Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
HePoH

Смяна амортисьори пета врата

Recommended Posts

Здравейте.Днес ми се прецакаха амортисьорите на вратата на багажника.Автомобила е Astra F 97г. комби.Интересува ме кой е точния размер,защото в нета виждам какви ли не размери - 510mm налягане 600N;508mm налягане 550N;420mm налягане 450N.Ако може някой да помогне с размера и евентуално съвет какви да взема като марка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година сменях и сложих ме 600N толкова бяха старите . Размер не си спомням , на твоите на пише ли колко са?.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма надписи,но така като ги гледам са различни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна какво пише на новите :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей,

ако ще купуваш чисто нови,отиди в Евро 07 и си купи амортисьори марка Магнети Марели.По 22-23 лв е единия,но са хубави.Аз съм с такива и съм много доволен.

Спомням си ,че на кутийката пишеше,че са за Астра Ф и някой модификации на Астра Г.

Поздрави

P.S. Купувал съм и някакви Оптимал (пак от евро 07),ужасни са.

Редактирано от brizzhas

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в който и магазин специализиран за опел да отидеш би трябвало да ги има тези амортесьорчета. А отделно и те са си за конкретен модел .. не са универсални и да си слагаш каквото поискаш. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес зачистих добре амортисьорчетата и се показаха бледи надписи,от които успях да видя,че единият е GM-550N,а другия Магнети Марели-600N,но никъде не видях да пише размера.Ще отскоча до Euro 07 да видя какво имат.Последно въпросче,трудно ли се сменят?Предполагам,че за да се захване към купето се смъква пластмасата около вратата,но как се захваща към вратата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно се сменят,само е желателно да има още един човек да държи капака.На ябълките в двата края на амортесьора има по една метална пластина,вадиш пластинките с отверка и после само дърпаш амортисьора да излезе от ябълката.Тези метални пластини държат амортисьора да не се извади от ябълката.Това е. Сменят се за минутка.

Поздрави

Редактирано от brizzhas

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обяснението.Новите амортисьори имат ли такива пластини,защото единия от старите направо сам падна и явно се е загубила тази пластинка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600N са и идват пълен комплект. Не ти трябва никакъв размер, но задължително смени и двата!

За Astra F Caravan до 1998 GM part No90341378; Opel 0132719. Ето и аналози от братушките: http://www.autopiter.ru/PriceList.aspx?Num...amp;id=17984329

Аз сложих 2хTopran 200 215 586 (Hans Pries) преди 4 месеца и се държат добре. Излязоха ми общо 40лв.

Magneti Marelli би трябвало да са по-качествени, но знае ли човек?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера на оригиналните амортисьори на 5тата врата Astra F Caravan е 52.5 см. мерих ги старите. Изпаднаха ми topran 53 см. 550N и ги сложих, малко повече се отваря капака. Да видим колко ще изкарат. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш линията и мериш, а колкото повече N толкова по добре. Това е силата на амортисьорчето :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване