Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fastboi

Мнения за зимни гуми сезон 2011/2012

Recommended Posts

Здравейте колеги!Зимата малко по малко наближва, и е време да помислим за зимни обувчици на нашите возила.Моля дайте мнения кой от какво е доволен, и кой с какво мисли да кара.Аз лично се колебая между: BFGoodrich winter G,Kleber krisalp hp3,Nokian W,Kumho KW23 i Hankook W440,W442. :respect:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vredesteyn Snowtrac 3 е правилният избор според мен

:one: а също и отлични впечатления за BFGoodrich winter G мека и хубаво хапеща сняг и лед - с такива е хечбека . На комбито съм с Kumho KW23 неочаквано добра гума много стабилна при по високи скорости и чудесно държи при сух и студен асфалт : перфектна е за Варна :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля и тази зима да заложа на "Lassa Snoways II plus". Като цяло имам добри впечатления от самата гума при заснежен път, не поднася, и държи колата стабилна при спиране. Понеже не я карам много през зимата бях ги взел преди три години чисто нови, и са с още горе долу запазен грайфер така че мисля и тази зима да изкарам с тях, пък за до година ще мисля за нещо по ново. :blush:

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз три зими се търкалях на Dunlop SP WinterSport 3D. Определено мога да кажа мнооооого позитивни неща за тази гума. Наистина е невероятна. Определено се справи по-добре от Вредещайна, с който карах Омегата преди това. Недостатъците са, че не са много издръжливи на дупките в БГ (за 3 зими само една се издъни, но пък и ударът беше доста жесток) и разбира се цената. На фона на другите марки идват доста скъпички. На който обаче не му е проблем цената, силно препоръчвам да се ориентира към тях, няма да съжалява. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се за Клебер, бюджета ми е около 100лв на бройка за 15-ки. Но нямам вяра на поръчването по Интернет - току виж ми пратили с ДОТ 2009...а в центровете ако не са по интернет поръчани, цените са по-високи :wooow:

имам познат в Гуми Европа, току-що получиха Firestonе с ДОТ 2511 , видях , пипнах, ще ги взема на малко под 100лв (като за наш човек)

все пак ще изчакам още седмица-две да видим дали някой ще изкара по-добра оферта, карам колата малко, и не мисля че си струва повече от 100 кинта да давам, все пак гумата е гарантирано нова, с този темп на каране ще ги търкалям поне 2-3 зими

бях се замислил и за Gislaved, но четох, че са постоянен сняг , а на асфалт свършвали бързо, то в София рядко се задържа снежна покривка повече от 2 часа...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астрата я карах с BF Goodrich 2 зими, на следващата същите гуми ги карах на БМВ-то (а астрата беше зазимена ;-)) - учудващо за мен въпреки шарката им проблеми съм нямал - дори и в завоите. То е ясно че ако има обороти снега ще се чисти и ще има сцепление... Тръгвал съм нормално въпреки тракшъна и каро цяло съм доволен. Сега ще ги връщам на астрата и се бях загледал по Нокиан но пък са повече пари а защо да ги давам като знам че и Goodrich-а върши добра работа?!? Може би пак ще си взема Гудрич.. мисля си че е най важно да е нова гумата с мек каучук...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Замислих се за Клебер, бюджета ми е около 100лв на бройка за 15-ки. Но нямам вяра на поръчването по Интернет - току виж ми пратили с ДОТ 2009...а в центровете ако не са по интернет поръчани, цените са по-високи wooow.gif

Колега, по принцип разбирам притесненията ти за интернет пазаруването, но като препоръка мога да кажа, че този сайт е изпитан ЦЪК! Разгледай и ако си харесаш нещо, обърни се към колегата Уили за повече информация за поръчката и доставката до БГ. :th_up:

Иначе като цяло BF Goodrich за зимни гуми се оказват много добър вариант. Много хора залагат на тях и остават много доволни. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vectra-та - вече 3-ти сезон ще карам със нискобюджетните General Atlimax 195/65/15с Дот края на 2009-та. Изключително доволен съм и горещо ги препоръчвам на хората с ограничен бюджет. Задните са 185/65/15 Pireli P2500. За последен път си купувам такива гуми. Те и парите им бяха толкова, но като за задни ше издаянят още 1 - 2 сезона (зависи от ръчните :biggrin: )

207-цата Отпред е с уникалните Hancook Icebear W440 195/65/15. Уникална гума! Просто залепва за лед, сняг, каквото и да било. Като се има в превдвид, че колата се кара от жена с тежък крак, като самата тя споделя: " Все едно карам на сухо" работата е много добре. Това ще е отпред. Отзад ако успея да "изкрънкам" същата цена за Ханкрум-а ще бъде и отзад с такива, ако ли не май май нещата отиват към Dayton Dw510

Днес обухме избизата с Dunlop sp winter response 185/60/15 чакам да видим какви са отзивиде, поднася ли, стартира ли добре :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

нов съм във форума и още не съм се ориентирал, но почвам да чета сега. :biggrin:

А този линк е по темата за гумите: http://www.hobyto.com/objective/1522/zimni...erite-na-pazara

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А този линк е по темата за гумите: http://www.hobyto.com/objective/1522/zimni...erite-na-pazara

В този линк няма капка обективност - автора просто е взел описанието от рекламната брошура на съответния производител. Няма такова животно - една гума да е най-добрата на сняг, лед, мокро, сухо и да не се износва. Всичко е въпрос на компоромис - ако е много добра на сняг, ще се представя по-слабо на мокро и т.н.

Ето нещо по-обективно: теста за зимни гуми на ADAC за 2001.

Здравейте всички, някой може ли да сподели мнение за Gislaved EuroFrost 3. Благодаря

Gislaved NordFrost бяха страхотни гуми за сняг, единствения им минус беше че се износваха бързо при каране на сух асфалт. При EuroFrost коригираха проблема с износването и съответно скапаха поведението им на сняг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих ти препоръчал Нокиан или Ханкук .... но в никакъв случай БФ Гуудрич .... карал съм с такива и от личен опит те съветвам да стоиш далече от такива ..... то затова и цената им е сред ниските ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима купих Mischelin Alpin A4. На сухо държат скандално. Имат супер сцепление. На мокро същата работа. На леко влажна настилка обаче се пързулкат доста. На сняг още не съм пробвал... като цяло съм страшно доволен от гумата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един + за Hancook .Корсата ми беше с Hancook и бях много доволен от тази гума.На сегашната ми кола също съм с Hancook - Hancook Icebear W440.

Редактирано от cross

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein Snow Track 3 е гумата. Да, не е никак евтина, но е много добра. :wave:

025844296-big.jpg

025844292-big.jpg

Редактирано от boichev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко бях на Карандила и останах много доволен от Hancook-а с който споменах,че обух тази зима колата ми.Много добре се държът гумите на пътя макар и 2-ра употреба.

Редактирано от cross

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бихте ли препоръчали качествени гуми за омега Б, че с това задно просто вече не мога да спя спокойно като знам, че сутринта мога и да не излезна от паркинга ? спрямо качество/цена кое е най-доброто да се вземе за такъв голям и тежък автомобил без никъв блокаж ? огледал съм се в 15ки, но не зная каква В/Ш е правилна ! Приготвени пари около 125лв макс на гума... :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задното си иска само майсторлък. Не, че гумите не са фактор но...

195/65/15 е твоята гума.

В този ценови клас влизаш в цената на Вредещайна, който беше споменал колега та по-горе - наистина е добра гумата.

Тазгодишния победител в тестовете Continental Ts 830 е пак междъ 125 и 130 лв

А от личния си опит мога горещо да препоръчам Hankook W440 Цената му варира от 88 - 105 лв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз от 2 години съм с Kleber Krisalp HP2.Определено съм доволен.И в тази зима,пак се държат доста добре.Е,малко им са меки бордовете,но ако се кара нормално,всичко е наред! :th_up: Определено и като цена сега са добре,въпреки ,че когато аз ги купувах,си бяха скъпички :biggrin: Но ,определено ги препоръчвам!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах приятно очарован от Bridgestone Blizzak LM-35. Размерът, който ползвам е 225/50 R17. Държат се перфектно в киша, мокър път и рохкав, пресен сняг. Не са толкова добри на отъпкан полузаледен сняг, но това го отдавам и от части на самата кола, която определено не е направена да се справя с такава тежка зима с такова ниско шаси и широки гуми :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима освен с гумите Ханкок които заминават за задни се спрях на ето тази марка гума http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...hp?model_id=415 .Днес ходих при 1 приятел да го питам при него какви зимни гуми имат и ще избера Ласата въпреки,че излизат с 20 лева по-скъпи от някаква китайска марка която също имал като вариянт,но на въпросната марка забравих името.Поздрави :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ласса май са турски.

Един приятел кара с такива и каза, че пак би заложил на тях.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ласа са си баш турски . По добри са от китайските гуми ама са си пак в раздел боклуци редом с дебица, корморан, дайтон и куп други нискобюджетни марки. Ако човек се замисли че от тия гуми може да му костват живота в зимни условия надали ще щади пари дали да си вземе хубави или просто гуми. За съжаление българина е на принципа дай да се опарим пък после ще му мислим .

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид,че все още карам на бензин колата и на месец я навъртя 200 км я не,колата ми освен да ме закара и да ме върне до работа за друго не я ползвам като изключим 3 пъти в месеца излизане с нея извън града и то все на къси разтояния мен тея гуми за зимата ме устройват,но като дойде време да си взимам зимни гуми може и друга марка да взема,но за сега съм се спрял на тези.

Редактирано от cross

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване