Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте,колеги ! Само един въпрос ,колата е Астра Г .И съм със сменен комп на двигателя и имам само един чип на ключа.Може ли и старите ми чипове да се направят да работят с новия комп.И като цена, ако става ,от Варна съм .Имам още един ключ ,но той е с стария чип.А днес имах случка и с него не мога да я запаля .:)) Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща се програмират колега!

Стига да имаш секюрити кода за иммобилаизера, отиваш при някой диагностик(или в опел) и той ще ти ги направи.

И аз мога да ти го направя, но гледам си бая далече...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да го разберем този код че искам даси направа резервен ключ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А как да го разберем този код че искам даси направа резервен ключ.

Със колата върви едно картонче със размерите на дебитна карта. Там има едно четирицифрено число ... не помня какво пишеше пред него. Отзад май пишеше CAR PASS на картончето.

Има и други сериини номера и кодове по него.

Много често джамбазите не го дават това нещо, а без него решението е нов имобилаизер... и чак след това нов ключ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега ! Значи няма да стане,но нали се сещаш че не си купуваме нови коли за да ти даде някой такова нещо .Ще трябва да го пазя като очите си този ключ :)))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Stiaiski, не подвеждай колегата. Астра Г е с Имо 2 и вече записан чип не може да се препрограмира както при ранните Имобилайзери като на Вектра Б с Имо 1 т.е. неговите чипове от Астрата могат да се програмират за Имо 1, но не и за неговата кола. Продават се само чиповете на цена около 10лв. Купуваш си нов чип и го програмираш по гореописаният начин. Ако нямаш CAR PASS по добре е да отидеш при ключвар ще ти смъкнат Имобилайзера и ще ти прочетат кода от него и програмира ключа. Ще ти вземе между 50-100лв, но гледай да си вземеш и кода за в бъдеще. Другият вариант в Опел дилър на цена 100лв :61:, но незнам дали ще ти дадат кода.

Редактирано от BiserRs

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега BiserRs,

я обясни за кое какво по-точно...

щото на мен идеята ми беше да се програмира имобилаизера към чипа, не обратното. Не съм програмирал Иммо2 и нямам идея, но за да е верно това което твърдиш, значи при тези имобилаизери се програмира имобилаизера към чипа, програмира се и чипа към имобилаизера, така ли да го разбирам?

А иначе колега rhq_73 няма значение, че не е нова колата, аз съм сменил 4-5 опела до сега и само на 1 не ми дадоха CAR PASS, за което имаше проблем, но се оправихме.

Просто трябва да знаеш какво трябва да получиш като купуваш кола, това е!

Покрай това, ако знаеш как е опулват хора като им прочета имобилаизера и се окаже, че имат 3 записани ключа, пък джамбазина им дал 1...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изваждането на CAR PASS при официален дилър на опел струва 50 лв с ДДС и става в рамките на няколко часа до 1 ден макс.

Астрата на колегата е най-вероятно със IMMO1, защото по спомен IMMO2 се слага след 2001.

При IMMO2, след като чипа се запише веднъж в имобилайзера на колата, вече не може да бъде записван в друга кола с IMMO2, но пък може да се запише в кола с IMMO1 без проблем.

Това го разбрах от опит - имах вектра Б и от нея ми остана един чип. Зафирата я взех с един ключ и когато се опитах да обуча стария чип с в нея, ударих на камък. Купих си нов незаписван чип и нещата станаха от раз.

П.П. Колега rhg_73, ако си извадиш CAR PASS и имаш път към Пазарджик - обади се, ще ти подаря чипа и ще го запиша в имобилайзера на колата ти.

Редактирано от hudson

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здаравей колега ,

Изобщо не си прав :

1. ВСИЧКИ Астра Г са с ИММО2 или с TMS 370 процесор

2. По стандартния начин не може втори и повече пъти да се записва чипа , но има и хора които не са ЮЗЕРИ и само натискат копчетата , а когато не стане дори и не се замислят защо , та има и уреди и начини при които това е възможно

А задавал ли си си въпроса защо неможе ????????????????????????

Успех .

P.S. не само дилърите могат да вадят кодове , а ако някой майстор е сменял нещо например комп и с ОПКОМ е сменил директно номера на шасите , какво става тогава , гориш с едни 48лв .

Успех , но има доста още да учиш .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !Колата ми е 1999 година .До колегата Stiaiski колата я купих 2007 от Горубляне отдолу под моста ,нищо че съм от Варна.Джамбазина ми даде два ключа и чао ,и кой от къде е .:) Та сега не разбрах много ,че влязахте в едни теми дето не ги разбирам.Та има ли сега някъде да се продават чисти чипове да се програмира към новия комп и цена за цялата услуга .Ако ли не ще си я карам с единия и здраве да е :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Успех , но има доста още да учиш .

Благодаря колега, това и правя - уча се в движение.

И си много прав - аз съм един юзер и се старая да се справям сам с проблемите по колата си. Когато не мога, се обръщам към професионалистите като теб (знам че си такъв - виждали сме се)

Редактирано от hudson

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е колега да не се пише така категорично защото се обърква питащия .

Редактирано от ПОМАГАЩ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми препоръчате ли колега от София, който може да ми извади CAR PASS на моята Astra H ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване