Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Та самия спор е според вас, по-високата или по-широката гума ще "друса" повече, или по-точно гума от рода на 165/75 13цола дали ще вози по-меко от 195~205/55 15цола говорим за един и същ външен диаметър външен, примерно за Астра Ф

Редактирано от Monza_3.0_E

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 15-ски същят размер 205 /55/15 ,Чак да друса не мога да кажа щото не е на 40 гума с 17 джанта .Като купих колата преди години беше с 14 /185 /70 с високите о колата подскача с тях като лодка и е мега нестабилна .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но при по голямата стабилност се губи предната мекота от возията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам,какво искаш да кажеш под "друса".За да го сложиш в скоби,сигурно имаш др на ум...Или аз не го разбирам :)

Относно комфорта с по-високата гума,за мен е логично да вози по-комфортно..След като обуя зимния комплект 195/60/15 след 215/45/17 и се раждам...Но зависи и от окачването :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно как ще се усеща през дупките да речем, че няма фактор гуми само джанти :D това ми е ясно при спора какво е но искам да кажат други хора какво ще е защото в спора няма стандарти

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен спора е с толкова много условности, че е супер трудно да се прецени. От там на сетне 165/75/13 би трябвало да е размер на гума на някакъво микро SUV или бус. Но по пазарите немога да открия такава. Отделно 205/55/15 далеч не отговаря като диаметър на 165/75/13.

В крайна сметка, според мен, можем да стигнем до някакво решение, ако разгледаме да речем някакъв частен случай (както е направил Десо).

При всички положения по-ниската гума (каквато изисква по-големия размер джанта) поема доста по-малка част от удара. Съответно всичко това се разпределя по джанти окачване и купе. Без значение дали гумата ще е 165 или 235 ако цолажа и е един височината и ще варира в незначително малки граници. А, според мен, истината за комфортната возия е не-толкова широчината, колкото височината.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също искам да обърна внимание на нещо, че по-широката гума не усеща по-малките цепнатини и дупки и от там идва ефекта на по-малкото друсане. Аз например със зимните (175-70-14) въпреки че вози маалко по-меко ми е много по НЕкомфортно, поради тази (горната) причина, че може по-малко да друса в дупките, но друса на повече дупки :th_up:

ПС: летните са 205/45/16

ЕДИТ: но също да отбележа, че съм със спортно окачване

Редактирано от tazzbg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе,хич не се усещат по-малки цепнатини и дупки...Даже се усеща повече...Като минавам през по-малките легнали полицаи с жълтото усещам оребрената част на гумите във волана..Което по-принцип е хубаво нещо..А по-широките гуми през цепнатини както каза ти имат мн специфичен шум който издават :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване