Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

От известно време ми се върти в главата да повдигна с някой сантиметър колата... Та мисълта ми е как ще е най-удачно - с тампони (отзад ОК, ама отпред ?) или със съвместими по-високи пружини направо ? Ако е с пружини - какви да търся ? Полезно е да си с по-височка кола ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

полезно не знам. Не знам да ли си усещал, че се усеща едно леко поклащане като влизаш в завой. Колата си е височка според мен и не знам дали няма да ти се отрази по друг начин това повдигане, да чукнем на дърво. Лично аз не бих го направил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е целта на повдигането ? Какво искаш да постигнеш ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години поради такъв газърлък /повдигане/ обърнах по таван Москвето.Не можа да удържи завой.Така че-помисли малко.Зафирата си е достатъчно висока.Офроуд ли ще правиш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених тампони на пружините от горе с малкия аксиален лагер (на него се държи цялата предница) колата се вдигна с 2см. от пред.

Наскоро ми се счупи задна пружина, смених и двете с Немски пружини (дебели по цялата дължина) предните бяха с изтънени краища и точно от там се счупи.

Задницата на колата се повдигна с 3см.

Мисля че това е правилният начин, всичко друго е рисковано.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми вкараха една идея за подложки направени при стругар, да се сложат отпред около 2-3см /не повече/ да се вдигне предницата. Не знам дали ще се отрази на стабилността на колата. Ако някой има опит нека пише. Аз лично смятам че примерно с 2-3 см няма да се наруши поведението на колата. Но понякога са решаващи за картера. На мен лично ми трябват зимата като станат един хубави ледени коловози.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да видим, само капака с лагера да не се разхлопа.

Всяка намеса е предницата води до реглаж.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, вчера извърших процедурата с повдигане на Зафирата. Вдигнах я с точно 2 см повече не исках и държах на тези см. отпред и отзад и на мене лично ми хареса външно визуално как изглежда. В момента нямам никакво свободно време и не мога да кажа как се държи. Като че ли вози малко по стегната преди се поклащаше. Процедурата се извърши с тампони /подложки/купени от магазина има и за отпред за мое учудване. Майстора имаше доста работа и не съм го разпитвал, питах го само има ли нужда от реглаж и отговора му беше не.

Редактирано от abv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, ама кажи къде ги сложи тампоните долу, горе къде....

Някаква цена, снимки на тампоните, колата.....преди, след това....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2см. нищо не е, не се заблуждавай че се е вдигнала та чак се вижда и от далеч :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тука колата се държи много добре, с точно тези 2 см.  минавам, там където някои коли опират.  Окачването е стегнато и  няма проблеми.   Аз съм доволен от пътното поведение  и от по високия просвет на колата.

• Харесване 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване