Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Gesh

Акумулатор на зафира Б

Recommended Posts

Добър ден , колеги.Първо бих искал да ви похваля за прекрасния форум и най-вече за неговата организация и яснота ..не като дадени други форуми.Имам един въпрос към вас за зафира Б 1.9CDTI DT 120hp.Колко Ah трябва да е акумулатора на такъв мотор ,защото на моята е 60Ah и честно казано ми се вижда малко като за 1.9 и дизелов двигател? В книжката на колата пише, че са налични 55,60,66,70Ah акумулатори, но не е описано за кой двигател кой акумулатор е .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в каталога на BOSCH, че е подходящ за този мотор 74Ah акумулатор от Серията им S5 или 60Ah от S4 - Преди да пиша това, прегледах и трите книжки дали не пише нещо по въпроса ви, но уви - темите са как се стартира с помощни кабели и предписание да не се бута и дърпа автомобила за да запали.

Ето и pdf-чета където има доста данни за това: http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=9718

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и двата са подходящи. Спорет Варта, стандартно е 60 Ah, но се предлага и версия със 74 Ah. Така и така ще го сменяш, според мен е по-добра инвестиция в по-силния. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

beos и аз погледнах книжката, която върви с колата и точно така абсолютно нищо не намерих.Иначе и аз погледнах тези пдф-чета.Благодаря ти.

opel fan няма да го сменям акумулатора просто имах малки проблеми с него заради студа и една защита , при която като падне явно акумулатора малко започва умишлено да блокира двигателя да не запали и се чува пиукане и фаровете премигват , с цел да не досвършиш акумулатора до край явно.Ta тогава се замислих дали 60ah не му идват малко..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах прблема :th_up: По принцип и на мен ми звучи малко и за това проверих Варта-та. Явно 60 е минимума и стигат до 74 за този двигател.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно..благодаря ви за отговорите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях оригинало с Варта 60Ач (аз съм с вдигателя 150к.с), но му се разказа играта, миналата зима сложих Бош 74, а това с премигването колега, няколко пъти и на мен ми се случи с Вартата, докато една сутрин не можах да запаля докато не ми дадът ток, товага го замериха и се оказа че е мнооого за смяна :))

Редактирано от Тафчо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване