Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
zax

Как да разбера каква е температурата на охладителната система???

Recommended Posts

Как да разбера каква е температурата на охладителната течност?Двигателя е Z19DT 120к.с. с климатик.Четох из форум,но пишеше как става,но колата да е с климатроник.И колко е нормалната температура лятото в най големите жеги?

Редактирано от zax

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята книжка поне пишеше да не се притесняваме за температурата ..той компютъра си следял иначе е интересен и смислен въпрос наистина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задържаш копчето "Settings" за около 10-тина сек. при пуснато радио, докато не чуеш сигнал "бийп". По този начин се влиза в сервизния режим на бродовия компютър. След това с копчето "BC" всяко натискане изкарва различно меню. На едно от менютата има "Coolant temperature". Това е температурата на охладителната течност. :th_up: Ако нещо не стане, пиши, ще помагаме. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правя всичко както си ми написал,но при мен има само на едно място градуси и пише "LCD Temp : 40C " и под надписа имам 14,2V което предполагам е зареждането на акомулатора, а другите неща са някакви букви с стойности който се променят постоянно.

Редактирано от zax

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
правя всичко както си ми написал,но при мен има само на едно място градуси и пише "LCD Temp : 40C " и под надписа имам 14,2V което предполагам е зареждането на акомулатора, а другите неща са някакви букви с стойности който се променят постоянно.

Това мисля, че е първия сервизен екран, трябва след това да натиснеш копчето "BC" няколко пъти докато намериш това, което съм описал. Ще ти потърся и клип в YouTube, там трябва да го има това. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Някой замислял ли се е да си сложи допълнителен датчик за температурата на охлаждащата течност на Опел Зафира Б 1.9CDTI.И ако някой е сложил какъв и къде е вързан.Просто съм решил да си сложа някакъв допълнителен за да си следя температурата на двигателя.

Редактирано от zax

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за температурата и за мнооого други информации може да си сложиш следното устройство което ти показвам по долу като линк. има ги най-различни варианти с различни информации на дисплея но при почти всички имат температура разход на гориво обороти километри ....и са на прилична цена около 70-90 лв ...все пак има тернометри ще кажат някой за 7-10 лв но трябва кабели да се чудиш как да го завреш в течността без да разхерметизираш системата....и една камара главоболия мисля че не е много евтин вариант но бърз и не лош има ги даже да четат грешки изтриване:

незнам може да ги има и в БГ но аз ги знам от китайските сайтове но да не ги пиша тук ако някой иска нека да е на лични да не кажат че рекламирам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване