Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vectraGSI

Спортен филтър на вектра Б

Recommended Posts

Здравейте колеги , мисля да слагам спортен филтър на вектрата.. и по точно Б , двигателя е 1.6 16V (X16XE) 101к.с. , това което ме притеснява е че колата грее средно 80/85 градуса и под капака си е топло и ненамирам смисъл филтъра да смуче горещ въздух ?

харесал съм това http://shopping.bg/yed-racing-vyzdushen-filtyr-dr-1-tw

вие какво мислите ? :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го направиш кадърно няма да имаш притеснения от температурата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

монтажа е ясен , маха се кутията на филтъра и се слага този , под кадърно какво се разбира ? освен да удължа тръбата малко така че филтъра да е по към решетката :sleep:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой чувал ли е някакви мнения за тази марка спортни филтри http://pitstopshop.eu/product_info.php?cPa...roducts_id=3022

че мисля да слагам на моята кола и се колебая.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
монтажа е ясен , маха се кутията на филтъра и се слага този , под кадърно какво се разбира ? освен да удължа тръбата малко така че филтъра да е по към решетката :sleep:

Под кадърно има предвид да го направиш така, че да не смучи топъл въздух в несвяст...Ако питаш мен панелните са си най добри

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Траяне,FK не е лоша марка по-принцип,но защо не си вземеш JR или K&N.Повече парички,но ще си спокоен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали цената не е само заради марката???Разликата в цената е доста и няма да дам толкова за K&N или JR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Под кадърно има предвид да го направиш така, че да не смучи топъл въздух в несвяст...Ако питаш мен панелните са си най добри

:eusa_naughty: един пример за импровизация:

Lingenfelter%20High%20Performance%20Intake%20for%202004%20Pontiac%20GTO.jpg

и един пример за заводско решение:

air_intake.jpg

Панелния филтър е за хора, като мен - които не държат на максималния ефект, а на лесното.

Дали цената не е само заради марката???Разликата в цената е доста и няма да дам толкова за K&N или JR

FK (недоказани качества) - 50 лв

J&R (доказан неведнъж) - 82 лв

От тук нататък всеки сам прави сметка дали 32 лв си струват или не.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K&N ще ти излезе около 100-110 лв.Моя ми излезе с доставката 106 лв. :)

ПП: Впрочем за K&N сега както долара е по-нисък може да питаш колегата в синия форум kristoff bg колко ще ти излезе K&N-a,просто информативно..може сега да идва малко по-евтино

ПП2:Аз тогава си взех и свещите от него Denso iridium за 78 лв. 4 свещи,като heed ги продаваха за 36 лв./бр. ......

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има огромна разлика между JR и K&N, сравнявали сме ги с колеги и скъпото си е скъпо но има защо. FK до колкото ги знам брандират някой китайски боклук в най-добрия случай и тези измекяри от питстоп ги продават. Относно конус или панелка има доста писано и панелката е къде къде за предпочитане! Просто конуса не дава нищо повече на една кола с непипан мотор освен неудобства и в повечето случаи при не добро изпълнение в летните жеги мъчене на мотора. Да не говорим за евтините варианти при които може и да засмуче някой боклук и екотека да поиска нов дебитомер или нещо друго което струва трицифрени суми поне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване