Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beretta92sd

Проблем Астра Ф спирачки

Recommended Posts

Моля да ми препоръчате проверен специалист по спирачни системи в Бургас или близките околности!

Поне точно да диагностицира проблема / проблемите. Пък после ще реша какво да правя, според цената на ремонта.

Поради ред причини не съм правил нищо по колата до момента. Пробвах я през почивните дни и положението със спирачките е много по-зле.

Основно ме притеснява фактът, че при рязко натискане при работещ двг се чува шум като от помпа за въздух. В движение спирачката задейства около средата на хода на педала и се иска доста голямо усилие. Спирачната помпа е чисто нова metelli на 3 години. С ABS съм. Същото беше положението преди 8 месеца, когато започна сагата със спирачките. Не знам дали има някаква връзка, но при стартиране на студен двг и натискане на спирачката оборотите се вдигат до 1500 и се задържат около тази стойност

Освен това от педала омекна, като че ли системата не е херметична. Количеството спирачна течност не съм забелязал да намалява.

Подозирам, че цилиндърчето на барабана е заминало (това ще е третото за 6 години!!! на този барабан), но то е следствие на проблема със задържането. Има верятност и вакуум усилвателя, тръби или вентил към него да е повреден, но искам да съм напълно сигурен, преди да наливам пари в ремонти!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет банда!

Да възродя темата.

Преди два дни и на мен ми омекна на два пъти педала и то, омекна качествено- настискаш, слиза до долу и не се случва нищо . Така два пъти, след около час шофиране на дълъг път и след това се оправи. Проблемът не се появи повече. Огледах цялата спирачна система на място, течове нямаше. Нивото в казанчето също не мръдна. Закарах я в сервиз, вдигнаха я на стенд, където се потвърди, че течове няма. Проблемът се оказа в затлачено жило на ръчната спирачка, към лявото колело- задържа достатъчно, за да грее, но не достатъчно, че да се усети. От там спирачната течност се нагрява и в един момент завира, при което си губи хидравличните характеристики. Оправиха ми жилото и проблемът не се е появявал повторно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Evch0. Хем интересен проблем, хем решен и описан добре.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване