Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
demirev2

Ауспохът ми смуче

Recommended Posts

Здравейте колеги ОПЕЛЧЕТО ми от известно време не работи спокойно мени обороти прекъсва на свободен ход и ме посъветваха да сложа лист хартия на ауспоха ако смуче начи има проблем с клапаните да попитам някой имал ли е моят проблем и за каква сума да се потдотвя горе долу двигателят е C16NZ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Как аджеба майсторите установиха че са клапани?Тропат ли ти клапаните?Според мен е моторче за свободният ход.Понякога и моята като е на свободна го прави точно от това,и започват да ми играят оборотите.Иди първо на диагностика ,да провериш за кво става дума.Може да са кабели,свещи,делко,бобина и много други.ПС сега разбрах как се прави тази маневра-цитирам.Тоя номер с хартията не се прави така

слагаш някой в колата, отиваш зад колата с лист хартия и го прилепваш към кюнеца, и някой трябва да даде газ и да си махне крака рязко от педала

ако листа се засмучи навътре, изпускателните клапани не са плътни.Това е което аз разбрах,макар че аз лично го чувам за първи път.Поздрави

Редактирано от t_g_stoev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ти си правиш майтап с нас, или твоите "майстори" са те хвърлили на върбата със смученето на ауспуха и клапаните.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си бях променил мнението малко по горе.Но на мен лично ми звучи като научно фантастичен филм с таз история.По пътя на логиката един двигател за да работи произвежда газове.За да произвежда газове те трябва да излизат от някъде.И тук идва въпросът ,ако не излизат през ауспуха които духа на вътре ,а не на вън,то адже ба от къде ли излизат?Все бях чувал майсторски изпълнения,ама без да се качи на диагностика ,то няма как да разберат от къде идва проблемът.За някой хора ,може и да съм некомпетентен в това отношение,но лично аз бих скочил на една диагностика,и после да си блъскам главата от къде да я захвана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смученето не се шегувам лично го изпробвах на свободен ход залетих една хартиика за ауспоха и едновременно със изхвърлянето на изгорелите газове и дърпа навътре и то сериозно :) и много странно работи двигателят но сте наистина прави трябва да ида на диагностика при някой наистина компетентен майстор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте днес смених кабелите и свещите има подобрение но остана едно дразнещо боботене на двигатела иначе на високите обороти е стрела но на свободен ход има едно странно боботене но не сменя оборотите на 800-830 оборота работи което мисля че е добре остана да мина диагностика дано да покаже какво му е на звяра :) мерси за компетентната помощ надявам се да не се стига до отваряне на мотора както бяха тръгнали едни майстори да ме разубеждават вече съм убеден че е нещо по електрото

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез майстори сме ги слушали ,та чак ни е омръзнало от такива специалисти.Ето ти пример за едни такива майстори.Преди няколко годинки си купих Форд ескорд 1,8 дизел.И още нова за мен ,си обикалям на сам на там.Вземах че спрях при едни познати уж майстори да кажат мнение,те като почнаха да пъшкат и да охкат ,та чак се бях уплашил.Свалиха колектора и като се почнаха едни филми от сорта.....Мале ,мале що не питаш като купуваш,сега трябва да му правиш ремонт че скоро ще издъхне ,ние на нашият така му направихме .Ако искаш ние ще му направим ремонта хем тънко,хем качествено цена 450лв.Хвърлих им едни майни и ремонт не правих.Навъртях и аз 50-60000 и кума ми ме изяде да я купи, та и той навъртя близо 40000 и я продаде.И все още я гледам обикалят с нея.Купето се скапа ,ще се разпадне,мотора куче марка :biggrin: Затова първо диагностика и после по реда си другото:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Най накрая отворихме двигателя днес каво да ви кажа ако беше друг автомобил с тези проблеми надали щеше да върви така и да харчи толкоз буталата имат луфт цилиндрите са нагорели отгоре абе зян е блока клапаните са целите във нагар и в това състояние подържаше 150км/ч и харчеше 10л/100км градско и 7 извън градско сегада видим какво ще правим в никъкъв случай няма да рециклирам блока или ще търся друга в подобро състояние или другият ми вариянт е имам един 1.5Д Исузу ама незнам дали ще пасне на купето

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим една снимка, че ми стана интересно какъв е тоя нагар дет друг мотор не би работил с него :)

И какъв луфт имат буталата? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване