти изглеждат буксите :) Ако трябва да се поръчват са скъпи, а и не знам дали всички ще могат да се поръчат. Има вариант и да са част от цял кабелен сноп, което прави нещата неразумни от гледна точка на цена. Отделно, че после трябва да си играеш да търсиш пинове за буксите, кабели... Ако си купиш нещо без жици те очакват чудни приключения :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, ще се въздържа засега от покупка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване