Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
penata

реле Зафира А-неизвестно реле

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с едно от релетата незнам за какво е, а пък иначе постоянно е задействано(скапва ми акумулатора).На капака на бушоните не пише нищо и не мога да се ориентирам ,не пише нищо и в описанията с които разполагам ,та релето е едно зелено да втори бушон и е с

номер 03 447 012

картинка

816716948a653cbd717e47ae7dfc3c8d_610x0.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че е от релето? Не е ли по добре да изключваш през предпазителите консуматорите в които се съмняваш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това трябва да е cut-off relay но какво трябва да прекъсва???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че това реле е за тока ти при контакт .Или казано по друг начин когато дадеш на контакт управлението от ключа отива на това реле и то захранва всички консуматори на контакт. Според мен проблема е дошъл от някакъв предишен ремонт или слагане на аларма или касетофон. Ако е така отиди при този който го е правил и му направи рекламация.

Успех,и пиши какво е станало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колата я купих януари и е нов внос,кой знае какво са я правили там, но кабелите на касетофона са си оригиналните(не са рязани и наставяни) аларма допълнително монтирана няма .Интересното е че релето се захранва от бушона на осветлението :icon_rolleyes:.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята когато я купих и и сложих аларма ,се получи нещо интересно-на всеки 27 мин. алармата се включваше сама.Ходих при какви ли не майстори по алармите и чух много странни теории за това ,че свири алармата .Но за какво ти го разказвам единственият който успя да ми отстрани проблема ми каза ,че ЗАФИРАТА има някакъв ел. блок за поафоните в купето който дефектира и се наблюдават такива анумалии/при мен не беше това/.Моя съвет е да отидеш в оторизиран сервиз да го проверят този блок ако е той.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се да не стигам до тях :icon_wink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах за какво е това реле: за осветлението на купето без плафона отпред и консумацията на ток 0.3 А на час. :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези релета са 2 . едното е на таблото с предпазителите , а другото е зад таблото. интересно е кой ги управлява. при мен проблема е същия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тези релета са 2 . едното е на таблото с предпазителите , а другото е зад таблото. интересно е кой ги управлява. при мен проблема е същия.

Още нялолко градуса да се дигне температурата и ще ти кажа .Само да го разглобя и лечение ще драсна . за момента карам без него нали централната лампа свети :eusa_whistle:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Още нялолко градуса да се дигне температурата и ще ти кажа .Само да го разглобя и лечение ще драсна . за момента карам без него нали централната лампа свети :eusa_whistle:

Здравейте, разглобих блока с предпазителите и установих че всичко си е ок върнах се към четенето и какво открих -разбира се релето се командва от т заключването на вратире:icon_tongue: загасват лампите и релето щраква няма дефект просто аз преди не знаех и мерех на отключено

ПП1 да попитам открих една букса зад предпазителите с осем кабела в два реда по четири в буксата са обикновенни женски кабелни обувки :кафяв,червен,жълт син+нещо ,сив,зеленикав и т.н. знае ли някой за какво е тази букса-мисля че е за DRL

ПП2 знае ли някой при темпомата как са вързани бутоните на лостчето към буксата- тя е с четири кабела- за всяко бутонче по кабел и един общ ли e???

Редактирано от penata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване