Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Не, според мен ти не разбираш.Ако сложиш само вала от 13ц и си оставиш твойто делко си се едно без ремап на аванса който във високи е доста голям зарад лошото пълнене.Като сложиш вала пълненето ти се подобрява и тоя аванс вече не ти върши работа. Естествено ремапа на еку-то е задължителен, но понеже никой не се занимава или иска майка си и баща си хората слагат и делкото от 1.3.Щото то си е сметнато за тоя вал.И аз за тва питах кво прайме с аварийния режим на компа на моното щото без неговия си комутатор той е в кърпа вързан.Земи виж едни бутала от се и от нз и ако откриеш разлика в частта със сегментите ела да говорим пак.Тия бутала се различават само по формата на челото и по абсолютно нищо друго.Ни по сегменти,ни по канали на сегменти,ни по матрял,ни по бутален болт.И ако ти е разлуфтен мотора ти къде си тръгнал да го усилваш едва ли не?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОрдред, говориш на човека във форума, който е разглобил най-много мотори от малкия блок (C14NZ, X12SZ, X16SZ/R, C16NZ, C14SE, C16SE и други) и може би знае най-много за тия мотори от форумците. Да не говорим, че ги има повечето лично негови...

И понеже аз съм писал модовете, да подчертая - това са най-удачните модове за кола на ГАЗ, ако е за бензин съм писал и комп и инсталация от E16NZ ... При всичките модове вади около 100 коня на ГАЗ (105-6 на бензин - мерено на дино в Германия с един-два мода по-малко)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито от гледане кучето е станало касапин-нито от разглабане некой е зел да разбира от тунинг понеже моргаджиите щеха ги зимат директно за механици на Фетел.Аз зададох съвсем конкретен въпрос и отговор до сега не съм получил. С по-отворен вал 287 градуса и с електрониката на ц16нз/е16нз получаваш едно голямо нищо по простата причина,че тая електроника е за затворения вал от 254 градуса. По-добре е да се сложи делкото на същия вал.Ама кво прайме тогава с еку-то понеже влиза в авариен режим,а то управлява дюзата? На газ дрън-дрън,че и 100 коня -ай стига бе-то ц20не на газ не може да извади 100 коня ти от 1.6 моно ги извади.С две думи само общи приказки дотука и нищо от личен опит.Едно обаче е доказано -тунинг като тоя "на парче" и когато нищо не е съобразено с другото не води до абсолютно нищо.А иначе мотора спокойно може да се ъпдейтне към всичките мотори малък блок,че даже и към х18хе1 който е също малък блок и е един от най-поддатливите на тунинг мотори предвид колко е скопен.Хората обаче предпочитат суапа. Не,че е по-евтин,а просто при него не трее се мисли. Най-евтино е да се земе друга кола.Но кефа от тва точно твоя мотор "да тръгне" не може се замени ни със суап ни с 250 коньова резачка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
С по-отворен вал 287 градуса и с електрониката на ц16нз/е16нз получаваш едно голямо нищо по простата причина,че тая електроника е за затворения вал от 254 градуса.

Това сега как го сътвори с размисли и страсти ли :mhihi: Правил ли си нещо подобно че приказваш само. Това което си писал въобще не е така както си мислиш.

По-добре е да се сложи делкото на същия вал.

Така ти виждал ли си делко ц16нз и делко на 13S че пак размишляваш. Каква е разликата между двете делка и какво ще постигнеш с делко от 13S ще вдигнеш 10 коня ли ? :confused:

Или ще търсиш електроника от кола с мотор 13S която си е чист карбуратор ПИЕРБУРГ 2Е и няма никакви датчици и електроники.

.Ама кво прайме тогава с еку-то понеже влиза в авариен режим,а то управлява дюзата?

това как го реши данеби да си екстрасенс

Едно обаче е доказано -тунинг като тоя "на парче" и когато нищо не е съобразено с другото не води до абсолютно нищо.

Това как го доказа с теорема за относителносттата на времето ли ?

Пак ти казвам като не си правил нищо подобно ами само на размисли и страсти я караш непиши глупости.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как е тва нещо с по-отворен вал с 30 градуса и същия аванс? Да не си мислиш,че зимаш максимума от вала още повече с тоя тесен смукател и кофти изпускател? Естествено,че не ,мога да цитирам и мнения на хора правили тоя "тунинг" на парче.

Делкото от 1.3С се грижи да подава подходящия аванс на вала -тва,че е карб не значи,че тоя аванс не е сметнат и тва делко не го поддържа -хората даже и графики дават и тоя аванс е доста по-различен особеноо във високите от тоя на ц16нз.Ама според тебе щом делкото от ц16нз си става и на вала от 1.3с -слагай и да ти пукат ушите.

Откачи кабелите на комутатора да видиш дали компа няма да влезе в авариен режим -има няколко грешки за комутатор ама и това явно не си чел.

А тва последното как да го разбирам -че си фен на "тунинга" на парче ли? Че само от вал и дросел и 5 коня няма да дигнеш,а при цялостен подход 90-100 изобщо не са проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бтв искам да питам има ли някой, дето ги е правил тия неща и е изкарал 100 коня от 1.6; ако има аз съм склонен да отида и да платя един дино стенд за да го видя с очите си :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOrdred, ти въобще прочете ли какво съм писал, че и аванса се бута... Ц20НЕ не може да ги изкара 100 коня сток на газ, хайде направи му подобни модове с подходящи части (дросел, вал, изпускател и бла-бла) и да видим дали няма да е откачено дори и на газ... Да не говорим, че пълненето на Ц20НЕ/20СЕХ/14СЕ/16СЕ на газ е много непълноценно поради чашата на газта и откъде постъпва потока, докато на 1,6 моно плочката дори може да е с по-голям отвор от на дросела. Така, че това, че е на газ ама грам не му пречи, даже му помага да се избегнат разни уж неразрешими дилеми дето ти ги описа... И точно ти казах за Ангел (aan_astra), си в ОГРОМНА грешка, възможно най-огромната...

Владко, честно казано не ми се търси тая тема в един германски форум, отдавна съм я чел и имаше приложени графики ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колега аз намам за цел излишните спорове. Само,че ти казваш да се сложи делко от 1.3,а аан-астра-да си остане от 1.6 и в същото време ми говориш колко мноо го уважаваш.Нямам нищо против-уважавайте се колкото си искате,но въпроса с делкото си остава висящ и ако може да не разводняваме темата с газови истории.То е ясно,че може и тия 100 коня не са проблем-въпросът е как точно.Кое делко се слага, с колко точно се бута аванс, ръчка ли се налягане на гориво и т.н. и т.н.И темата ми е интересна щото колата ми вече съм го решил няма да я продавам,а евентуално ще ходи директно за скраб след поне няколко години (ако не я тресна,че тва никой не може да предвиди) и до ся съм направил някои неща и съм доволен.Затапване на егр,изпускател от ц16се,генерация на 50мм само с крайно гърне, по-голяма филтърна кутия само на студен въздух,къси скорости ф15.Следващата стъпка е вал -или от 1.3ц или от е16се понеже и двата са за делко и ме интересува живо въпроса с аванса и горивото.А забрввих -смукатела може да го сменя още преди тва понеже е с мноо дълги тръби и тесни.Въпроса е обаче с къв?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Делкото от 1.3С се грижи да подава подходящия аванс на вала -тва,че е карб не значи,че тоя аванс не е сметнат и тва делко не го поддържа -хората даже и графики дават и тоя аванс е доста по-различен особеноо във високите от тоя на ц16нз.Ама според тебе щом делкото от ц16нз си става и на вала от 1.3с -слагай и да ти пукат ушите.

След всичко това изписаното ставя ясно че ти въобще не си виждал делко от13S да го сравниш с делко от ц16нз и да откриеш разликата. Нищо няма да ти пука като си сложиш делкото от ц16нз това е делко и се върти кеф ти предварение кеф ти закъснение. Ето защо няма да ти пукат ушите.

Откачи кабелите на комутатора да видиш дали компа няма да влезе в авариен режим -има няколко грешки за комутатор ама и това явно не си чел.

Е ти какво очакваш да скубиш кабели по инсталация и мотор и колата да работи като по часовник ли :smile3560:

Що невземеш да откачиш на работеща кола + клемата на акумулатора и да подадеш газ та да видиш дали няма да мине в авариен режим компа :mhihi:

А тва последното как да го разбирам -че си фен на "тунинга" на парче ли?

НЕ по принцип като ще правиш така че да вкарваш повече гориво в цилиндрите независимо дали с вал или с по-голям дросел трябва да се пипне и генерацията с колектор 4-2-1 иначе нищо няма да усетиш ,или ако усетиш то ще е само в главата ти . Просто внушението прави чудеса.

при цялостен подход 90-100 изобщо не са проблем.

не е ли много по лесно да си сложиш глава , инсталация , комп ,изпускател ,бутала от ц16се и да имаш гарантирани 101 коня като си останеш с блок ц16нз и не се налага да сменяш талони и пререгистрация. На така полученото ц16се ако и то не ти стига може да се надгради турбо кит http://www.hg-motorsport.de/shop/product_i...8V-Engines.html и ще имаш малолитражен самолет .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тва въртене нагласяш само началния ъгъл,а реалния го смята компа по карта. Като шибнеш вал по-отворен с 30 градуса и смениш смукатела тебе няма да ти трябва 40 градуса аванс на 4000 оборота като моното,а примерно 30. Хубуу въртиш делкото на 0 градуса и ги получаваш,но в ниските ако въобще запалиш няма да бачка изобщо добре. И въобще с въртенето ти не изменяш формата на графиката на аванса -само го дигаш или сваляш с няколко градуса.Е тука си требе вече ремап, което за тоя мотор си е смяна на чип. Обаче некой трее го напише и тва са кинти.За тва ако сложиш делкото от 1.3 което нищо,че няма датчици и ала бала си има вакум и "картата" на аванса си му е за вала и смукатела т.е. е по-добра и ще извадиш повече коне от мотора. Разбираш ли ми мисълта? 1.3 е 75 коня при същата степен на сгъстяване следователно само с вала и смукатела и подходящ аванс 1.6 трее стане поне 90 коня.Ама то не става само да си гледал чарковете от близо-трее и да си разбрал и как бачкат. Викаш да се мине към ц16се?Ми то той е по на сметка да го земеш цял и тогава тва не е тунинг на 1.6 моно а суап -иначе само за смукател с инжекция,комп и дебитомер искат 180-200 кинта.Ми тогава по-добре направо ц20не да се суапва.

P.s. Е го във форума се продава е16се със скорости за 400 -продаваш нз-та със скоростите за 300 и ако можеш да си го смениш сам за 100 лв получаваш 25 коня:-)Но го няма кефа от ръчкането -тва си е един тъп суап и нищо повече:-)

Редактирано от Mordred

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Aз бтв искам да питам има ли някой, дето ги е правил тия неща и е изкарал 100 коня от 1.6; ако има аз съм склонен да отида и да платя един дино стенд за да го видя с очите си :)

:offtopic: Бе то стенда е 50 лв, виж ако платиш и бензина да стигна до стенда и да се върна (най-близкия е в Софето -400 км отиване и връщане) като ъпгрейдна приемам офертата:-) Другия вариант остава за Варна като ходя на Траката за риба:-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз поддържам варианта да е с тяло, вал и делко от 13С, даже съм го написал... За това, че няма да имаш ниски е един от малкото странични ефекти... Същата работа като се сложат агресивни валове на ХЕ-то и нямаш ниски ... Все пак вал от 13С е един вид агресивен вал за 1,6 моно ... И както казах аз, всичките неща взети заедно може да излязат доста по-нерентабилно от друго решение на въпроса (суап с пълен инжекцион), но всеки сам си решава...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
.За тва ако сложиш делкото от 1.3 което нищо,че няма датчици и ала бала си има вакум и "картата" на аванса си му е за вала и смукатела т.е. е по-добра и ще извадиш повече коне от мотора. Разбираш ли ми мисълта? 1.3 е 75 коня при същата степен на сгъстяване следователно само с вала и смукатела и подходящ аванс 1.6 трее стане поне 90 коня.

Добре хубаво щом с делкотоот 13S смяташ че ще постигнеш нещо ОК няма да споря повече явно незнаеш разликата в двете делка къде се крие.

След като с калкулатора ги достигна за нула време 90 коня по незнайни за опел феновите пътища кажи ми сега на снимката по долу що за мотор е това и номер на мотора? Колко коня е? Основни разлики с ц16нз? Разпределителен вал какъв е ? Делкото какво е и на какви други опели се вгражда ?

ШШШШШТТТТТ останалите да мълчат да неподсказват че момчето тоя мотор сигурно за първи път го вижда .

На мен след като ми е минал през ръцете всички тия неща са ми ясни да видим ти обаче наясно ли си .

МОТОР

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае пич аз не споря,че може да си виждал повече мотори. Тва мене не ме грее ни най-малко но тва с въртенето на делкото не го разбораш и ти обясних що не го разбираш.Въртел съм го тва делко поне десет пъти и е компромис-ако върна аванса-има добри средни и високи но няма ниски-ако му дам повечко предварение- обратното. Така,че при по-агресивния вал с него нищо нема напрайш.Хората са си измислили делко за тоя вал и то такова,че да си има сички обороти-щом на 1.3 си има обороти-трее си ги има и на 1.6 щото тва не е некав свръх тунинг вал,а най-обикновен сериен за мотор за ежедневка.Вала на 16се е почти същия и там си има и ниски и високи така,че ако некой си е напрайл само средните и високите тва значи,че не е изпипал раотата. Интелигентното решение е ремап на компа и то и тва не е кой знае ква философия-трее се пренапишат картите с аванса от графиките на 1.3с.Ма си трее поне малко от малко да разбира човек,да има лампа и програматор и т.н.И анн-астра земи престани да прайш пишкомери да не ти постна една тема от сругия форум където не знаеш кво е тва датчик детонации и т.н.Темата е за некви практични и точни акъли ,а не общи приказки.

И тия 90 коня не са никав мит-разликата между 1.3с и 1.3н е точно 15 коня,а разликата между тех е само вала и карба.Са кой ти е виновен,че си боднал само вала и не си усетил и 5 коня. ми нема ги усетиш без смукател,изпускател и свестен аванс и евентуално заигравка с налягането на бензина.То за тва който е правил на парче вика бе ефекта е само психологически:-)

П.С. А относно закачката-задачка -не съм виждал такъв мотор на живо,но от тва което виждам е малък блок,може би 16SV.

Редактирано от Mordred

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
но от тва което виждам е малък блок,може би 16SV.

Позно точно такъв е 16SV като коне точно 82 коня Разлики с 1.6 моно са минимални . Колектор 4-2-1 като на ц16се само че без ламбда сонда Бензинова помпа на разпределителния вал тоест няма ел бензинова помпа. Смукателния колектор няма аналог и си е точно правен за хранилката ,а тя е карбуратор пиербург 2Е който пък от своя страна се монтира и на 18СВ и там конете са 90 .Разпределителният вал е същият като на Е16SE тоест зацепването на делкото му е само за делка с кръгъл чоп . Делкото точно на този мотор е лукас монтира се на всички моноинжекции тип ц12нз ,ц14нз и е взаимозаменяемо с малкото бошовско делко. Сега разбираш ли че смисъл от смяна на делкото с на 13S няма . Връщаш се назад в години още когато не им е дошло на акъла че центробежния датчик освен вакумен може да се направи електронно.

От всички тия работи трябва да стане ясно че хората в ГМ са сложили заводско карбуратор който тъпче доста стабилно ,разпределителен вал , колектор 4-2-1 и какво са постигнали 82-75 =7 кончета отгоре . Тия коне неидват така лесно както си мислиш.

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, така по-ми харесваш когато говориш по същество. Обаче имам няколко въпроса -зацепването си е зацепване,но ти сигурен ли си,че градусите на вала са същите като на е16се? Освен това аз знам,че тоя карбуратор е кофти откъм здравина с тия цели две стъпкови моторчета вътре,че си има и нещо като комп и т.н. Мисълта ми е,че не можеш да земеш само делкото което не си сигурен,че е за острия вал.Докато верно делкото на 1.3ц е по-примитивно ама и по-евтино и трее му забучиш само един смотан вакум,а вакуми по моното колкото искаш и се затапени:-)А за ГМ не бъди толкова сигурен дали са искали да направят 16SV особенно вървежен или са целели и икономия щото моторчета ,моторчета и нещо като еку ама тва си е карб и никога не може да се настрои прецизно като дюза с карта.И не,че моното не може да лее -може и то до 85 литра на час и тва при стандартното налягане. Проблема на мотора е точно дишането във високи обороти.До 3500 разлика между моно и пълна инжекция няма. То и пълната инжекция пръска като моно т.е. сички дюзи-накуп и едновременно.Но е барнат смукател,разпр.вал изпускател.И имаш 101 коня -нещо напълно нормално за един мотор 1.6 дори и 8 клапанка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване