Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте. Преди 20 дни монтирах газ инжекцион италянски с система за омасляване и самонастройващ компютър който чете директно от компютъра на колата.

По мои наблюдения всичко е нормално даже мога да твърдя че работи много по тихо и спокойно отколкото на бензин.

Зареждам само от петрол.

1л. ми се качи разхода което е нормално.

С 20л. вече минавам 280-300км комбиниран разход като повечето км са в града.

Редактирано от a3asgr

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ,колко ти струваше АГУ?

И не те ли е страх че ще се съсипе мотора?

Поздрави. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да ме е страх бензина е 2.50

а и хората слагат на S8 на X5 на кво ли още не, двигателя на опела да не е по сложен от техния . Тоя драглив опел кво да го паза ако стане нещо стане, но тогава ще имаме достоверна информация и всички ще знаят какво ги очаква ако сложат . Война без жертви няма.

1500лв струваше всичко с екстрите при мои авери.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли споделил колко км. си минал досега на газ? Имаш ли някакви проблеми с колата досега ,вследствие поставянето на газовото устройство.Живо се интересувам как понася газта този двигател на опел,защото чета по форумите ,че клапаните на този двигател не понасят топлинното натоварване от газта .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента нямам проблем изминал съм 10000км мога да кажа че работи по тихо на газ макар да е малко спъната в ниските обороти ( не е като на бензин). Относно клапаните точно за това ми сложиха спецялна система flashlube която смазва клапаните и ми казаха че няма да имам проблем с тях. Звъннах на мой познат който работи в стефанов и той ми каза че ако има такава система няма да имам проблем. И така. Ако имате още въпроси питайте.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, при тези цени по-хубаво от газ-та няма.На мотора какво да му стане гориво, а теб ще ти олекне :) Със здраве и много безаварийни !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Много бях против газ но наистина при 2.60 бензин не се издържа. Аз правя по 40-50000км на година гори ми средно 7 бензин . Като одарих чартата от миналата година до сега можеше да си купя още една астра. А и тези км ги изминавам за кеф не по работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега, както каза @Манолов по-хубаво от газ в момента няма :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 на 100 в града.

С 10лв 110км на газ. Както искате го смятайте. Днес направих експеримента.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първите 20хл. без никъкъв проблем. На дълго с 25лв. 320км при средна скорост 90-120

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле,как го постигаш този разход..?Колата ми е АстраН,като твоя мотор.комби,гумите са 16-ки.На газ под 8,6/100 не сам падал до сега.Уредбата е на 1200-1300км.Мисля.че е фобос,с бьлгарски софтуер!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то зависи и в кои град се кара колата може да му харчи малко . Да доиде във Варна за 5 км до работа минавам 6 гърбици и 3 сфетофара за 20 мин дали ще е 7 разхода :th_up:

Редактирано от SKOFIELD**

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писъл съм извънградско не градско. Живея в малък град с огромно движение и мога да кажа че разхода е около 6 / 7.5 на 100км. В зависимост от стъпването на педала..... Иначе като пусна климатика лятото в градски условия разхода става 10/11 :blink: и е като спънат кон ... Общо взето съм доволен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега на този мотор ако не сложил система за мазане на клапаните се поправи защото хвърлят глави-ПОЗДРАВИ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сподели сега, от разстояние във времето, какви са ти впечетленията от ГИ. Имаше ли проблеми с клапаните? Защото започвам да се плаша от всичко написано за проблеми по глави и клапани. Астра Н 1,6 16V Twinport

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги постигате тия 7 на 100 градско и то на газ като по каталог на бензин я дават почти 9 на 100 и това при някакви перфектни недостижими условия за мене. Аз на бензин с другия мотор обаче 16XER 116 коня под 11 , 11 и нещо градско ( в София) не мога да я сваля странна работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване