Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

някой може ли да даде някой идеи как да върна малко кончета на мойта принцеса ?! ( с горе долу умерени средства ) не мисля да фарля 1000 лева за тунинг по двг !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах астра със същия мотор и най добре се откажи.По този двигател няма какво да се направи понеже е осем клапанов моно инжекцион.Ако смениш инжекцията с карбуратор ще се отпуши доста но си до там :(. за мен най разумното решение е да смениш мотора ако търсиш сила :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега благодаря за отговора .На мен не ми трябва кой знае колко сила неща да излитам .. ама искам малко да живне.. че от тия 75 катъра останаха 30 .. още повече след газовата уредба.. та да те питам .. гледам писа за карбуратор.. как става.. сложно ли е ? колко пари излиза ? има ли подобрение ? ще има ли проблеми за напред като го сложа ?

Може ли да ми отговориш на тези въпроси че ми е интересно ..

ии чуствителна ли е разликата с карбуратор ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако има какво да се направи по тоя мотор. Стига сте казвали НЯМА, ОТКАЖИ СЕ и ала-бала... ИМА, обаче вече всеки си решава дали му се дават парите с които ще си купи примерно C16SE, което сток ще прави "автобуси" разстояние на моднатия C16NZ, а и ще е по-икономично. Ще изброя нужните модове за да живне мотора + ориентировъчни цени:

*Дросел и дюза от C18NZ ... 30-40 лв.

*Изпускател от C16SE (4-2-1) ... 30-40 лв. ако въобще намери, че много хора продават такъв от Ц14СЕ, който е същия като на Ц16НЗ)

*Разпределителен вал с тялото от 13S ( 277 градуса срещу 254 градуса на C16NZ), както с и дистрибуторна капачка от същия мотор... Главата на 13С не се използва поради по-малките клапани(33 мм срещу 36 мм на C16NZ) и кофти горивна камера... около 50 лв.

*На дистрибутора се подава 4 градуса предварение

*Хубави свещи и кабели

*Портване на смукателя на C16NZ ... цената тук не я знам

*Инсталация и ЕКУ от E16NZ (премахване на ЛАмбда сондата... Това е нещо като чипосан C16NZ)... 50-60 лв. ако въобще се намери

*Премахване на ЕГР ... максимум 10 лв. на фрезист за планка да се затапи дупката на смукателя.

*Смяна на филтърната кутия със систена Топъл/Студен въздух (по-точно долната част) с такава от C14SE,C16SE, C18XE,C18XEL,, C20NE, C20XE, (Избор голям, само да не е от моноинжекцион...а май и екотеците са със същата система)... около15-20 лв

+ дерестрикция на кутията чрез премахване на шумозаглушителите

*Спортен панелен филтър за модела (не разни конуси и глупости) ... 120 лв на ФК

**Скоростна кутия F13CR с 3,74 дифф или F15CR... За предпочитане е 15-ката, не е толкова трошлива като 13-ката, но и тя върши перфектна работа ако е запазена... Ама пък 15-ката е доста скъпа и рядка, докато 13-ки под път и над път... между 60 и 120 лв. за 13-ката в зависимост от продавача, а 15-ка под 200 лв. не съм виждал

Със тия модове, с малки разлики от написаното от мен, в Германия на дино този мотор е показал 103 к.с. (разликите са - друг изпускател и глава на 13С, но изпускателя на Ц16СЕ е по-добър, а главата на 13С е използвана за да се сложат изпускатели и смукател от 13С)

На газ вероятно ще е около 95-100 к.с. по много груби сметки и в зависимост какво ти е подаването на газта

Част от информацията е взета от колегата ^ДЕЛ^ ( за градусите на валовете и делкото) ... Друга част съм допълнил аз, а някои неща се знаят от доста време...

Редактирано от Vankoto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път да видя някой който да напише толкова модове а не да вика няма смисъл, вземи си др мотор... и ейтакива.. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е писъл УМЕРЕНИ СРЕДСТВА...аз като смятам излизат около 500 лв.за 400 лв взимаш NE и се решава проблема и мотора ти няма да е сбирщайн и като се развали майсторите да се чудят от къде да почнат.Нищо лично към никой.

Ако искаш да живне му направи една ревизия която излиза не повече от 300 лв :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, написал съм че за тези пари се взима друг мотор, който в сток състояние ще прави смешен моднатия. Но пък ми отговори нещо! Кой, който си е направил така колата, в смисъл е направил толкова модове, ще си даде колата на майстор да му я прави. Аз лично на майстор единствено и само за неща за които нямам нужните инструменти, т.е. шлайф, напасване на клапани, сегменти и това е... Всичко останало си го правя сам... А и ми кажи тоя Ц20НЕ за 300 лв. дали няма да хвърли още едни поне 500 да му върне душицата, и още 120 лв за Ф16 кутия и едни около 300 лв за съединител, и още 80 лв за два шенкела с главини за дебелата полуоска, и още едни 100 лв. за двете полуоски, па да не пропусна едни 100 лв и за 256 мм спирачки с апарати(втора ръка разбира се, ЩОТО са ГМ). А да не говорим, че обикновено за 300 лв, НЕ-то го дават необорудвано, т.е. още едни 60-70 лв. за инсталация и ЕКУ, ами стартер, ами алтернатор, ами генерация...Че после и още едни 60-70 лв. за Смесител и Емулатор за инжекциона за АГУ-то... Айде сега смятай, че ме заболя главата...при това от много примерни цени, които варират... Без да броим изключително често срещаното "прецакани дебитомер и ламбда сонда" дето отлетяха още едни 200+ лв. ...

А да пропуснах и голям воден радиатор нов 120 лв. и перка с корпус около 30-40 лв., 15 лв. датчик, 20-30 лв. маркучи, че са различни

Че и ако е с 13-ки, ще трябва да минава минимум на 14-ки заради 256 дисковете... А и окачването на 1,6 моно е различно и не съм споменал, че е желателно и отзад да се мине на дискове, което води до смяна на спирачната помпа и сервото с големите... Но айде да се спра вече, че да не откажа бъдещите Swap Engine маняци

Абе като цяло, само набързо бодвате едно Ц20НЕ за 300 лв. от форума, така е по-лесно :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ванкото, гледам че бая си разбираш колега и евала за това .. обаче за хора като мене .. най-сложното нещо дето правих на тая вектра е да сменя термостата 9 при което ми побеляха космите на Гъ*ъ от яд и докато я зацепя .. мислиш ли че мога да сварша всичко това сам .. :sad-smiley-050: :dummy: :dummy: .

а и да та питам .. понеже съм се навил да сменям и отзад да слагам дискови .. дай малко повече пояснения как става .. гледам че и помпата трябва.. ? че доколкото разбрах от 1 приятел.. работата ставала елементарно като сваля само главината и завия новата с 4-те болта отзад и се сменяват само маркучетата.. ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже гледам си с вектра, намираш си от вектра, комплект главини със всичко, развиваш главината и слагаш другата с дисковете, макар че самите главини са еднакви, само оборудването около тях е различно. Та маркучите не се сменят, само внимателно поогъваш тръбичките, че да отидат до апарата, нали като гледаш да не им разкажеш играта... И жилото на ръчната задължителн осе сменя с такова за дискове, в смисъл отиваш в магазина и си търсиш за 2,0 с ц20НЕ... Но преди да направиш това, смени първо предните дискове с такива на 256 мм... Сложи си първо отпред големи дискове, после отзаде, за да не се утрепеш някъде. Да не се получи задницата ти да спира повече от предницата и като набиеш спирачки все едно да дърпаш рязко ръчната в движение...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каква големина трябва да са предните и каква задните .. казаха ми като сменявам предните да сложа по добре вентилирани .. ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко приятелю не се ядосвай и не ми говори глупости относно NE-то.Ако искаш имам едно ревизирано с кутията за 500 лв :) стига глупости и дразги понеже започваш да го приемаш лично относно НЗ-та.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, за мен моноинжекционите са изключително глупави двигатели и съм твърдо против въобще да съществуват, ама пък да се каже, че няма какво да се прави, не е вярно... Отделно, че ти имаш едно ревизирано НЕ с кутията за 500 лв. е частен случай... Редовно следя обявите за продажба на двигатели в частност НЕ-та и ХЕ-та и обикновено за 300-400 лв. изключително рядко са оборудвани, а пък ХЕ за тия пари е гробница. В частност за НЕ, кажи ми дали не съм прав за всичко, което ще направи ако вземе едно НЕ за 300-400 лв., че се нагледах на недодялани проекти, как се слага в бързината едно сдухано НЕ за 300 лв и после ореваваме орталъка, че гори щото издухано, главата крива, дебитомера заминал, дюзите запушени защото НЕ-то уморено на Газ, а и стъпковия мотор запекал (120 лв. нов) и прекъсва... Или пък "Сложихме НЕ", ама не моем спрем, щото сме тарикати с 236 плътни дискове и малките барабани отзад, а колата се клати като ладия по прав път, щото да ни вози меко, сме с най-високите пружини и амортисьори Викинг за 50 лв. бройката, но пък караме Ц20НЕ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка прав си отвсякъде брат и отговори най качествено и пално на момчето.Хората ценители и ентусиасти като теб са рядкост вече и всички гледаме мързеливата....хайде да не усирам темата другия път във Варна бирата е от мен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя бирата лесна :biggrin: Важно е мезето :mhihi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния път беше при Стафича и беше доооооооста доооообре :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги благодаря ви за отговорите но като сметна всичко написано от колегата ванкото мисля че по евтино ми излиза да взема една калибра 2.0 115хп.. и да и сложа някоя и друга пейка на гъз* и да се приключи без главоболия :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с нз пален кенеф :biggrin: ,ако имам кинти адаша ми каза кво да прая и ще го послушам на 100% :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги благодаря ви за отговорите но като сметна всичко написано от колегата ванкото мисля че по евтино ми излиза да взема една калибра 2.0 115хп.. и да и сложа някоя и друга пейка на гъз* и да се приключи без главоболия :)

Май това е най-правилния вариант :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
*Разпределителен вал с тялото от 13S ( 277 градуса срещу 254 градуса на C16NZ), както с и дистрибуторна капачка от същия мотор... Главата на 13С не се използва поради по-малките клапани(33 мм срещу 36 мм на C16NZ) и кофти горивна камера... около 50 лв.

*На дистрибутора се подава 4 градуса предварение

Нещо не разбрах -делкото от 1.3 ли се зима или си остава от 1.6?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взема се от 1,3С делкото и се използва то

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва делко не е ли с вакум и с друга бобина и комутатор? И кат се тури няма ли компа на моното да влезе в авариен режим?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нещо не разбрах -делкото от 1.3 ли се зима или си остава от 1.6?

Съвсем без проблем може да си остаеш и с делкото от 1.6 моно . Зацепването на делкото и на 1.6 и на 1.3 са еднакви те и делката са кажи речи еднакви . Разликата е във външния вакум и комутатора, иначе дистрибутрна капачка и зацепване са еднакви.

От цялата схема с вала без по голям дросел нищо няма да усетиш :mhihi: Просто всичко е навързано . Има и още нещо те и без тунинг ц16нз са трошащи бутала мотори с тунинг е много -много вероятно да се наложи да си търсиш после бутала от ц16се.

Трето що невземеш да си сложиш една ф-15 скоростна кутия и да махнеш тъпата ф13вр и без тунинг на мотора няма да си познаеш колата как ще върви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам,че механично става.Въпроса е,че компа на моното без неговия комутатор ще влезе в авариен режим.То ако колата е на газ не е проблем ама на бензин кво прайме? Тва с трошенето на бутала и то във високите сам се сещаш,че не е от сила щот въртящия моммент там на моното стремително пада,а от смеси и то най-вече бедни и най-вече на газ. Разликата с буталата на се-то не е откъм здравина,а от към целена компресия.Ф15 ок ама издирвам изгодна оферта, ако имаш нещо предвид-на ЛС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май пак неразбра вадиш САМО ВАЛА отц16нз и слагаш пак САМО ВАЛА от 13С делкото си остава твоето от ц16нз какви аварйни режими ще настъпят заради комутатора . Беталата ги чупи отстрани между сегментите не отгоре. Просто мотора има ли и най малък луфт в цилиндровите камери троши буталото И НЕ Е КАЗАНО ЧЕ ТРАБВА ДА СИ ВЪВ ВИСОКИ ОБОРОТИ. При мен си го счупи на 2 000 оборота в движение това ако са високи обороти незнам . Докато ако си го караш със стандартните простотии не че не ги чупи пак ги троши но след доста по-голям пробег с разлуфтен мотор.

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване