Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rally

Как се вкарва кода на оригиналния касетофон ?

Recommended Posts

Здравейте,

искама да помоля някой да ми помогне. Опитвам се да си вкарам кода на фабричен автокасетофон на Опел, но единственото което пише е Safe.

Също така искам да попитам възможно ли е сега от това да ми се развали и алармата?

Редактирано от rally

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваш контакт и изключваш радиото.

Изключваш от контакт и задържаш копчето AS.

Даваш на контакт(през това време продължаваш да държиш AS натиснато) и включваш касетофона(продължаваш да държиш копчето).

След няколко секунди ще чуеш как касетофона избибква и на дисплея се появява да пишеш кода.

Кода се въвежда с копчетата за номера на станцията...1вата станция е за 1вото число,2рата за второто и т.н....числото се избира с броя натискания на копчето т.е 1 натискане на 1 е 0,2 натискания на 1 е 1,3 натискания 2 и т.н...

След като въведеш кода отново задържаш AS докато касетофона избибка отново...това е :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте реших че тук е най-одачно да попитам след като ми се върна опела от ремонт на Бордови компютара ми пише SAFE. Вече разбрах как да вкарам кода но не знам от каде да го намера попринцип го дават с ключовете ама на мен не ми го дадоха бил го загубил та мойе ли да ме посъветвате нещо ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, дори малко късничко, колега, да кажа, че на мен кода ми беше написан на едно картонче със сервизните книжки и manual-и с колата. На някои автомобили, кода за касетофончето е насписано от вътрешната страна на сенника (над главата на шофьора), ни при Вектра-та не е така. Мисля, че съм срещал такава тема във форума. За съжаление има два вариянта - нов касетофон или отиваш на майстор за разкодиране. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте понеже не мога да пиша нови теми изкам да попитам нещо. На оригиналният ми касетофон на опел

grundigsc303b на дисплея ми пише Er 2 какво значи това и ако някои може да ми помогне ще му бъда много благодарен.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При кое положение ти изписва това-като включиш касета или когато си на радио?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го изписва когато включа радиото .Това стана слет като реших да сменя лампичкити на дисплея но докато ги сменях бяха се откъснали няколко кабела но ги закачих както трябва и от тогава ми изписва Er 2 няма значение дали е на радио или касета.

Радиото е с код но немога даго въведа пише Er 2 това е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,прегледай под лупа спойките които си правил,или си запоил 2-ва близки един до друг кабела и дава на късо някъде или скъсаните кабелчета не са запоени както трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах го но няма късо но ако можеш да ми пратиш как са свързани кабелите дане би да съм ги объркал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове