Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
psycho87

Въпросче за инжектори

Recommended Posts

Имам една питанка... забелязах една работе тея дни между ц20не слагани в различните купета. Интересуват ме инжекторите в частност... Тея дни смених инсталацията на кадетчето с такава от астра ц20не, но инжекторите на астрите са сиви, а моите са черни. каква е разликата между различните цветове? Идеята ми е, дали трябва да сменя и инжекторите сега, след като съм с астрова инсталация. Като цяло мотора работи много по хубаво сега, по тих е... много по приятен за каране, видимо не усещам проблеми. Чух че имало разлика в колко точки пръскат горивото.. ако някой има информация, много ще се радвам ако я сподели

П.С. Извинявам се ако съм объркал раздела, нещо се оплетох

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега питах за сиви, не за сини. На външен вид са еднакви. И двата са с една игла за пръскане, така че май нямат разлика. Сега дадох едни сиви за чистене на ултразвък и стенд, надявам се колата да стане самолет като ги сложа :D но ако има разлика по скоро ще е защото са почистени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прощавай колега несам прочел правилно:)

разлика само на място като работи колта, по тиха е можеби.това е защото диузите нямат нагар и работят по добре.а за варвене невярвам да варви повечее вьв високите обороти.така мисля аз :) Аз лично сьм пробвал диузи от хе,ем да си кажа чесно разликата беше че колата вдигна разход можеби с около литьр и половина нищо др :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да сменяш инжекторите щом са добре. Нищо не пречи с каква инсталация си. При тях е важно дали са високо или нискоомни (в твоя случай високоомни) и кубатурата. А щом са си били на този мотор значи всичко е както трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак потърсих инжектори от астра, демек сивите. Разлика има в разпръсквачите. Тези от астра са малко по дълги. Почистих ги на ултра звук и така ги сложих. За сега не мога да кажа със сигурност, понеже съм ги карал само няколко дни, но ако вярвам на борда, разхода се дигна с 1-2 литра с сравнение тези от МЛ4.1 - черни инжектори. Ще покарам още за да мога да измеря със сигурност.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи на въображение го караш. Кадет ц20не млати астра ц20не и двете сток заради малката разлика в килата и ако беше нещо по-добра инсталацията астрата поне кантар трябваше да държи ама това не се случва. Извода къв е -или твойта инсталация е била нещо с проблеми или си въобразяваш. И е безсмислено без доработки по мотора да се слагат по-големи инжектори -освен по-голям разход друго не печелиш по простата причина,че бензина без достатъчно въздух не изгаря в цилиндрите,а не е като да е ефтин та да го издухваш през кюнците.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич нещо не си схванал идеята на темата. Прехвърлих инсталация от астра, понеже е по лесно да се намират части в магазина от колкото за тази на МЛ4.1. Говоря най вече за дебитомери. Имах освен това проблем с моята. За дюзите питах, не щото искам да си удавя колата с бензин да стане "самолет", а защото видях че са различни и ми беше интересно каква е разликата. за това и сложих астрови за да видя за кво иде реч. С тях колата обаче гори повече и върви по малко, въпреки че ги минах през ултразвук, което все пак значи че има някаква разлика.

Редактирано от psycho87

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване