Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
djudjeto100

немога да видя моментен разход на борд компютара

Recommended Posts

Като начало се изивинявам ако темата се повтаря но немога да открия никаде, моя незнам дали изобщо е проблем ......

Става вапрос че номога да виждам мометен разход и колко нафта има останлите екстри към борд компютара ....Проверих всички копчета но маи просто го няма залпжено...мове ли да се инсталира или като цяло какво бихте ме посаветвали ?

колата е Опел Астра 2004 17 цдти Благодаря предварителмо;))) :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега предполагам ,че си с TID (троен информационен дисплей) и той няма тези възможности, които те интересуват. за да ти показва разход и т.н трябва да си с този дисплей:

5222674585290422211303231464bNh35ZluvONKt3ubHxkB.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да виждаш това показание е необходимо да отговаряш на следните две условия:

1) да си с някой от следните дисплеи: BID (триредов, с повече възможности от TID), GID (графичен, какъвто е на показания на снимката от колегата) или CID (цветен). С TID, както е писал колегата няма да стане, но това са предимно на коли само с най-базовото оборудване.

2) да е активирана опцията Board Computer. Това е софтуерна операция, не изисква монтиране на нищо допълнително. Извършва се в някой от оторизираните сервизи (срещу заплащане, естествено) или някъде другаде, където разполагат с програматор Tech2 или кабел със софтуер OP-COM.

Обикновено, ако колата не е поръчана с Board Computer, опцията не е активна независимо, че дисплея позволява. Както, между другото, е и на тази Astra на снимкта. На дисплея се изписва датата, вместо показанията на компютъра.

Освен тази опция може да се активират и някои други екстри, които не изискват или изискват съвсем малко доработки, като например:

- Check control - проверка на изправността на светлините, предпазителите и нивата на течностите (чистачки, антифриз, масло). В случая трябва да се монтират датчици за нивата. И без тези датчици функцията ще следи светлините, но ще излиза непрекъснато съобщение, че нямате течност за чистачките.

- Скандинавски пакет (дневни светлини). Има пет различни варианта, в зависимост от това дали искате да се включват само късите светлини без габарити или с тях и при какви точно условия.

Единствено вариант 5 позволява последващо активиране/деактивиране на дневните светлини без помощта на кабел. Извършва се, като при работещ двигател превключвателя на светлините се завърти бързо от 0 до "къси" и обратно на 0. При този вариант и активирана функция, запален двигател и превключвател на пол. "0" светят само късите светлини (без габарити и без индикация на таблото). Светлините за мъгла, умивателя на фаровете и нощния режим на осветление на таблото не са активни.

- Cruise control (темпомат) - необходимо е подмяна на лостчето за мигачите (там са трите бутона за управление) и програмиране.

- функция Комфорт - вдигане/спускане на стъклата с дистанционното управление (задържане на бутона на отключване или заключване спуска, респ. вдига стъклата). Ако колата е оборудвана и със задни ел. стъкла, функцията вероятно ще е активирана от завода. Не изисква никакъв хардуер, само програмиране.

- автоматично заключване на вратите при скорост >13км/ч. Функцията може и да е активирана на някои коли. Проверява се с продължително натискане на бутона на централното заключване при скорост над 13км/ч. След няколко секунди трябва да се чуе звуков сигнал и централното заключване да се задейства.

Има и разни други дребни възможности, ако някой се интересува по-подробно да пише.

Дано съм бил полезен:-)))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е възможно аз искам да попитам колега :)

Виждам че си вещ.....става въпрос за проблем като на колегата със активацията на борд компютъра ..... моят е като този който си показал на снимката, не му знам точно кодовото наименувание :)

Та.... дали е възможно да дадеш малко повече информация как се активира борда със оп-ком???

че много ме дразни като натисна "BC" да ми излиза хронометър. :)

а мисля че ще е полезно и за останалите колеги от форума

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За да виждаш това показание е необходимо да отговаряш на следните две условия:

1) да си с някой от следните дисплеи: BID (триредов, с повече възможности от TID), GID (графичен, какъвто е на показания на снимката от колегата) или CID (цветен). С TID, както е писал колегата няма да стане, но това са предимно на коли само с най-базовото оборудване.

2) да е активирана опцията Board Computer. Това е софтуерна операция, не изисква монтиране на нищо допълнително. Извършва се в някой от оторизираните сервизи (срещу заплащане, естествено) или някъде другаде, където разполагат с програматор Tech2 или кабел със софтуер OP-COM.

Обикновено, ако колата не е поръчана с Board Computer, опцията не е активна независимо, че дисплея позволява. На дисплея се изписва датата, вместо показанията на компютъра.

И аз да споделя моят опит. Ако разполагате с точния дисплей както е писал колегата в точка 1 и имате налично копче "BC" и не работи а показва само "No Function" при натискане има решение. Може да активирате Борд компютъра с едно просто препрограмиране на самия дисплей ако имате налични Op-Com софтуер и кабелите. Аз си купих въпросния кабел с преходника и днес го препрограмирах по съвет от чужд сайт. И на моя дисплей преди това излизаше датата но сега си показва моментния разход. Ще пейстна обяснението от другия сайт. Правено е с друг софтуер за диагностика на Опел но е аналогично с минимални разлики в менюто.

Here's the Tech2 instructions

1, tech2 screen, ENTER

2 diagnostics

3 year of car eg 2007

4 astra h

5 infotainment

6 programming

7 code index

8 program code index

9 enter

10 a part number will flash on the screen press enter

11 the type of set up will flash on the screen eg liniar resistance type b press enter

12 current code index is displayed eg code index 009 version 3

press program

13 change code index to 008 if original index is 007 or 010 if original is 009

14 press program

15 programming is complete press finish/abort

16 exit to main screen and turn off

Само да допълня че на моята кола беше 503 (ако не се лъжа по спомен) което отговаря на 005 (версия без Борд компютър) и го направих на 603 което е вече с борд компютър. Имаше и други версии до хиляда но те сигурно са за по новите модели не знам :newsm05_41:

Ако има въпроси или забележки моля споделете

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодя,значи може.От Плевен съм,кои може да ми помогне,срещу заплащане :help:

Редактирано от darkdevil

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой в София да разполага с такъв кабел и програматор и да му се занимава с препрограмиране на дисплея, че и моят е такъв BID, но без борд компютър?

BID-1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Надявам се да не бъркам темата. Изчетох бая и мисля, че по-добре да прави всеки от каквото разбира, та имам молба/питане - с Astra H съм, дисплеят на таблото е TID (триредов), но има допълнително радио с навигация, CD и т.н. където уж следва и да е бордкомпютъра. Тъй или иначе и там не се показват данни за разход на гориво, опцията BC е неактивна. Търся човек в София, който да има възможност да опита да активира тая опция.

Допълнително има още 1 грижа по електрониката - CD-то спря да върти, но да ги отмятам едно по едно. Отворен съм за предложения и идеи.

Благодаря предварително! :love_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Пратих ти съобщение но можеш ли да качиш снимка на централната ти конзола където се виждат плеъра и дисплея?

TID - Triple Info Display - не е триредов а показва 3 вида информация - час, дата, радио.

Поздрави,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здрасти колега. Пратих ти съобщение но можеш ли да качиш снимка на централната ти конзола където се виждат плеъра и дисплея?

TID - Triple Info Display - не е триредов а показва 3 вида информация - час, дата, радио.

Поздрави,

Прав си, не е триредов. Нещо ми е трудно да кача снимка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте разполагам с BID мисля борд кломпютър на астра г и искам да му променя езика, защото в момента е на шведски и нищо не разбирам можете ли да ме насочите точно как стават нещата, благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване