Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
nadinka_calibra 16 V

ABS

Recommended Posts

Здравейте :wave: Имам нужда от съвет, Предно ляво колело не спира някой казват че трябва да сменя АБС,но си нямам и на представа колко струва :sad-smiley-046: втора ръка става ли да се сложи :icon_rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай малко яснота по въпроса със спирането,как точно не спира.....няма никакво спирачно усилие,или само ABS-са не деиства на това колело.функцията на ABS е да контролира приплъзването на колелото при спиране,а ако изобщо не спира проблема ще е друг.....така,че даи по подробна информация ! :rolleyes::excl: за да сме по-полезни :dummy:

поздрави :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wave: самия педал ми е твърд :sad-smiley-046: и отделя съвсем малко като го натисна,а когато спирам и съм с малко по-голяма скорост и тръгна да спирам ABS ми отблъсква кракът :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:huh: добре де :blush: как установи тогава,че предно ляво не спира? :blink: а за педала доколкото знам,проблема е като омекне...и какво отделя,той да не е на съединителя :help: започвам да се обърквам,за ABS-a значи си работи нормално щом ти отблъсква кракът,при рязко натискане на спирачки с висока скорост това е ефекта,колелетата блокират,ABS-a сработва и се усеща леко почукване в спирачния педал(като вибрация) :th_up: Редактирано от borkogt

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих на преглед ми казаха че предно ляво колело не спира :sad-smiley-046: сега смених помпата спирателната май така беше :blush: и пак същата работа не спира :sad-smiley-046: Педала ми е твърд но пък ABS ми отблъсва кракът :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега, що не пробваш,като разхлабиш клапанчето за обезвъздушаване и някой да натисне леко спирачката, дали ще потече течност, ако потече, провери дали ти мърда буталцето в апарата, че ме съмнява, че имаш запекло бутало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wave: И това го пробвахме пак нищо :dry: Надувах ме го с компресор и пак нищо мисля че ми е заминал ABS

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е заминал ABS-а педалът ти не трябва изобщо да вибрира като го натиснеш рязко.Дори и само 1 датчик на което и да е колело да е сдал фира педала ти на спирачката не вибрира щом го натиснеш рязко.А да те питам като си мислиш,че АBS-а ти не бачка лампата му на таблото ти случайно да свети постоянно?Aко свети постоянно значи тогава имаш проблем с него.Поне при мен беше така - не работещ датчик,светеща лампа за антиблокиращата система и никакво вибриране на педала на сприрачката.След оправяне на повредения датчик тея неща изчезнаха и всичко се оправи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като натисна педала рязко си ми отблъсква кракът :dry: пък лампичката ми не е светвала въобще възможно ли е както казваш ти в този случай пак да е датчик?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като натисна педала рязко си ми отблъсква кракът :dry: пък лампичката ми не е светвала въобще възможно ли е както казваш ти в този случай пак да е датчик?

Щом ти отблъсква кракът и нямаш светнала лампа тогава не вярвам да ти е повреден ABS-а,защото ако ти е повреден нямаше да усещаш трептене на педала.Според мен не ти е повреден ABS-а.Най-лесно вместо да гадаеш дали ти работи или не антиблокиращата система е да закараш колата на диагностика и там ще ти кажат дали ти бачка ABS-а

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wave: И това го пробвахме пак нищо :dry: Надувах ме го с компресор и пак нищо мисля че ми е заминал ABS

какво и къде надувахте с компресор че ми стана интересно :unsure::wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам кои я преглежда тая кола,но странни неща се случват с неината спирачна система....искам да помогна,но вече не знам как :blush: следя темата с интерес,да споделиш накрая резултата :surrender: успех :flag_opel: :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:n055: На моя приятел един познат ни каза така :sad-smiley-046: вече незнам какво да правя :wall: А това за компресора така ми казаха че са надували ABS за да видят дали е запушен :unsure: аз тези неща не ги разбирам и за това се допитвам до по-компетентни хора в тази област :icon_cry: Сега ще взема ABS и ще го сложа дано да има резултат :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:n055: На моя приятел един познат ни каза така :sad-smiley-046: вече незнам какво да правя :wall: А това за компресора така ми казаха че са надували ABS за да видят дали е запушен :unsure: аз тези неща не ги разбирам и за това се допитвам до по-компетентни хора в тази област :icon_cry: Сега ще взема ABS и ще го сложа дано да има резултат :flag_opel:

101% че ще е същата работа ! я вземи смени сервиза :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
101% че ще е същата работа ! я вземи смени сервиза :th_up:

Стафо подкрепям те с 2-те си ръце относно смяната на сервиза.Верно вземи го смени,че да не се набуташ зорлен (наистина) .Поздрави и дано намериш решение на проблема ако изобщо имаш проблем.Пиши какво е станало все пак :th_up:

Редактирано от cross

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:th_up: Така и ще направя поне сервизи има :biggrin: Разбира се че ще пиша за резултата дано да е по-скоро че ужас без кола :biggrin: все пак ми помогнахте :rotfl: :a049:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво стана в крайна сметка с тоя ABS ???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама сменяхте ли нещо или не ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно приятелче вектрата правеше така, след като махнахме бушона на АБС-а колата взе да спира перфектно. Оказа се че е заминал блока на АБС-а. Така че пробвайте този вариант, без бушон колата ще спира както трябва, ако всичко друго е наред, но АБС-а няма да работи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за помоща :opel_forever: смених ABS и всичко е точно :beer: спира идеално :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че успяхме с колегите да ти помогнен.За това сме колеги все пак :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване