Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pokepa

Предни говорители за Корса Б

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Преди няколко дни разглобих шофьорската врата и ето как е избушен говорителя, оригинален в Корса Б:

023698310-big.jpg

023698315-big.jpg

Това пише отзад на говорителя като параметри: 4 ома

023698321-big.jpg

023698326-big.jpg

Ето и размерите на говорителя: 15,5 см на 5 см:

023698385-big.jpg

023698401-big.jpg

От къде мога да си купя нови подобни на добра цена?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тръгваш по магазините и мериш с ролетката.Успех :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз си мисля че май можеш да сложих и по дълбоки говорители ето ти

няколко модела

Hertz DCX 130 13 см диаметър пак става за теб и дълбочината му е 52 мм

Pioneer TS-G1712i 16.5 диаметър и дълбочина 50 мм

за 15 см говорител са нестандартни и много трудно ще намериш

има ama LG ili elit i nqkvi drugi

кажи до колко пари каква марка

точно твоя размер са тия говорители

LG LAS-6522

JVC CS-V626

според мен не си струват ама ти си решаваш

дано да съм ти бил полезен :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм претенциозен, искам да свирят като оригиналните и да не са по-скъпи от 20 лв за брой.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не съм претенциозен, искам да свирят като оригиналните и да не са по-скъпи от 20 лв за брой.

ами LG-то са 39 лв комплекта

а JVC са 50 лв комплекта

:th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Херца 13 сантиметровия видях че струва 52-60 лв комплекта. Със сигурност трябва да свири по-добре от ЖВЦ-то или ЛГ-то, нали?

А ЛГ-то за 39 лв комплекта дали ще свири що годе добре? И като са 16 см, как ще паснат на вратите ми? Ще трябва да търся рингове да купя, нали? Тези рингове от старите оригинални говорители дали ще станат, те са 15,5 см?

Редактирано от pokepa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще станат аз в такива рингове съм слагал 16,5 см говорител на един приятел на вектра А , херцаа ще свири със сигурност по добре от лг-то

аз съм само с херц говорители в моята кола и свирят много добре, имат много добри високи и среди .а за ринговете ако ти се дават пари купи су нови ако не тия може да се изрежат и пак стават

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригиналното фабрично стерео на опел PHILIPS CAR400 и се чудя ЛГ-тата 16 см пише че са 50 вата, дали няма да са множко на това стерео?

Ще ми обясниш ли как точно се изрязват ринговете оригиналните които имам аз от 15,5 см да влязат ЛГ-тата 16 см?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в някой магазин на Елимекс и питай за рингове(фланци) за автоговорители, бях ги гледал в един каталог, не са скъпи, нещо от сорта на 5-10лв. бяха (двата).

Аз преди време си играх да си правя от дърво, още съм с тях даже, ако знаех тогава че има в елимекс ...

Говорителите ми бяха 16,5см(диаметър) и по дълбоки от оригиналните, но незнам с колко точно и се събраха без проблем.

Фланците който си направих са прави, не както е оригинално под наклон.

Магазини на Елимекс

1. ул. "Селиолу” №21 тел.: 052-63-00-66

2. ул. "Дрин" №13 тел.: 052-61-10-95

3. ул. "Мир" №35 В тел.: 052-32-00-51

П.С.: Ако намотката на твойте не е изгоряла и си свирят, много лесно можеш да ги оправиш с нова гофра.

Редактирано от agenta_rz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка ако ти харесват моите колконки ако искаш си вземи същите, и са в този ценови диапазон който търсиш.Успех с търсенето :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елимекс на ул. Дрин го зная, купувам си оттам разни неща.

От къде да взема нова гофра? Свирят си и 2-та ми говорителя, но виждаш как изглеждат.

Отиди в някой магазин на Елимекс и питай за рингове(фланци) за автоговорители, бях ги гледал в един каталог, не са скъпи, нещо от сорта на 5-10лв. бяха (двата).

Аз преди време си играх да си правя от дърво, още съм с тях даже, ако знаех тогава че има в елимекс ...

Говорителите ми бяха 16,5см(диаметър) и по дълбоки от оригиналните, но незнам с колко точно и се събраха без проблем.

Фланците който си направих са прави, не както е оригинално под наклон.

Магазини на Елимекс

1. ул. "Селиолу” №21 тел.: 052-63-00-66

2. ул. "Дрин" №13 тел.: 052-61-10-95

3. ул. "Мир" №35 В тел.: 052-32-00-51

П.С.: Ако намотката на твойте не е изгоряла и си свирят, много лесно можеш да ги оправиш с нова гофра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мижеш оъ специализиран магазин за музика, или от мастерхаус също има и съм сигурен че в повечето железарии има ама са бели на цвят. а в специализираните магазини има черни червени сини съм виждал.

а за да си изрежеш ринговете съм ти показал на снимката , после взимаш говорители ако опира до изрязваш.

(извинявам се че малко не са ми прави линиите ама не съм по PAINT)

023698310_big.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Елимекс на ул. Дрин го зная, купувам си оттам разни неща.

От къде да взема нова гофра? Свирят си и 2-та ми говорителя, но виждаш как изглеждат.

Имаше един магазин изцяло за аудио за коли, не е кой знае какво, но мисля че би трябвало там да има гофри.

Мисля че се казваше Електрон. карта

Инъче би трябвало да има във всеки един магазин за говорители.

Може да се поръчат и online от tpetrov, ама ако е само това не си струва.

Сетих се за още един магазин, в който трябва да има карта, магазинчето не е голямо и малко трудно се забелязва.

Редактирано от agenta_rz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в Електрон, но там казаха, че нямат такива гофри.

Къде другаде да потърся?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж в някоя голяма железария неможе да нямат

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм намерил гофра за говорителите ми 155 мм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Най-добре потърси оригиналните говорители на корсичката в авто моргите(там няма как да нямат),аз така направих,тъй като и аз имах един такъв говорител и затова отидох в една Балчишка автоморга и даже си взех 3 говорителя с 2 пищялки за 40 лв. ,като бяха в идеално състояние,като качеството им се равнява на тези,които струват по 50лв. броя и така си реших проблема. :th_up:

Редактирано от Hristian91

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде като ще е гарга да е рошава няма да се стискаш поръчвай смело :biggrin: :biggrin: :biggrin:

http://www.caraudio-bg.com/carspeakers/Gro...al/product.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имам говорителя които търсиш перфектен с гривната пращам снимка на имеил 10лв поздрави ники пиши на лични

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не намерих време да се спра на нещо конкретно като говорители за корсата. Тези LG 16 см. LAS-6522 гледам вече ги няма във Варна в техномаркет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е крайно време за смяна на предните говорители във вратите на корсата, защото звука вече е ужасен. Колегите, каращи Корса Б, които са сменяли въпросните говорители, ще кажат ли колко вата трябва да е новият говорител за да свири както трябва, а не да му стане нещо на стереото (с Филипс Кар 400 съм - оригинално) и също колко най-много да е дълбок говорителя, за да ползвам старите рингове от старите говорители. Фабрично са 15,5 см диаметър на 5 см дълбочина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам говорителите на Corsa C еднакви ли са с тези, ако не са някой знае ли точните размери ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.06.2011 г. at 9:53, ogi66666 написа:

колега имам говорителя които търсиш перфектен с гривната пращам снимка на имеил 10лв поздрави ники пиши на лични

Колега имаш ли ги още тия говорители?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване