Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Vankoto

Въпросче относно Вектра Б, джанти, спирачки и още нещо

Recommended Posts

Искам да се допитам до колегите с Вектри, а и всеки друг, който би могъл да знае... Интересува ме при Вектра Б с 5 болта (главина 5х110), спирачките ако не се лъжа бяха 288 мм предни и 270 мм задни, та вълнува ме влизат ли 15-ки, ясно е че не всички модели, но все пак примерно тези джанти точно ме вълнуват дали стават на Вектра Б с 288 мм и 270 мм

4377907073_a39bc2403d.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е снимка на въпросните спирачки с 16 цолови джанти.Съдейки по разстоянието което остава трябва да влизат без проблем.

3160992O.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю, питал съм за конкретни джанти 15-ки с 5х110, а не за 16-ки 4х100... Да се перефразирам... Интересувам се изключително само и единствено от точно тези джанти, които съм показал или може би съвсем евентуално някой друг модел оригинални опелски 15-КИ на 5х110 (ПЕТНАДЕСЕТКИ) да стават на тези спирачки ... грам не ме вълнуват 16-ки, 17-ки, 18-ки и прочие...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич аз да не съм малоумен много добре видях за какво питаш.Пуснах ти снимката да видиш колко разстояние остава от джанта 16-ка и да си правиш сметката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек и колкото разстояние да остава, ще ти дам едни 15-ки и НЯМА да станат, обаче после ще ти дам и едни други 15-ки, а те ще станат... Ти чувал ли си за офсет??? И че на 288 стават много малко 15-ки или поне не всички... НЕ МЕ ВЪЛНУВА как седят афтърмаркет 16-ки 4х100 на преправени дискове сложени на Астра

... Да размера на диска е същия, но от джанта до джанта има голяма разлика и не става така, "ей ти снимка прецени си от разстоянието"... Вълнува ме КОИ ОРИГИНАЛНИ ГМ Джанти 15' 5х110 стават на тези спирачки на Вектра Б и в частност най-вече тези които съм показал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Омегата тези джанти са с ЕТ33 аз съм с ЕТ33 от Омега 15 за зимата ан мойта Вектра и няма абсол никакъв проблем!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите, поне доколкото виждам от колегата oci си влизат. А отзад спирачките не са ли 256?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми трябваше :th_up: На Астра Г влизат без проблем, но там дисковете са 282 мм и тези 6 мм разлика ме притесняваха, но вече няма проблем. Благодаря много :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На мойта и отзад е с 288 мм

При положение, че има прилични разлики в интериора, явно доста убедителни в окачванео и спирачките, що не са направили нещо по-така и за двигателя бе...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че ще задам въпрос в тази тема но не исках да пускам нова тема. Ако модераторите решат може да я променят, също се извинявам и на автора на темата.

Така въпроса ми е следния- и мойте задни дискове са 270 мм но по незнайна причина на дясното колело накладките настърчат с около 1 см. Мога ли да сложа по големи дискове че да не ми настърчат накладките. Примерно както колегата milcho2005 казва че неговите са 288 мога ли и аз да сложа с този размер дискове или ако има на 280 мм да сложа такива. Дори :dontknow: какви размери дискове има за вектра Б?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набери марката и модела в този каталог click-me.gif и ще ти излезне пълна техническа информация и чертежи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според този каталог на мойта и дават 270 а на останалите и 286. Предполагам и на мойта може да и станат 286? Вие как мислете ще станат ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според каталога 286 са с 5 дупки на 110 а ти си с 4Х100. Ако разпробиеш или смениш главините си с 5 болтови ще станат като смениш не само дисковете но и апаратите разбира се ,а като бонус и джантите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах една Вектра Б която е 4х100 и диска му беше по голям от моите предполагам че са 286. Съдя по това че точно на неговите апарати по точно десния пише на него 2 и накладките си бяха точно по диска. И моя десния е със същия номер но накладките настърчат с около 1 см. Интересното е че на левия апарат пише 5 и накладките са точно по диска. Като съдя по това че двата ми апарата са различни на единия накладките настърчат от диска, а на другия точно пасват накладките по диска и ако сложа примерно 286 ще стане ли за този който пасва идеално т.е. да не опира на апарата? Или има значение и от накладките ако има примерно два вида(като размер)?

П.П. Да се надявам че ми разбрахте въпроса че до като го пиша и чета повторно малко се обърках :mhihi:

Редактирано от bili4652

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си апарат със същите параметри на моя тоест на които пише 5. Пробвах го на мястото на апарата и пасва идеално, след това го пробвах на мястото на другия който е с числото 2 и установих че и този настърча малко над диска. Определено на мястото на този с 5цата не мога да сложа диск 286мм понеже няма достатъчно място за него и определено тези апарати с числото 5 са за дискове които са 270мм. Съмнява ме вече, че ТОЗИ кожух или както се казва там дето предпазва диска е от тези които са за по големите дискове. Има ли различни по диаметър от този предпазен капак на който се захваща и самия апарат?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване