Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
The_Cyclop

Въпрос относно казанчето за изгорели газове

Recommended Posts

Колеги, много се надявам да има някой запознат! :) Над лявата предна гума, в подкалника има някакво казанче, с четири маркуча - три дебели и един тънък! Тънкия отива в сервото за спирачките, явно прави вакуум! А дебелите, единия отива под бронята и там е прекъснат, аз си мисля, че смуче въздух от там, но няма как да съм сигурен! Втория маркуч отива в моно инжекцията, а третия към резервоара с гумен маркуч, който после става метален! Питах разни майстори, те казаха, че горяло изпаренията и от бензина, в магазина на Опел ми казаха нещо за активен въглен...! Аз как да разбера дали това казанче работи и е за смяна? Маркуча от казанчето до моно инжекцията се беше скъсал и го смених, но по него като, че ли не минава нищо! Стария беше 5 мм, новия е 6 мм, но едва ли има значение! МОЛЯ НЯКОЙ АКО ЗНАЕ КАКВА РОЛЯ ИМА ТОВА КАЗАНЧЕ, ДА МИ ПОМОГНЕ! Ново казанче струва 60 лева, ако трябва да купувам!

Редактирано от The_Cyclop

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е резервоар, пълен с активен въглен. През него се прекарват изпаренията от резервоара, за да попаднат след това в двигателя, при определени режими. Екология.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не знаеш, що се изказваш неподготвен? Преди всичко е икономия-до 0.6 литра бензин се спестява защото вместо в атмосферата тия пари се изгарят.След това е комфорт- колата ти не смърди на бензин като жигула когато е на място понеже тогава парите минават през въглена.Кофти тръпка е,че понякога въглена преминава в маркуча към моното и може да разсипе целия двигател.За това на такъв стар автомобил е добре маркуча от моноинжекцията да се извади и закрепи някъде,а щуцера в моното да се запуши примерно с маркуч и болтче.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен постоянно ми заданва маркучите към моното с активен въглен ко да правя ??/ астра ф ц1.4нз

12032011533.jpg

12032011532.jpg

този преходник идва от към кутията с активния въглен и 1 вия мъркуч отива в сервото другия в моното винаги са задръстени чистя чистя и пак са пълнят как да процедирам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако погледнеш вътре в моното щуцера на тоя маркуч от казанчето за активен въглен е запушен и има една съвсем малка дупка откъм дроселовата клапа! как би трябвало да влезе активен въглен? на мен тоя маркуч ми се беше скъсал и го смених, маркуча е 5 мм, а входа при казанчето е за 6 мм и много трудно се вкарва!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване