Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fastboi

Мнения за зимни гуми сезон 2011/2012

Recommended Posts

Колеги, идва полека-лека зимата и съответно отново дилемите за зимни гуми и широкото обсъждане. Предлагам темата от миналия сезон да я продължим и към сезон 2012-2013 и да започва тук да се обсъждат марки, модели, отзиви, мнения, препоръки и т.н.

Тъй като и на мен лично ми предстои закупуване на зимни гуми за момента съм се спрял на Vredestein Wintrac Xtreme в размер 235/35/19 за замяна на летните. Очаквам вашите мнения за тези гуми, ако някой ги е позлвал. Преди години карах със Snowtrac 2 на същата фирма и бях много доволен. Освен това от миналта зима имам познати, които бяха невероятно очаровани от Snowtrac 3, въпреки не чак толко високото класиране според Auto Bild и други елитни издания. :th_up:

Vredestein-Wintrac-Xtreme.jpg

Поздрави на всички и приятно коментиране! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата не караше ли с по-малки джанти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Зимата не караше ли с по-малки джанти?

До миналата зима си карах със стандартните 16-ки, с които дойде колата, но ги продадох и джантите и гумите и реших да си взема едни джанти с два комплекта гуми. Поради тази причина, сега си търся зимни гуми, същия размер като летните, за да ги сложа на същите джанти. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги изоставихте темата. Ако сте купували гуми този сезон напишете на какво заложихте. Може да е полезно за някой закъснял като мен.

Четох други форуми и накрая се спрях на NOKIAN WR D3 - страхотна гума. Като цена качество мисля е най добрата за моя размер 225/45/17.

Една от първенците за тази година с отличен резултат и не е толкова скъпа колкото другите. Днес беше Ултимейт тест защото ситуацията в момента е Зле. Колата минава навсякъде през неотъпкано разровено ,лед киша няма никакъв проблем. Изключително доволен съм от избора.

Надявам се и вашия избор е излязъл добър :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз както писах в горния си пост накрая наистина взех тези гуми http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...hp?model_id=415 и за сега съм много доволен от тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и тази зима падне хубав сняг по нашия край, като миналата на 6-ти - 30см поне... ще мога да кажа дали са жубави гумите или не :). До сега съм успял да ги тествам малко, но бяха екстра, освен, че неможах да потегля на хубаво загладен лед(постарах се да го направя такъв) по лек баир :(. Предните са Континентал ТС 850, а задни - Дънлоп 3д. Ако контито се справи добре при дълбок сняг, за другата зима ще взема още 2.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click-me.gif

Взех ги заради цената и състоянието им (2ра ръка).

175/65/14

Тествани: Сух асфалт, мокър асфалт (лигав), дъжд, обилен снеговалеж и навявания

Резултата ме изненада доста

На сняг/лед никакви проблеми с потегляне/спиране и поднасяне. Колата се движеше безпроблемно при наличие на закъсали SUV-та (Слънчев Бряг - Варна, декемврийските капани).

Бих заложил отново на тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако и тази зима падне хубав сняг по нашия край, като миналата на 6-ти - 30см поне... ще мога да кажа дали са жубави гумите или не :). До сега съм успял да ги тествам малко, но бяха екстра, освен, че неможах да потегля на хубаво загладен лед(постарах се да го направя такъв) по лек баир :(. Предните са Континентал ТС 850, а задни - Дънлоп 3д. Ако контито се справи добре при дълбок сняг, за другата зима ще взема още 2.

На лед се потегля на втора предавка. На изпитите в Русия те късат от първия път ако се опиташ да потеглиш на първа :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване