Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Drag0nf1re

Въпрос за смяна на масло и филтри!

Recommended Posts

Здравейте колеги,

предстой ми смяна на масло и филтри, и за първи път ще го правя извън сервиза защото я изплатих вече и неискам да им давам на онея "майстори" в булвария 200лв отгоре :) Намерил съм си филтри и масло на добра цена, но искам да попитам за филтъра за твърди частици дали трябва да го сменям защото вече съм на 64 000км и това ще е 4-тата смяна. Нямам проблеми, колата си върви няма индикации, че се е запушил и се чуда дали да се занимавам със смяната му. Ако някой може да ми даде съвет какво да правя ще съм много благодарен ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, като за начало сигурен ли си, че имаш филтър за твърди частици?

П.С. На какво масло си се спрял?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

убеден съм че има сменян е веднъж в булвариа ;) Иначе маслото съм го взел 5w30 пълна синтетика

Редактирано от Drag0nf1re

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на колко км е сменян преди това и как усещаш колата. Предишния път като го сменя имаше ли някакъв проблем или просто ти казаха, че трябва да се смени. Според мен трябва сам да прецениш дали има нужда от смяна. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 30 000 го смениха миналия път, но колата си върви и не усещам никаква разлика, ускорява си нормално СЪСка както трабва :) и мисля да не го пипам поне до др смяна или ако нещо започне да се сдухва. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5в30 добре но каква марка че и аз сам за смяна и няма да хода вав опел сас сигорност

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5в30 добре но каква марка че и аз сам за смяна и няма да хода вав опел сас сигорност

Най-добре ако имаш познат, който да ти потвърди за произхода на маслото, вземи от него, тъй като иначе шанса да попаднеш на качествено масло е по-малко от 1%. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Genuine 5w30 пълна синтетика. то това си е оригиналното което сипват и в опел, но найстина трябва да гледаш дали е с запечатана капачка защото аз го взех от един познат, че му беше останало, но иначе обяви има много. 59лв е попринци 5л 5w30 на Genuine. Аз си намерих всичко и др седмица ще го сменям. zarov успех :th_up: :th_up:

:OpelClubOnLine:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
но иначе обяви има много. 59лв е попринци 5л 5w30 на Genuine. Аз си намерих всичко и др седмица ще го сменям. zarov успех :th_up: :th_up:

:OpelClubOnLine:

е аз от такова масло на такава цена бих се пазил ..... :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега жив и здрав да си ама как 5литра за 59лева нещто имаш грешка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се залъгваи колега минимум 30лева за литар е сте изхабиш колата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го смених, всичко взех от един сервиз в Люлин и цялото нещо ми излезе 160 лв. Маслото беше 80лв. 5л от това което сипват в Булвариа. Малко се узорих с филтъра на купето, но и него смених ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване