Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Jelqzkov

Купувайте си коли само от автокъщи!

Recommended Posts

Всички, които ме познават знаят, че преди аз, а до скоро и брат ми карахме едно пасатче което се продаваше. Дойде да го купи много точен пич от Добрич. Брои толкова колкото му търсехме - 5000 лв.

Месец по-късно http://www.cars.bg/u340511 . Няма лошо! Щом я продавам мен не ме е грижа заколата, аз съм и взел колкото и търся. Но идеята е друга.

В обявата пише "нов внос". Колата е внесена в България през 2006-та година - от Италия! В момента колата е нов внос от Бургас!

Колата е родена през април 1997, в обявата пише март 1998 - това е лъжа!

Колата никога не е имала халогенни фарове - то се вижда и от снимките, а сервизна книжка аз лично на пич-а не съм давал!

Момчето дойде да я вземе със негов Пасат комби с тъмни стъкла и джантите, които са в момента на бившия ни пасат. А вижте какво се вижда на заден план от тази снимка:

2453858o.jpg

И не е като да съм нямал такива тасчета :biggrin:

"prosto otli4na"-ната кола е с перфектен мотор който се нуждаеше от цялостно обслужване и нищо повече. Купето е със забелжки и по салона има доста. Окачването е сменено преди 5 -6 хил километра и се надявам да е останало такова.

Темата не става въпрос че момчета евентуално може да и вземе повече пари отколкото сме и искали ние, ясно се вижда върху какво акцентирам!

Сами си правете изводите :th_up:

ПП И защото този маняк е сложил такива грозни джанти на яката ми кола? :biggrin:

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това че си попаднал на спрял тип, не прави всички останали такива... Че докарват понякога страшни оферти автокъщите - така е, но 90% правят абсолютно същото като в този случай, само че с коли "НОВ ВНОС" ... :th_up:

Разбирам те, но "Купувайте си коли само от автокъщи!" e малко несериозно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега, това че си попаднал на спрял тип, не прави всички останали такива... Че докарват понякога страшни оферти автокъщите - така е, но 90% правят абсолютно същото като в този случай, само че с коли "НОВ ВНОС" ... :th_up:

Разбирам те, но "Купувайте си коли само от автокъщи!" e малко несериозно.

Предполагам колегата в преносен смисъл го е казал :) аз поне така го разбрах за съжаление в повечето автокъщи положението е такова не че няма изключения де ... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега......незнам това като нормално ли да го отчета или не.Според мен вие сте и вземали добра цена :biggrin: След това ,според мен той може да и иска и 100 бона,въпроса е дали има кой да я купи :unsure: Още нещо което забелязвам напоследък в тази криза,Доста хора закупили скъпи автомобили продават почти на безценица.Това става с цел бързо да вземат кинта,с цел да покрият някой дългове.Банкови кредити,неща на лизинг ,и пари на заем от часни лица.Това не става само с колите,заложните къщи са пълни в момента с бяла техника и квото ти дойде на ум.Да не говорим за тези който заложиха апартаменти с прехвърляне на часни лица.Така че не се учудвай ако утре ти звъннат от някоя банка и ти кажат че си гарант на кредит,който ти даже и не подозираш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от коронните им номера е че пишат колата една-две години по нова и като отиде човек почват да се вайкат че са се объркали.Тука обаче е фалшифицирана годината на право и има фалшификат на сервизна книжка което не е нещо ново понеже 99.99 процента от сервизните книжки са фалшиви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Един от коронните им номера е че пишат колата една-две години по нова и като отиде човек почват да се вайкат че са се объркали.Тука обаче е фалшифицирана годината на право и има фалшификат на сервизна книжка което не е нещо ново понеже 99.99 процента от сервизните книжки са фалшиви.

Така е и аз мойта я купих 97 -ма на 170к познай оказа се 95-та на 250к добре че поне е била гледана :biggrin: и така ако случиш и на 400к да е пак ще си я караш въпрос на късмет ..................... :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни може да го огледам и без друго има една златиста корса дето искам да погледна :) Ама нищо ново под слънцето...След като може защо да не го правят....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах ние взехме на колата точно толкова колкото искахме! И ми е все тая за това за колко я продава пича! Да е жив и здрав 10 000 да и вземе! Но ме е яд, че този който ще я купи ще бъде измамен, защото колата не е 98-ма, не е и нов внос и няма и сервизна книжка! И ме е яд че има хора които вярват на подобни бабини девитини!

Ще споделя нещо и с вас понеже 99% ме познават и лично и знаят, че не съм такъв циганин.

Колата я купихме на 230 000 км през 2007-ма. В края на есента я пуснахме да се продава за горе долу тази цена както е в момента. Като колата беше на над 290 000 км, който се обадеше му се казваше, че след около 3 - 4 хил на колата и предстои обслужване (нещо което така или иначе се прави след покупка на кола) и това и забележките по интериора са причината колата да се продава, но колата е с подменени амортесьори, всички данъци такси винетки и граждански платени, обслужена предница (която не е ефтина) и с перфектен мотор и тн и всикчи се хващаха за това, че видиш ли била на много километри и в еди си къде си видяли такава ама 98-ма и на 140 - 160 хил (и тия хора не бяха 1 и 2-ма). Когато колата стана наистина за обслужване се стигна до там: колометража се върна на 160 000 км и колата се пусна за 5 000 лв. Просто защото ако я облужим нямаше смисъл да я продаваме. Ако не се беше продала на 3-тата седмица щяхме да си я обслужим и да си остане наша. Но уви изведнъж (не че нямаше интерес и преди това) но заваля от желаещи и кой от кой по сериозни... накрая дойде и я взе тоя пич.

С това искам да кажа, че както и колега спомена по-нагоре хората обичат да бъдат лъгани. Защото е близко до ума че кола на 15 години неможе да е на 130 000 км и да я е карала задително бабичкча.

Не се гордея с това, даже ми е криво, че с добро желание и пълна иформация за колата правех услуга на мошенници като този пич, а след като и аз почнах да шикалкавя колата се продаде за отрицателно време.

Десо, ако ходиш да го видиш, прати много поздрави на колата и ако може се поинтересувай за нея, та да видим дали ще признае, че е 97-ма и дали ще ти каже от каде е внесена. А ако видиш и сервизната книжка ще припадна...

Редактирано от Jelqzkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OOO още утре ще го направя...Ще питам и от къде и документи за вноса ще искам........Ама ще взема да не отида с моята кола,че ще вземе да заподозре...Дразнещо е на макс.,не защото и искат повече пари,ами заради това,че ние оставаме излъгани...

ПП:Тъкмо ми хрумна идеята,че сайтовете като мобиле и карс трябва да пуснат да се пишат коментари за колите,но да се следят и оставят смислените...Ама то ако стане така,няма да имат интерес автокъщите да публикуват коли....

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да се въведе възможност за коментари, защото ще има много спамери - един вид, ако аз ти напиша в обявата че колата ти е била блъскана, ти после ходи да обясняваш че не е така.

Като пример мога да ви посоча английския сайт за автомобилни обяви autotrader.co.uk - при заплащане на дребна сума 1 или 2 паунда може да провериш историята на колата: кога е била регистрирана за първи път и колко собственици е имала. А ако наистина имаш сериозен интерес, обаждаш се на продавача, искаш му VIN на колата и въвеждайки го в сайта ти излиза следната информация: има ли платена застраховка, минала ли е ГТП и до кога важи, имала ли е ПТП със заведен иск към застрахователи, дали е била крадена, дали и кога е ползвала пътна помощ (тоест дали е имала сериозни аварии) и ако е била връщана от ГТП по каква причина - тамошните прегледи са много сериозни - връщат те дори за износени чистачки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ПП:Тъкмо ми хрумна идеята,че сайтовете като мобиле и карс трябва да пуснат да се пишат коментари за колите,но да се следят и оставят смислените...Ама то ако стане така,няма да имат интерес автокъщите да публикуват коли....

Това е супер идеята, но не виждам как ще стане. Лично аз ще огледам всички Вектри Б, защото 90% от обявите за вектри преди фейслифта са написани 98, 99 год.!!! :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те били от последните :mhihi: :mhihi: :th_up: А по темата какво се чудите толкова.Всеки се опитва да те изклати и тва .Дали с кола,сметка за ток или гсм . БГ реалити :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ситуацията беше обратното на обичайното. В обявата колата ми беше писана 2005г, а когато отидохме на място се оказа, че е 2006г! :biggrin::wooow:

Купих я и съм много доволен Astra H 1.9CDTI. Автокъщата е в Дупница РУНА АУТО ... :t4h_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване