Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
opel fan

Нови джанти за Астра

Recommended Posts

Колеги, някой да сподели мнение за джантите Wolfrace и дали има опит? Тук в Англия са луднали по тях, били добри и т.н. Раздвжвам темата, защото най-късно до две седмици трябва да се оборудвам с нови джанти и гуми. Благодаря и поздрави! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До opel fan:

За джантите и за ксенона горе-долу се разбра :) ... И тъй като се ровиш повече от мен в нета, я ми кажи мога ли да монтирам на моята кола LED светлини в габаритите, стоповете и мигачите отзад, без разбира се да светне компа ? И къде могат да се намерят, ама истински, а не евтини ментета?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
До opel fan:

За джантите и за ксенона горе-долу се разбра smile.gif ... И тъй като се ровиш повече от мен в нета, я ми кажи мога ли да монтирам на моята кола LED светлини в габаритите, стоповете и мигачите отзад, без разбира се да светне компа ? И къде могат да се намерят, ама истински, а не евтини ментета?

Какво се е разбрало за джантите и ксенона? Аз на моята съм монтирал ЛЕД светлини на предните габарити, няма нищо на компютъра, вече доста време всичко си работи на 6. :th_up: ПО принцип преди време пробвах някакви са 2-3 лв. и компютъра се побърка и ги свалих. Тези, с които съм в момента бяха 18-20 лв и всичко е ок. Точно предишните 2-3 дни се бях загледах по ЛЕД светлините за габарити, стопове и т.н. за Астрата и има доста, но цените са по около 10-20 паунда, което си е цифра. Трудно се намират снимки да видя как свети и дали си струва това. Айде оптред фара е кристален, има и вид, и по-силна светлина - ОК. Ама отзад дали ще си струва толко много нямам идея. Иначе предполагам, че най-много до 2 месеца ще се прибера към БГ с колата, така че ако си намериш някакви светлини в йбей, мога да ти ги поръчам тук и после да ти ги донеса, стига да не са ти спешни. Поздрави! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за спешни - не са... Но нямам представа как въобще светят и дали има такива. Питам само за задните светлини защото предните фарове са си с фабричен ксенон и дневни LED и няма нужда да се променя нищо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако прежала да дам толко пари за задни габарити само за да видя как светят ще постна снимки. :th_up: Поздрави!

Колеги, никой ли няма представа за джантите Wolfrace как са?

Днес ми отговориха от Tomason. Пише, че имат 5х112 мм, които с плаващи болтове ставали без проблеми. Вие какво ще кажете, аз съм малко скептично настроен към тези неща? Моля за съвет. :wave: От друга страна много ми харесаха и бях убеден, че това ше са, но сега с тази работа пак се змаислиям...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами ако прежала да дам толко пари за задни габарити само за да видя как светят ще постна снимки.

... и LED за мигачите... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пише, че имат 5х112 мм, които с плаващи болтове ставали без проблеми. Вие какво ще кажете, аз съм малко скептично настроен към тези неща?

Да дадеш толкова пари за джанти и да им навиеш ексцентричните болтове... не знам :) Ако ти се чете, можеш да потърсиш инфо из форумите на италианските марки. Там са най-популярни заради 4х98 междуболтовото разстояние. Принципно за 2мм не би трябвало да е проблем, но за мен това е компромис, ако ти изпаднат някакви неподходящи джанти за без пари и се чудиш как да ги сложиш на колата си :biggrin: Трябва също да се внимава и като се стягат болтовете, за да се фиксират правилно ексцентриците.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да дадеш толкова пари за джанти и да им навиеш ексцентричните болтове... не знам :) Ако ти се чете, можеш да потърсиш инфо из форумите на италианските марки. Там са най-популярни заради 4х98 междуболтовото разстояние. Принципно за 2мм не би трябвало да е проблем, но за мен това е компромис, ако ти изпаднат някакви неподходящи джанти за без пари и се чудиш как да ги сложиш на колата си :biggrin: Трябва също да се внимава и като се стягат болтовете, за да се фиксират правилно ексцентриците.

Най-интересното е, че на официалния сайт на Томасон 19" модел си го пишат 5х112 за Астра ГТЦ, доакто примерно 18" е 5х110. :blink: Ще се опитам да ги взема да ги пробвам и ако има проблем да ги върна, пък ще видим. Ако някой има още мнения, казвайте :th_up: Иначе днес почетох точно из италианските форуми за тези неща и има много разнородни мнения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям Swing. Момента с фиксацията е много сублимен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след много колебаене в крайна сметка днес си поръчах джанти - Tomason TN1. 8,5 x 19" е размерът. Чакам сега до 10-тина дни да пристигнат от Германия :biggrin: Надявам се няма да има проблеми с поставянето им. В крайна сметка се разбрахме, че ако има проблем ще им ги върна и ще ми върнат парите, но се надявам да не се стига до там. :th_up: Ето и снимка на джантите и как стоят на една друга Астра.

TOMASON_TN1_5_APFS_2.jpg

die-felgen-auf-astra-gtc.jpg

Сега идва и другият въпрос - гуми в размер 235/35/19. За сега съм се спрял на Goodyear Eagle F1 Assymetric 2. Очаквам вашите коментари и препоръки ако имате! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wooow: невероятни са и строят страхотно :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wooow: невероятни са и строят страхотно :th_up:

И на мен ми харесаха много. Живот и здраве, казаха че до 10-14 дни трябва да са при мен. До тогава само трябва да избера гумите и се надявам всичко да пасне както трябва и вече да качи снимки, които съм направил лично :th_up: Само се надявам да няма проблеми с размери и т.н. и да си струват парите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо така съм пропуснал мнението ти с въпроса :dummy: Въпреки, че е късно колегата от около година не пише и незнам защо така :dontknow:

Брат ми караше с 8J 235/35/19 с някви измислени Тайфн-майфун нещо такова за 8 - 10 000 км Накриви стабилно само веднъж и то задна джанта. Гумите при теб ще стоят доста по-дбобре заради J-то. Нямам търпение да видя колата с любимите ми джанти :d005:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз защо така съм пропуснал мнението ти с въпроса :dummy: Въпреки, че е късно колегата от около година не пише и незнам защо така :dontknow:

Брат ми караше с 8J 235/35/19 с някви измислени Тайфн-майфун нещо такова за 8 - 10 000 км Накриви стабилно само веднъж и то задна джанта. Гумите при теб ще стоят доста по-дбобре заради J-то. Нямам търпение да видя колата с любимите ми джанти :d005:

Ами мислех, че нещо те няма или нямаш връзка с колегата с Фаувето и затова не пишеш. Колкото до джантите, надявам се да излязат малко по-здрави от Дотц-а, пък ще видим. За сега единствените ми притеснения са по отношение на това дали всичко ще пасне. Убеждават ме, че до края на другата седмица ще са при мен, ама нещо не ми се вярва. Ако стане ще е чудесно. :biggrin: Началото на другата седмицас ще поръчам и гумите да дойдат и да са на линия и после да обуваме новите джапанки и да правиме снимки :th_up:

Колеги, очаквам да се намиесите и по темата с гумите. За сега Гуудиъра е с най-добри резултати навсякъде, и по форуми, и по тестове и т.н. Говоря спрямо Континентал (Sport Contact 5P) и Мишелин (Pilot Super Sport). Затова съм се спрял на тях. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се намесвате в дискусията за гумите. Да разбирам, че нямате какво да кажете и избора ми на Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 е възможно най-доброто решение!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ако пуснеш отделна тема за гумите ще получиш отговори все пак темата е за джанти :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Може би ако пуснеш отделна тема за гумите ще получиш отговори все пак темата е за джанти :blush:

Може би така ще е най-добре, но няма да има много време. Трябва тази седмица да съм ги решил и да ги поръчам. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, не се намесвате в дискусията за гумите. Да разбирам, че нямате какво да кажете и избора ми на Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 е възможно най-доброто решение!

... Тези гуми където си ги харесал изглеждат много добре като шарка. За Мишлен отзивите също са много добри - според някои тестове издържат доста повече от другите маркови гуми като пробег. Погледни и Pirelli PZERO ASIM. Моята кола е оборудвана фабрично с такива и се държат невероятно. Стои като залепена за пътя. Возията също е над очакванията ми, имайки предвид ниския профил на гумата и спортното окачване на автомобила. Същият модел се вгражда фабрично от Мазерати, Астън Мартин, някои модели на Ферари, Нисан GT, Инсигния ОРС и др. Надявам се да е добра... :)

А, и още нещо... Мисля, че за 8,5 х 19" гуми с размер 235 са тесни. Просто джантата ще стои забележимо по-навън и ще е значително по-уязвима от надраскване, а да не говорим за ожулване или удар...

Редактирано от Insignia OPC

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай Боже някой ден да мога да се намеся с мнение по тема за гуми с цена 300+ на бройка :bishop:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А, и още нещо... Мисля, че за 8,5 х 19" гуми с размер 235 са тесни. Просто джантата ще стои забележимо по-навън и ще е значително по-уязвима от надраскване, а да не говорим за ожулване или удар...

Размер 235 покрива джанти с широчина от 8 до 9,5, така че за това няма да има проблем. Аз до сега карах джантите с широчина 8,5 на гума 225 и определено го имаше този проблем, но мисля, че сега ще паснат точно :th_up: Живот и здраве другата седмица ако всичко дойде в обещаните срокове ще видим :wave:

Ще го погледна и Пирели-то, но до колкото си спомням навсякъде му даваха доста по ниски оценки от гореизброените 3. А и по форумите отзивите са доста смесени. И последното е, че е поне 1,5 пъти по-скъпа гума от Гудиъра да речем. Все пак благодаря много за мнението. Ще ги погледна още веднъж. :th_up:

Дай Боже някой ден да мога да се намеся с мнение по тема за гуми с цена 300+ на бройка

Това не пречи да изкажеш мнение, всяко такова е полезно. :th_up:

Поздрави и благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дай Боже някой ден да мога да се намеся с мнение по тема за гуми с цена 300+ на бройка :bishop:

... Звучи като отчаяние... Я се стегни ! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ще го погледна и Пирели-то, но до колкото си спомням навсякъде му даваха доста по ниски оценки от гореизброените 3. А и по форумите отзивите са доста смесени. И последното е, че е поне 1,5 пъти по-скъпа гума от Гудиъра да речем.

Тук грешиш. Цените са съизмерими. А Пирели е водеща гума при големите летни размери не само по класациите на ADAC. Моделът Pirelli P7 Cinturato е на първо място от размер 175, 185, 195, 225 и нагоре от 2010 г. насам. За справка виж http://www.adac.de/infotestrat/tests/reife...rcePageId=31821. Моделът за който ти споменах - Pirelli P Zero не случайно се вгражда фабрично на най-големите бегачки по света :). А по форумите обикновено се коментират други размери гуми... :)

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тук грешиш. Цените са съизмерими. А Пирели е водеща гума при големите летни размери не само по класациите на ADAC. Моделът Pirelli P7 Cinturato е на първо място от размер 175, 185, 195, 225 и нагоре от 2010 г. насам. За справка виж http://www.adac.de/infotestrat/tests/reife...rcePageId=31821. Моделът за който ти споменах - Pirelli P Zero не случайно се вгражда фабрично на най-големите бегачки по света :). А по форумите обикновено се коментират други размери гуми... :)

Поздрави!

До сега гледах отзивите в tyretest.com и tyrerevies.co.uk за Пирели-то, което каза, че е на твоята кола и го дават съвсем малко по-слабо от Гудиъра и Мишелина, но почти еднакви. За P7 Cinturato съм съгласен че навсякъде, но те са по-малки размери (аз поне не намерих в размер 19"). Иначе, съм абсолютно съгласен, че са водеща марка, за това спор няма. И за комрентарите по форумите си прав :th_up: Благодаря още веднъж за мнението. Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те спрял на 18" максимум, подбери добър като визия модел и това е... Заложи на оригинална джанта на опел или ОZ или ВВS и двете могат да се купят единични КАТО я счупиш и двете са здрави та здрави. Проблема е че в БГ няма къде даги караш. 17" е най-добре с едни гуми на 45 профил... рядко ще има балон или нещо по гумата джантите е малко вероятно да мръднат. Та... важно е джантите да изглеждат добре на колата и да големеят като фасон а не на реален размер(да изглеждат големи). Другото което е - скъпи гуми - по-здрави са и пазят джантите.

Примери разни.

011.jpg

2daysclean002.jpg

PS за гуми огледай и ханкук!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз бих те спрял на 18" максимум, подбери добър като визия модел и това е... Заложи на оригинална джанта на опел или ОZ и двете могат да се купят единични КАТО я счупиш и двете са здрави та здрави. Проблема е че в БГ няма къде даги караш. 17" е най-добре с едни гуми на 45 профил... рядко ще има балон или нещо по гумата джантите е малко вероятно да мръднат. Та... важно е джантите да изглеждат добре на колата и да големеят като фасон а не на реален размер(да изглеждат големи). Другото което е - скъпи гуми - по-здрави са и пазят джантите.

Джантите вече са поръчани и пристигат към мен. Остава само да избера гумите и да ги поръчам и тях до 2-3 дни. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване